Vaš preferovaný dealer

ELEKTROMOBILITA.

mini elektromobilita – nabíjení - stage
SNADNÉ NABÍJENÍ.

MINI CHARGING.

MINI si uvědomuje důležitost možnosti nabíjení jak doma, tak i na cestách. Proto jsme vyvinuli různé způsoby nabíjení a zpřístupnili je řidičům v celé Evropě. Uzavřeli jsme také mnohá partnerství, abyste měli možnost využívat nejrozsáhlejší síť nabíjecích stanic. Ať už vás tedy vaše cesta zavede kamkoli, nabíjecí stanice je pravděpodobně blíž, než si myslíte. Vydejte se vstříc elektrické budoucnosti.

mini electric – rozdělovací linka – electrické logo

NABÍJENÍ DOMA.

DOMÁCÍ ZÁSUVKA.

K nabíjení doma není zapotřebí žádná složitá instalace nebo nabíjecí stanice.

Stačí použít standardní nabíjecí kabel a adaptér, který je součástí výbavy čistě elektrického MINI, a zapojit jej do jakékoli běžné 230voltové domácí zásuvky (SchuKo).

2,5 hodiny pomalého nabíjení vám prodlouží dojezd o dalších až 50 km.

Celonoční nabíjení z domácí zásuvky vám v průměru vystačí na několik dní jízdy po městě.

mini elektromobilita – nabíjení – domácí zásuvka
mini elektromobilita – nabíjení – Wallbox

RYCHLEJŠÍ NABÍJENÍ S NABÍJEČKOU WALLBOX.

Pokud chcete svůj elektromobil pravidelně nabíjet doma, je pohodlnější a rychlejší alternativou nabíjení z běžné zásuvky nabíječka Wallbox.

Větší výkon: Třífázové nabíjení domácí nabíječkou výkonem 11 kW vám zpravidla zajistí až třikrát rychlejší nabíjení. Vaše čistě elektrické MINI lze tímto způsobem plně nabít přibližně za 3,5 hodiny.

Bezpečnost především: Nabíjecí stanice Wallbox je speciálně navržena proti přehřátí a disponuje bezpečnostní pojistkou, která umožňuje konstantní vysoké zatížení.

Pohodlí: Pro nabíjení elektrického vozu není lepšího místa než tam, kde trávíte nejvíce času během dne nebo přes noc.

K instalaci nabíjecí stanice Wallbox potřebujete odbornou pomoc certifikovaného elektrikáře. Pokud máte zájem o instalaci nabíjecí stanice MINI Wallbox, rádi vám pomůžeme takového odborníka ve vašem okolí najít. MINI nyní nabízí velmi atraktivní možnosti, které vám umožňují financovat nabíjecí stanici Wallbox a vaše čistě elektrické MINI za výhodné sazby.

Více informací o nabízených nabíjecích stanicích Wallbox najdete níže.

FLEXIBILNÍ RYCHLONABÍJEČKA. JAK NA TO.

Šedá dělící linie

NÁKLADY ZŮSTÁVAJÍ STEJNÉ.

Vzhledem k tomu, že elektřina pro domácnosti se účtuje za kWh, je z hlediska nákladů jedno, zda své MINI nabíjíte rychleji nebo pomaleji.
Šedá dělící linie
mini elektromobilita – dělící linie

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Budoucnost je zářivá a elektrická. Zde je několik přesvědčivých způsobů, jak si můžete přizpůsobit elektrický životní styl svým každodenním aktivitám a způsobu jízdy. Přijměte elektrickou budoucnost – čas už nastal.
mini elektromobilita – nabíjení – nabíjení na cestách

VYUŽIJTE PARKOVÁNÍ NA MAXIMUM.

Stále více supermarketů, nákupních center a hobbymarketů nabízí na svých parkovištích bezplatné používání nabíjecích stanic na střídavý či stejnosměrný proud nebo třífázových nabíječek. Také se mnoho hotelů snaží, aby byly vnímány jako ekologicky uvědomělé, a nabídkou možnosti nabíjení se snaží oslovit majitele elektrických vozů. Současně i vícepodlažní parkovací domy nabízejí parkovací místa pro elektromobily bez příplatku.

Pokud je k tomu dostatek prostoru, mohl by také váš zaměstnavatel zvážit zřízení nabíjecích míst pro elektrické vozy.

mini electromobilita – nabíjení – ilustrace
mini elektromobilita – nabíjení – type 2

NABÍJEČKY TYPU 2.

K mnoha veřejným nabíjecím stanicím se střídavým proudem si musíte přinést vlastní kabel typu 2. Poskytují stejný výkon jako domácí nabíjecí stanice Wallbox, takže 3dveřové MINI COOPER SE můžete nabíjet výkonem až 11 kW, zatímco u plug-in hybridního MINI COUNTRYMAN je to 3,7 kW. Kabel typu 2, který vám umožní nabíjet, ať jste kdekoli, je součástí standardní výbavy vašeho MINI. Níže si můžete prohlédnout další nabízené nabíjecí kabely.

CCS RYCHLONABÍJEČKY.

Ať už se chystáte kamkoli, vaše čistě elektrické MINI nemůže být vybaveno lépe. Můžete také využít rychlonabíjecí stanice o výkonu až 50 kW, a to prostřednictvím systému Combined Charging System (CCS). Jedná se o evropský standard pro rychlé nabíjení.

Horní část zástrčky se podobá zástrčce typu 2, zatímco větší konektory pod ní umožňují nabíjení stejnosměrným proudem (DC) s mnohem vyšším napětím. Střídavý proud musí být vaším vozidlem nejprve transformován, ale stejnosměrný proud jde přímo do baterie.

Součástí nabíječky CCS je nabíjecí kabel a není tedy potřeba žádný další hardware. Kombinace dostatečně velkého a stabilního nabíjecího výkonu vašeho MINI vám zajistí, že se do cíle své cesty můžete vydat různými způsoby, při nichž vždy budete mít na výběr několik možností nabíjení.

Vezměte prosím na vědomí, že plug-in hybridní modely obvykle nelze nabíjet prostřednictvím rychlonabíjecích stanic CCS, protože menší baterie neumí pojmout tolik energie.

mini elektromobilita – nabíjení – CCS rychlonabíječky
Šedá dělící linie

RYCHLE A ČISTĚ.

Věděli jste, že veřejná nabíjecí infrastruktura v Německu je napájena 100% zelenou nebo obnovitelnou energií?
Šedá dělící linie
mini elektromobilita – dělící linie

NABÍJENÍ V ZAMĚSTNÁNÍ.

POHODLÍ A FLEXIBILITA.

Pokud zaměstnanci firmy nemohou nabíjet doma nebo pokud potřebují často dobíjet během dne, pak se jistě vyplatí zvážit nabíjení na pracovišti. Mnozí zaměstnavatelé se v současnosti hlásí k elektromobilitě a nabízejí modernější pracovní prostředí tím, že svým zaměstnancům poskytují nabíjecí stanice pro elektromobily.

Tato skutečnost ukazuje na vstřícného a angažovaného zaměstnavatele. Nabíjecí stanice pro elektromobily v areálu jsou bonusem i pro klienty. Během schůzky nebo návštěvy mohou jednoduše nabít i svůj elektromobil. Pokud váš zaměstnavatel ještě nevybudoval nabíjení na pracovišti a je zde k tomu prostor, proč nenavrhnout, že by nabíjení na pracovišti mohlo být dobrým krokem?

Pro vaši společnost mohou být k dispozici dotace, slevy a další pobídky na financování nabíjecí infrastruktury. Je však třeba mít na paměti, že poptávka po nabíjení elektromobilů bude rychle růst, takže je možná rozumné plánovat větší kapacitu, než jakou v současnosti potřebujete.

mini electromobility – charging – charging at work
MINI Electrify Program

ELEKTRIFIKUJTE SVŮJ ŽIVOT POMOCÍ MINI FINANČNÍCH SLUŽEB.

S pomocí MINI Financial Services si můžete nejen snadno pořídit nové elektrické MINI. K vaší smlouvě o financování lze navíc přidat všechny doplňkové služby, jako je nabíječka Wallbox (Essential + Plus), adaptér pro nabíječku Flexible Fast Charger či kabel pro rychlé nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích.

mini electromobility - divider line

RYCHLÉ NABÍJENÍ.

Co je to a kdy ho použít?

mini electromobility - fast charging

Pokud vás tlačí čas nebo jste na dlouhé cestě, pravděpodobně budete chtít rychlejší nabíjení, abyste dojeli tam, kam máte namířeno. Rychlonabíjecí stanice stejnosměrného proudu (Type 3) mají různé úrovně výkonu a některé elektromobily dokáží nabít na 80 % za pouhých 20–30 minut. Obecně platí, že vyšší úrovně výkonu nabíjejí elektromobily rychleji.  Rychlost nabíjení může záviset také na typu nabíjecí zásuvky elektromobilu. Ne všechny elektromobily jsou totiž standardně vybaveny zásuvkou pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem a většina plug-in hybridů může nabíjet pouze pomocí kabelů Type 1 nebo 2, tedy střídavým proudem.

Zatímco domácí nabíječky využívají střídavý proud, který je ve vozidle přeměněn na stejnosměrný, nabíječka Type 3 nabíjí rovnou stejnosměrným proudem. Sleduje stav nabití vozidla a dodává pouze tolik energie, kolik je vozidlo schopno přijmout, aby nedošlo k přetížení nabíjecího systému a poškození baterie. To umožňuje rychlejší nabíjení vozu. Je také třeba mít na paměti, že studená baterie se nabíjí pomaleji než zahřátá. Po zahájení nabíjení a zahřátí baterie se tok kilowattů zvýší na maximální velikost pro dané vozidlo.

mini electromobility – divider line


NASTAVTE HODNOTY.


Jednoduše upravte níže uvedené vstupní hodnoty a získejte nejaktuálnější srovnání.

Elektrické MINI
Srovnatelné vozidlo poháněné benzinovým motorem
Potenciální roční úspory

Změny hodnot ovlivňují výpočty a uložené částky. Výchozí hodnoty jsou stanoveny na základě průměrných cen zaznamenaných za posledních 12 měsíců. Všechny zde uvedené informace se mohou změnit.

KALKULAČKA DOBY NABÍJENÍ.

Pokud tuto vzdálenost ujedete každý den
km
0 km 200 km
Tolikrát týdně budete muset nabíjet.
x
Každý den potřebujete tento zlomek plné kapacity baterie.
%
V porovnání se srovnatelným vozidlem poháněným benzinovým motorem byste mohli potenciálně ušetřit

POHODLNÉ NABÍJENÍ DOMA

RYCHLÉ NABÍJENÍ NA CESTÁCH

Dojezd na jedno nabití se vypočítává na základě testovacího cyklu vycházejícího z reálného způsobu používání zákazníky. Skutečný dojezd závisí na mnoha faktorech, zejména na zvolených rozměrech kol a pneumatik, jízdním stylu řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, použití klimatizace a nezávislého topení. V závislosti na vnějších faktorech, jako je napětí v síti nebo venkovní teplota, se skutečné doby nabíjení mohou lišit od dob nabíjení uvedených v tomto přehledu. Doba nabíjení byla měřena při venkovní teplotě 25 °C.

mini elektromobilita – dělící linie
mini elektromobilita – dělící linie

OTÁZKY A ODPOVĚDI


NABÍJENÍ DOMA.

JAK SI MÁM NAINSTALOVAT NABÍJEČKU WALLBOX?

Abyste správně nainstalovali váš MINI WALLBOX, doporučujeme využít naší instalační služby. Jednoduše si službu společně s MINI Wallboxem Essential objednejte u vašeho MINI Autorizovaného Dealera. Náš oficiální instalační partner (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) se vám následně ozve kvůli konzultaci, instalaci a uvedení do provozu.

Přehled vašich výhod:

 • Kontrola požadavků na elektrické připojení ve vašem domě.
 • Doporučení vhodných míst pro umístění na základě vaší osobní parkovací situace.
 • Instalace, připojení a spuštění ve vámi zvoleném místě (včetně pokládky až 2 m povrchové kabeláže).
 • Stručné vysvětlení procesu nabíjení
 • Záruka 24 měsíců.

MUSÍM MÍT V GARÁŽI NĚJAKÉ SPECIÁLNÍ VYBAVENÍ PRO NABÍJENÍ?
Doporučujeme třífázovou zásuvku s jištěním alespoň 16 A – to umožní vozidlo nabíjet výkonem 11 kW. Třífázová přípojka s pojistkou 32 A bude vyhovovat i budoucím nárokům na nabíjení. Všechny plug-in hybridní vozy lze nabíjet pomocí nabíjecí stanice MINI Wallbox Essential, a to jednofázově maximálním výkonem 3,7 kW.
JAKÉ JSOU VÝHODY NABÍJECÍ STANICE MINI WALLBOX ESSENTIAL?

Kratší doba nabíjení: Délka kabelu 5 m, jednoduchá manipulace s kabelem, integrovaná detekce zbytkového proudu („DC leakage“).

MOHU NABÍJEČKU WALLBOX POUŽÍT K NABÍJENÍ AUTOMOBILŮ JINÝCH VÝROBCŮ?
Ano, pokud použijete nabíjecí konektor typu 2 nebo konektor CCS (kombinovaný konektor).
JAK DLOUHÝ JE KABEL NABÍJECÍ STANICE MINI WALLBOX?

5 metrů, bezpečně připojený k nabíjecí stanici.

LZE KABEL OD NABÍJECÍ STANICE WALLBOX ODPOJIT?

Ne.

MOHU NABÍJECÍ STANICI WALLBOX INSTALOVAT VENKU?

Ano, nabíjecí stanice MINI Wallbox Essential je certifikována pro venkovní použití podle třídy IP 54. To znamená, že ochrana proti povětrnostním vlivům není nezbytně nutná. Nabíjecí stanice Wallbox byla vyvinuta a certifikována pro venkovní použití. Doporučujeme ji však z důvodu pohodlí instalovat uvnitř; v zimě se tak na nabíjecí stanici Wallbox nebude zachytávat sníh a led a nabíječka zůstane déle čistá.

VYZAŘUJE NABÍJECÍ STANICE WALLBOX NĚJAKÉ ZÁŘENÍ?
Ne – komplexní testy elektromagnetické tolerance potvrdily, že nabíjecí stanice MINI Wallbox Essential nevydává žádné záření.
MOHU NABÍJECÍ STANICE WALLBOX UZAMKNOUT?
Během nabíjení se nabíjecí kabel spolu s vozem uzamkne. Nabíječku BMW i Wallbox Connect je možné uzamknout i v době, kdy se nepoužívá.
MOHOU VOZY ZŮSTAT TRVALE PŘIPOJENY K NABÍJEČCE WALLBOX, I KDYŽ JSEM NĚKOLIK TÝDNŮ PRYČ?

Ano – znamená to však nepřetržitou, byť nepatrnou, spotřebu elektrické energie.

NA KOHO SE MÁM OBRÁTIT V PŘÍPADĚ PROBLÉMU S NABÍJECÍ STANICÍ WALLBOX?

Pokud se po instalaci nabíjecí stanice Wallbox vyskytnou neočekávané problémy nebo pokud má vaše nabíjecí stanice Wallbox poruchu, můžete nás kdykoli kontaktovat na hotline MINI určené pro poruchy a nehody: 296330868.

MINI CHARGING.

JAK NAJDU NABÍJECÍ STANICE MINI?

Umístění všech nabíjecích stanic sítě MINI Charging vám prozradí navigační systém MINI.

Nabíjecí stanice můžete také vyhledat: Při vyhledávání bodů zájmu lze jednoduše nastavit vyhledávání „nabíjecích stanic“. Následně se zobrazí seznam těch, které jsou ve vašem okolí.

Další možnost nabízí aplikace MINI Charging, protože z vašeho telefonu umožňuje přístup k seznamu všech dostupných nabíjecích stanic.

JAK PROBÍHÁ NABÍJENÍ NA NABÍJECÍ STANICI?

K odemknutí nabíjecích stanic a zahájení nabíjení můžete použít mapu MINI Charging nebo aplikaci MINI Charging.

Některé nabíjecí stanice lze ovládat pomocí aplikace MINI Charging. Aplikace, která je vybavena integrovaným skenerem QR kódů, se snadno používá i instaluje. Stačí si ji jednoduše stáhnout, zadat do ní číslo své nabíjecí smlouvy MINI Charging a PIN kód.

JAK MÁM PLATIT?

Za nabíjení se platí bezhotovostně. Můžete platit pohodlně prostřednictvím měsíčního inkasa z vašeho bankovního účtu. Neustálý přehled o procesech nabíjení a nákladech vám poskytuje online vyúčtování služeb MINI Charging.

CO MUSÍTE UDĚLAT PŘI NABÍJENÍ?
 1. Vypněte motor a zatáhněte ruční brzdu.
 2. V případě potřeby zvolte před nabíjením typ elektrického proudu.
 3. Nepoužívejte žádné prodlužovací kabely.
 4. Nabíjecí kabel vždy připojujte a odpojujte v tomto pořadí:

Připojení:

 1. Připojte k zásuvce.
 2. Připojte k vozidlu.

Odpojení:

 1. Odpojte od vozidla.
 2. Odpojte ze zásuvky.

LED kontrolky:

 • Bílá: Signální světlo
 • Červená: Chyba nabíjení
 • Oranžová: Inicializace
 • Modrá: Nabíjení je aktivní
 • Zelená: Nabíjení dokončeno

5. Zamkněte vozidlo. Proces nabíjení se spustí až po uzamčení vozidla.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI NABÍJENÍM STŘÍDAVÝM PROUDEM (AC) A STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM (DC**)?

Normální nabíjení střídavým proudem (AC):

Tento způsob nabíjí vaše vozidlo efektivně primárně přes noc, ale také během dne. Ve srovnání s domácí zásuvkou poskytuje nabíjecí stanice střídavého proudu více energie a baterii dokáže nabít během několika málo hodin. Tento typ nabíjecí stanice se zkráceně nazývá AC nabíjecí stanice, případně Wallbox.

Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC):

Rychlonabíjecí stanice DC jsou lepší volbou v případech, kdy potřebujete vozidlo nabít rychle. Baterii vašeho vozidla umí nabít velmi rychle – například když jdete nakoupit nebo si někde dáte něco k jídlu. Proces nabíjení trvá od 30 do 40 minut. Tento typ nabíjecí stanice se nazývá DC rychlonabíjecí stanice.

NA KOHO SE MÁM OBRÁTIT O POMOC, POKUD MÁM PROBLÉMY S NABÍJECÍ STANICÍ?

Další informace naleznete na adrese minicharging.chargemasterplc.com/

Upozornění: Pokud se vyskytne problém s nabíjecí stanicí, obraťte se na provozovatele nabíjecí stanice. Jeho kontaktní číslo obvykle najdete na samotné nabíjecí stanici.

KONTAKT?

MINI zákaznická linka telefonní číslo.: 296 330 868

E-mail: infomini.cz@mini.com

Otevírací doba: 08:00 až 20:00, Pondělí až neděle

ENVIRONMENTÁLNÍ A SOCIÁLNÍ STANDARDY V DODAVATELSKÉ SÍTI.

JAKÉ KLÍČOVÉ SUROVINY SE POUŽÍVAJÍ VE VYSOKONAPĚŤOVÝCH BATERIÍCH MODELU MINI COOPER SE A CO DĚLÁTE PRO TO, ABYSTE ZAJISTILI JEJICH ZODPOVĚDNÝ PŮVOD?

Klíčovými surovinami vysokonapěťových baterií jsou kobalt, lithium, grafit a nikl. Plášť vysokonapěťové baterie je vyroben z hliníku. Společnost MINI (BMW Group) se zavázala rozvíjet dodavatelský řetězec, který je odpovědný, udržitelný a splňuje naše vlastní vysoké etické standardy a standardy v oblasti lidských práv. Každý schválený dodavatel musí poskytnout informace o uplatňování environmentálních, sociálních a správních standardů včetně dodržování lidských práv a zákazu nucené práce.

Úzce spolupracujeme s klíčovými dodavateli surovin, abychom zajistili, že všechny materiály pocházejí z odpovědných zdrojů jak z hlediska ochrany a zlepšování životního prostředí, tak z hlediska zajištění bezpečnosti a odpovídajících podmínek zaměstnanců v každém bodě dodavatelského řetězce. Pokračujeme také v zefektivňování logistických operací, abychom snížili dopady přepravy komponentů do našich závodů.

ZNÁTE PŮVOD POUŽITÝCH SUROVIN A JAK ZAJIŠŤUJETE, ABY VAŠI DODAVATELÉ SPLŇOVALI POŽADAVKY NA TRVALOU UDRŽITELNOST? 

MINI (BMW Group) velmi pečlivě a podrobně zkoumá původ všech používaných surovin. Při výběru dodavatelů se pro náležitou péči v oblasti odpovědného podnikání řídíme normami OECD. Kromě toho zavazujeme naše přímé dodavatele, aby u svých vlastních dodavatelů plnili naše požadavky na udržitelnost. Transparentnost dodavatelských řetězců je základem pro zajištění našich požadavků na udržitelnost také u našich dodavatelů.

JAK ZAJIŠŤUJETE, ABY KOBALT POCHÁZEL Z ODPOVĚDNÝCH ZDROJŮ?

Společně se společnostmi BASF, Samsung SDI a Samsung Electronics jsme se zavázali k udržitelné těžbě kobaltu. V rámci společného projektu v Demokratické republice Kongo chceme zjistit, jak lze zlepšit životní a pracovní podmínky místních obyvatel. Abychom předešli nepříznivým dopadům nebo je zmírnili a nezklamali obyvatele Konga, pověřili jsme také německou společnost pro mezinárodní spolupráci GIZ, aby v rámci pilotního projektu v DR Kongo zlepšila pracovní podmínky při řemeslné těžbě kobaltu. Jsme si vědomi své odpovědnosti za to, že suroviny jsou těženy a zpracovávány za normálních podmínek. Pravidelně na situaci dohlížíme přímo na místě, dobře známe doly i pracovní metody našich partnerů a zajišťujeme ekologickou asanaci.

Kromě toho BMW Group sleduje cíl zvýšit podíl recyklovaného kobaltu v bateriových článcích, aby omezila potřebu kritických surovin, jako je například právě zmiňovaný kobalt.

JAKÉ KROKY JSTE PODNIKLI, ABYSTE ZAJISTILI SPRAVEDLIVÝ A UDRŽITELNÝ PROCES ZADÁVÁNÍ ZAKÁZEK NA DODÁVKY HLINÍKU?

V procesu dodávek hliníku jej nakupujeme nejen pro vlastní potřebu, ale také tento materiál spolehlivě a za předem dohodnuté ceny poskytujeme našim dodavatelům. To vytváří větší jistotu plánování na obou stranách. Abychom byli schopni v budoucnu uspokojit naše dlouhodobé požadavky na udržitelně vyráběný hliník, společnost BMW Group se jako první výrobce automobilů připojila k iniciativě Aluminum Stewardship Initiative – aktivně požaduje ekologickou a sociální udržitelnost certifikovaného hliníku v celém hodnotovém řetězci, a to od těžby až po proces recyklace. 

V našich výrobních procesech se také snažíme využívat více recyklovaného hliníku. Používání druhotných materiálů má pozitivní vliv zejména na následující aspekty udržitelnosti: biologickou rozmanitost, emise CO2 (zejména u surovin s energeticky náročnou výrobou, jako je hliník, ocel a měď) a snížení množství odpadu. Průměrný podíl druhotného hliníku v našich vozech činí 20 %. U hliníkových slitin pro odlitky je to 40 %. Spolupracujeme s iniciativou Aluminum Stewardship Initiative na certifikaci našich partnerů dodávajících hliník v souladu s nastíněnou normou udržitelnosti. Další informace naleznete na webu aluminium-stewardship.org.

ODKUD POCHÁZÍ VAŠE LITHIUM A JAK ZAJIŠŤUJETE UDRŽITELNÝ PROCES TĚŽBY?

Lithium používané v komponentech vozu Mini Cooper SE pochází z Austrálie. Těží se z ložisek tvrdých hornin, která podléhají nejpřísnějším standardům z hlediska udržitelnosti. BMW Group pokračuje ve výzkumu, jak lze materiály, jako je lithium, znovu využít prostřednictvím recyklace baterií – například opětovnou výrobou nebo koncepcí tzv. „uzavřeného cyklu“.

JAKÉ KROKY JSTE PODNIKLI, ABYSTE ZAJISTILI, ŽE VAŠI DODAVATELÉ SPLŇUJÍ POŽADAVKY NA UDRŽITELNOST?

Získání maximálního přehledu o našem dodavatelském řetězci nám pomáhá identifikovat problémy na místě a účinně je řešit, často ve spolupráci s našimi dodavateli a dalšími zúčastněnými stranami. Zvýšení transparentnosti a efektivity využívání zdrojů v našich dodavatelských řetězcích je založeno na dodržování environmentálních a sociálních standardů definovaných ve standardu udržitelnosti BMW Group pro síť dodavatelů. Každý dodavatel musí ve své nabídce zohlednit požadavky BMW Group na udržitelnost. Současně se řídíme mezinárodními standardy, jako jsou směrnice iniciativy OSN Global Compact (Davos, 01/99) a „Deklarace o základních principech a právech v práci“ (Ženeva, 06/98), Mezinárodní organizace práce (ILO), a jejich požadavky „Obecných zásad OSN pro obchod a lidská práva“.

V JAKÉM OKAMŽIKU SE MINI COOPER SE STÁVÁ EKOLOGIČTĚJŠÍ NEŽ MINI COOPER S?

Ekologičnost jakéhokoli elektromobilu závisí na zdroji elektrické energie, kterou se nabíjí baterie. Dalším aspektem stopy CO2 během celého životního cyklu je energie spotřebovaná na výrobu akumulátoru. S ohledem na tuto skutečnost testy ukázaly, že pokud je MINI Cooper SE nabíjeno elektřinou z obnovitelných zdrojů, vyrovná se nebo „odpracuje“ CO2 uvolněné při výrobě přibližně po 19 tisících ujetých kilometrech. Během celého životního cyklu jsou emise MINI Cooper SE o 40 % (energetický mix EU) nebo o 70 % (elektřina z obnovitelných zdrojů) nižší ve srovnání s emisemi modelu MINI Cooper S se zážehovým motorem. To znamená, že při průměrných denních ujetých vzdálenostech stačí pouhých dvanáct měsíců používání k tomu, aby MINI Cooper SE vyrovnalo dodatečné emise skleníkových plynů vzniklé při jeho výrobě.

mini electric – rozdělovací linka
mini elektromobilita – přehled
ELECTROMOBILITA.

ELEKTRIFIKACE POHONU.

Elektrifikace hnacího ústrojí je mobilitou budoucnosti. Podívejme se na různé systémy MINI a seznamme se s některými používanými pojmy.

mini electromobilita – dojezd
DOJEZD.

JAK DOJET DÁLE.

Podíváme se na hlavní faktory, které ovlivňují dojezd elektrého vozu.
mini electric – rozdělovací linka – electrické logo