Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

VAŠE UNIKÁTNÍ MINI, připravené pro vás.

Your MINI - exterior Your MINI - interior

ŽÁDOST O NABÍDKU.

TESTOVACÍ JÍZDA.

preferovaný dealer

MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
CABRIO
CABRIO
Clubman
Clubman
Countryman
Countryman
jcw _ logo jcw _ logo
MINI Works MINI Works

john cooper works.

MAXIMALIZOVANÉ POTĚŠENÍ MINI.*

VAŠE SRDCE BUDE TOUŽIT PO ZÁVODĚNÍ.

Naše vysoce výkonné modely MINI John Cooper Works jsou připravené udělat na vás mocný dojem díky svému atletickému vzhledu a hlubokému zvuku. Tito neukáznění závodníci jsou reinkarnací závodních legend Johna Coopera a ztělesňují podstatu motoristického sportu. John Cooper a jeho tým věřili svým instinktům. Na počátku šedesátých let, navzdory všemu, ale s nezastavitelným novátorským duchem, dokázali postavit legendární závodní auto z malého rodinného vozu – a změnili smýšlení mnoha lidí.
Odkaz žije

VÍRA NĚKOLIKA VYVOLENÝCH.

Nikdo nepředpokládal, že John Cooper a jeho ikonická klasika Mini převezmou navzdory všemu kostkovaný prapor. Odvážný vyděděnec vlétl do motoristického sportu jako bouře a zdolal protivníky díky své mrštnosti, průkopnickému motoru a zavěšení kol. Znovu a znovu.

PSAL HISTORII MOTORISTICKÉHO SPORTU.

Příběh John Cooper Works se začal psát v roce 1946, kdy Charles Cooper a jeho syn John založili společnost Cooper Car Company a postavili svá první závodní auta v Charlesově malé garáži v anglickém Surbitonu. Tyto skromné začátky nakonec změnily průběh motoristického sportu a pomohly vytvořit úspěšný celosvětový závodní odkaz, který přežívá dodnes. Nemluvě o silném účinku na klasické Mini. Podívejte se na jedinečný dokument „John Cooper: Genius & Works“ z dílny společnosti Sky, který vám prozradí víc.
John Cooper Works – Útok génia John Cooper Works – Útok génia

ŘIDIČ NA PRVNÍM MÍSTĚ.

Prvními závodními stroji od Cooper Car Company byly monoposty Formule 3, které byly velmi úspěšné ve třídě do 500 cm3. A to zejména díky revoluční inovaci: motoru vzadu. Díky tomuto geniálnímu tahu si Cooperovy závodní stroje brzy oblíbili ctižádostiví mladí piloti. John Cooper získal titul světového šampiona Formule 1 i konstruktéra.
JCW – První Mini Cooper JCW – První Mini Cooper

ZROD LEGENDY.

Poté, co si John Cooper prožil výrazný úspěch s vozy vlastní konstrukce, se zaměřil na nově představené klasické Mini, kterým byl doslova fascinován. Byl natolik zaujatý jeho potenciálem, že se rozhodl proměnit ho v závodního šampiona. Přidal výkonnější motor, dvojité karburátory, nové brzdy, ostřejší řízení a agilní podvozek připomínající motokáru. Tím vším změnil malé rodinné auto v závodní stroj zahanbující mnohem silnější a větší vozy. V roce 1961 bylo stvořeno první Mini Cooper.
John Cooper – Mistr svého oboru John Cooper – Mistr svého oboru

NAVZDORY VŠEM KONVENCÍM.

Tehdy už Mini nemohlo nic zastavit. Instinkty Johna Coopera se opět nezmýlily. Byl mistrem své hry. Vznikl vůz pro celé věky. V roce 1964 už bylo MINI Cooper globálně známou značkou. A vyhrávala téměř ve všech mezinárodních závodech – včetně historických triumfů na rally Monte Carlo v letech 1964 a 1965 a 1967. Mini a John Cooper vytvořili z klasického Mini vítěze, který překonával své soupeře.
BMW + MINI BMW + MINI

ZCELA NOVÁ ÉRA.

V roce 2001 se Mini připojilo pod křídla BMW Group a bylo přejmenováno na MINI. Tato změna způsobila výrazné zvýšení zájmu o úpravy modelů MINI a přetrvávající odkaz továrních úprav Johna Coopera. Od roku 2003 byly v celé síti dealerů MINI nabízeny tuningové kity John Cooper Works pro modely MINI Cooper a MINI Cooper S, které zvyšovaly jejich výkon na 126 k (93 kW) a na působivých 200 k (147 kW).
Dosud nejrychlejší silniční MINI Dosud nejrychlejší silniční MINI

RYCHLEJI A JEŠTĚ RYCHLEJI.

Upravený MINI Cooper S vybavený kitem John Cooper Works GP byl představen v roce 2006. Nová limitovaná edice hatchbacku MINI tehdy nabídla dechberoucí výkon a unikátní závodní pocity. Šlo o nejrychlejší silniční MINI své doby, zrychlení na 100 km/h zabralo méně než 6,5 s. Bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. A navíc, všechny v jednotném unikátním barevném schématu: metalíza Thunder Blue, zpětná zrcátka Chili Red a střecha Pure Silver s uvedeným výrobním číslem od 1 do 2000.
První MINI John Cooper Works První MINI John Cooper Works

ZNOVUZROZENÍ LEGENDY.

V roce 2007 BMW koupilo název John Cooper Works, techniku a vývojové zdroje. A o rok později byly představeny první nové modely MINI John Cooper Works: zcela přepracovaná verze 3dveřového hatchbacku a John Cooper Works Clubman. Tito siláci byli vybaveni 4válcovým motorem 1,6 litru s turbodmychadlem Twin Scroll a výkonem 211 k (155 kW). Jednalo se o poctu průkopnickému duchu Johna Coopera a závazek jízdní dynamice. O pět let později, v roce 2013, byla představena limitovaná edice MINI John Cooper Works GP s přeplňovaným 4válcem o výkonu 218 koní. A znovu bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. Netřeba dodávat, že dnes patří mezi velmi vyhledávané kousky.
MINI John Cooper Works MINI John Cooper Works

INSTINKT VÍTĚZE.

Závodní odkaz motoristického sportu MINI žije ve všech modelech MINI John Cooper Works, které právě vyrazily do ulic. Všechny sdílejí tu stejnou DNA vysokého výkonu a závodního vyladění, která je zárukou účinné kombinace přesného řízení a zrychlení. Závodní tým MINI John Cooper Works navíc dobývá také soutěže. Nedávno převzal kostkovaný prapor v Daytoně – když porazil některé z nejlepších sportovních vozů světa. A rallye tým X-raid MINI John Cooper Works měl skvělý vstup do rallye Dakar, když čtyřikrát po sobě zvítězil s modelem MINI ALL4 Racing. John Cooper by byl hrdý.
MINI John Cooper Works GP Concept
MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT

PRO VYVOLENÉ.

Ukazujeme, co se stane, když zapojíme naše nejodvážnější představy, průkopnického ducha a geny ze světa závodních vozů a vytvoříme vysokovýkonný sportovní vůz budoucnosti.
Špičkové výkony
John Cooper Works | Maximální vzrušení MINI John Cooper Works | Maximální vzrušení MINI

S VELKOU SÍLOU PŘICHÁZÍ VELKÁ ZODPOVĚDNOST.

Jste připraveni vyrazit na otevřenou silnici? S masivním točivým momentem generovaným 4válcem TwinPower Turbo o objemu 2,0 litru vám zrychlení na 100 km/h zabere pouze mírně přes šest sekund.
Test

POZNEJTE SÍLU ZVUKU.

Nasaďte si sluchátka, zvyšte hlasitost a poslechněte si legendární řev John Cooper Works.** ***

Výrazný vzhled
JCW pohled zepředu JCW pohled zepředu

VIZÁŽ ZÁVODNÍKA. DUŠE ŠAMPIONA.

Modely John Cooper Works jsou stvořeny, aby zaujaly, což je patrné ještě předtím, než nastoupíte. Smělý design inspirovaný závody, nejkvalitnější materiály a celá řada vizuálních doplňků posunuje modely John Cooper Works do jiné ligy. A navíc jsou k dispozici v exkluzivní barvě Rebel Green, moderní interpretaci klasické British Racing Green.
Modely JCW
POZNEJTE MODELY JCW POZNEJTE MODELY JCW

POZNEJTE MODELY JCW.

Když se ocitnete za volantem modelu John Cooper Works, zažijete vzrušení jako na závodním okruhu. Naše prémiové výkonné modely jsou pojmenovány po legendě jménem John Cooper – a jsou nejvýkonnějšími a nejexkluzivnějšími dosud vyrobenými modely MINI.
MINI JOHN COOPER WORKS. MINI JOHN COOPER WORKS.

MINI JOHN COOPER WORKS.

Klasik s působivými závodními geny. MINI John Cooper Works se jako přímý potomek vítězných automobilů Johna Coopera dotkne vašeho závodnického srdce. Zcela přirozeně v sobě spojuje sílu, agilitu a propracovanou techniku. Díky krátkému rozvoru a motokárovému pocitu dotaženému do extrému se začnete těšit na každou další zatáčku.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO. MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

Pocítíte vítr ve vlasech i adrenalin proudící v krvi. MINI John Cooper Works Cabrio se pyšní hladkým, sportovním designem a impozantním výkonem.
Pohled do interiéru

NASTUPTE.

Cockpit View Cockpit View
 
MINI John Cooper Works – logo
MINI John Cooper Works 3-door Hatch – side view

3dveřové

HLAVNÍ VLASTNOSTI

Barva

Zvolená výbava není k dispozici, byla nahrazena:  Nemetalický lak "Rebel Green"

Kola

Zvolená výbava není k dispozici, byla nahrazena: 18" kola z lehké slitiny "John Cooper Works Cup", dvoubarevná černá

PRUHY NA KAPOTĚ

Pruhy na kapotě v černé a bíle barvě

BARVA STŘECHY

K dispozici 3 barvy střechy

BARVY ZRCÁTEK

K dispozici 3 barvy zrcátek

Volba motoru a výbavy

Výkon
231 PS (170 kW)
druh paliva
Benzin
Spotřeba
6,9 - 6,1 l/100 km disclaimer
Emise
158 - 142 g/km disclaimer
převodovka
Manuální , Sportovní automatická
pohon
2 kol
 
MINI John Cooper Works – logo
MINI John Cooper Works Convertible – side view

Cabrio

HLAVNÍ VLASTNOSTI

Barva

Zvolená výbava není k dispozici, byla nahrazena:  Nemetalický lak "Rebel Green"

Kola

Zvolená výbava není k dispozici, byla nahrazena: 18" kola z lehké slitiny "John Cooper Works Cup", dvoubarevná černá

PRUHY NA KAPOTĚ

Pruhy na kapotě v černé a bíle barvě

BARVY ZRCÁTEK

K dispozici 3 barvy zrcátek

Volba motoru a výbavy

Výkon
231 PS (170 kW)
druh paliva
Benzin
Spotřeba
7,1 - 6,4 l/100 km disclaimer
Emise
162 - 148 g/km disclaimer
převodovka
Manuální , Sportovní automatická
pohon
2 kol

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

3dveřové

Zvolte druh paliva:

Benzin

231 PS

170 kW

  • Manuální
  • Sportovní automatická
  • 2 kol
Vybrat Benzin

Cabrio

Zvolte druh paliva:

Benzin

231 PS

170 kW

  • Manuální
  • Sportovní automatická
  • 2 kol
Vybrat Benzin

3dveřové

Zvolit převodovku:

Manuální

  • 2 kol
Vybrat Manuální

Sportovní automatická

  • 2 kol
Vybrat Sportovní automatická

Cabrio

Zvolit převodovku:

Manuální

  • 2 kol
Vybrat Manuální

Sportovní automatická

  • 2 kol
Vybrat Sportovní automatická

3dveřové

Zvolit pohon:

Cabrio

Zvolit pohon:

MINI John Cooper Works – logo

Váš výběr

MINI John Cooper Works 3-door Hatch – side view

John Cooper Works 3dveřové

231 PS
Benzin
Manuální
2 kol
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,9 l/100 km (kombinovaná)
158 g/km CO2 (kombinovaná)
MINI John Cooper Works – logo

Váš výběr

MINI John Cooper Works 3-door Hatch – side view

John Cooper Works 3dveřové

231 PS
Benzin
Sportovní automatická
2 kol
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,2 - 6,1 l/100 km (kombinovaná)
142 g/km CO2 (kombinovaná)
MINI John Cooper Works – logo

Váš výběr

MINI John Cooper Works Convertible – side view

John Cooper Works Cabrio

231 PS
Benzin
Manuální
2 kol
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7,1 - 7 l/100 km (kombinovaná)
162 g/km CO2 (kombinovaná)
MINI John Cooper Works – logo

Váš výběr

MINI John Cooper Works Convertible – side view

John Cooper Works Cabrio

231 PS
Benzin
Sportovní automatická
2 kol
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,5 - 6,4 l/100 km (kombinovaná)
148 g/km CO2 (kombinovaná)
g/km l/100 km disclaimer
John Cooper Works 3dveřové disclaimer
158
6.9
John Cooper Works Cabrio disclaimer
162
7.1 - 7
John Cooper Works Lifestyle kolekce
Dealer Locator

NAJděte si svého DEALERA.

MINI dealer icon MINI dealer icon
MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
CABRIO
CABRIO
Clubman
Clubman
Countryman
Countryman
jcw _ logo jcw _ logo
g/km l/100 km disclaimer
John Cooper Works 3dveřové disclaimer
158
6.9
John Cooper Works Cabrio disclaimer
162
7.1 - 7