MINI 3DVEŘOVÉ

MINI 5DVEŘOVÉ

CABRIO

Clubman

Countryman

JOHN COOPER WORKS – Zrozen na trati JOHN COOPER WORKS – Zrozen na trati

john cooper works.

MAXIMALIZOVANÉ POTĚŠENÍ MINI.*
Od * 848 900 Kč

VAŠE SRDCE BUDE TOUŽIT PO ZÁVODĚNÍ.

Naše vysoce výkonné modely MINI John Cooper Works jsou připravené udělat na vás mocný dojem díky svému atletickému vzhledu a hlubokému zvuku. Tito neukáznění závodníci jsou reinkarnací závodních legend Johna Coopera a ztělesňují podstatu motoristického sportu. John Cooper a jeho tým věřili svým instinktům. Na počátku šedesátých let, navzdory všemu, ale s nezastavitelným novátorským duchem, dokázali postavit legendární závodní auto z malého rodinného vozu – a změnili smýšlení mnoha lidí.
Odkaz žije

VÍRA NĚKOLIKA VYVOLENÝCH.

Nikdo nepředpokládal, že John Cooper a jeho ikonická klasika Mini převezmou navzdory všemu kostkovaný prapor. Odvážný vyděděnec vlétl do motoristického sportu jako bouře a zdolal protivníky díky své mrštnosti, průkopnickému motoru a zavěšení kol. Znovu a znovu.
Zobrazit historii

PSAL HISTORII MOTORISTICKÉHO SPORTU.

Příběh John Cooper Works se začal psát v roce 1946, kdy Charles Cooper a jeho syn John založili společnost Cooper Car Company a postavili svá první závodní auta v Charlesově malé garáži v anglickém Surbitonu. Tyto skromné začátky nakonec změnily průběh motoristického sportu a pomohly vytvořit úspěšný celosvětový závodní odkaz, který přežívá dodnes. Nemluvě o silném účinku na klasické Mini. Podívejte se na jedinečný dokument „John Cooper: Genius & Works“ z dílny společnosti Sky, který vám prozradí víc.
John Cooper Works – Útok génia John Cooper Works – Útok génia

ŘIDIČ NA PRVNÍM MÍSTĚ.

Prvními závodními stroji od Cooper Car Company byly monoposty Formule 3, které byly velmi úspěšné ve třídě do 500 cm3. A to zejména díky revoluční inovaci: motoru vzadu. Díky tomuto geniálnímu tahu si Cooperovy závodní stroje brzy oblíbili ctižádostiví mladí piloti. John Cooper získal titul světového šampiona Formule 1 i konstruktéra.
JCW – První Mini Cooper JCW – První Mini Cooper

ZROD LEGENDY.

Poté, co si John Cooper prožil výrazný úspěch s vozy vlastní konstrukce, se zaměřil na nově představené klasické Mini, kterým byl doslova fascinován. Byl natolik zaujatý jeho potenciálem, že se rozhodl proměnit ho v závodního šampiona. Přidal výkonnější motor, dvojité karburátory, nové brzdy, ostřejší řízení a agilní podvozek připomínající motokáru. Tím vším změnil malé rodinné auto v závodní stroj zahanbující mnohem silnější a větší vozy. V roce 1961 bylo stvořeno první Mini Cooper.
John Cooper – Mistr svého oboru John Cooper – Mistr svého oboru

NAVZDORY VŠEM KONVENCÍM.

Tehdy už Mini nemohlo nic zastavit. Instinkty Johna Coopera se opět nezmýlily. Byl mistrem své hry. Vznikl vůz pro celé věky. V roce 1964 už bylo MINI Cooper globálně známou značkou. A vyhrávala téměř ve všech mezinárodních závodech – včetně historických triumfů na rally Monte Carlo v letech 1964 a 1965 a 1967. Mini a John Cooper vytvořili z klasického Mini vítěze, který překonával své soupeře.
BMW + MINI BMW + MINI

ZCELA NOVÁ ÉRA.

V roce 2001 se Mini připojilo pod křídla BMW Group a bylo přejmenováno na MINI. Tato změna způsobila výrazné zvýšení zájmu o úpravy modelů MINI a přetrvávající odkaz továrních úprav Johna Coopera. Od roku 2003 byly v celé síti dealerů MINI nabízeny tuningové kity John Cooper Works pro modely MINI Cooper a MINI Cooper S, které zvyšovaly jejich výkon na 126 k (93 kW) a na působivých 200 k (147 kW).
Dosud nejrychlejší silniční MINI Dosud nejrychlejší silniční MINI

RYCHLEJI A JEŠTĚ RYCHLEJI.

Upravený MINI Cooper S vybavený kitem John Cooper Works GP byl představen v roce 2006. Nová limitovaná edice hatchbacku MINI tehdy nabídla dechberoucí výkon a unikátní závodní pocity. Šlo o nejrychlejší silniční MINI své doby, zrychlení na 100 km/h zabralo méně než 6,5 s. Bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. A navíc, všechny v jednotném unikátním barevném schématu: metalíza Thunder Blue, zpětná zrcátka Chili Red a střecha Pure Silver s uvedeným výrobním číslem od 1 do 2000.
První MINI John Cooper Works První MINI John Cooper Works

ZNOVUZROZENÍ LEGENDY.

V roce 2007 BMW koupilo název John Cooper Works, techniku a vývojové zdroje. A o rok později byly představeny první nové modely MINI John Cooper Works: zcela přepracovaná verze 3dveřového hatchbacku a John Cooper Works Clubman. Tito siláci byli vybaveni 4válcovým motorem 1,6 litru s turbodmychadlem Twin Scroll a výkonem 211 k (155 kW). Jednalo se o poctu průkopnickému duchu Johna Coopera a závazek jízdní dynamice. O pět let později, v roce 2013, byla představena limitovaná edice MINI John Cooper Works GP s přeplňovaným 4válcem o výkonu 218 koní. A znovu bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. Netřeba dodávat, že dnes patří mezi velmi vyhledávané kousky.
MINI John Cooper Works MINI John Cooper Works

INSTINKT VÍTĚZE.

Závodní odkaz motoristického sportu MINI žije ve všech modelech MINI John Cooper Works, které právě vyrazily do ulic. Všechny sdílejí tu stejnou DNA vysokého výkonu a závodního vyladění, která je zárukou účinné kombinace přesného řízení a zrychlení. Závodní tým MINI John Cooper Works navíc dobývá také soutěže. Nedávno převzal kostkovaný prapor v Daytoně – když porazil některé z nejlepších sportovních vozů světa. A rallye tým X-raid MINI John Cooper Works měl skvělý vstup do rallye Dakar, když čtyřikrát po sobě zvítězil s modelem MINI ALL4 Racing. John Cooper by byl hrdý.
MINI John Cooper Works GP Concept
MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT

PRO VYVOLENÉ.

Ukazujeme, co se stane, když zapojíme naše nejodvážnější představy, průkopnického ducha a geny ze světa závodních vozů a vytvoříme vysokovýkonný sportovní vůz budoucnosti.
Špičkové výkony
John Cooper Works | Maximální vzrušení MINI John Cooper Works | Maximální vzrušení MINI

S VELKOU SÍLOU PŘICHÁZÍ VELKÁ ZODPOVĚDNOST.

Jste připraveni vyrazit na otevřenou silnici? S masivním točivým momentem generovaným 4válcem TwinPower Turbo o objemu 2,0 litru vám zrychlení na 100 km/h zabere pouze mírně přes šest sekund.
Rezervovat testovací jízdu

POZNEJTE SÍLU ZVUKU.

Nasaďte si sluchátka, zvyšte hlasitost a poslechněte si legendární řev John Cooper Works.** ***

Výrazný vzhled
JCW pohled zepředu JCW pohled zepředu

VIZÁŽ ZÁVODNÍKA. DUŠE ŠAMPIONA.

Modely John Cooper Works jsou stvořeny, aby zaujaly, což je patrné ještě předtím, než nastoupíte. Smělý design inspirovaný závody, nejkvalitnější materiály a celá řada vizuálních doplňků posunuje modely John Cooper Works do jiné ligy. A navíc jsou k dispozici v exkluzivní barvě Rebel Green, moderní interpretaci klasické British Racing Green.
Modely JCW
POZNEJTE MODELY JCW POZNEJTE MODELY JCW

POZNEJTE MODELY JCW.

Když se ocitnete za volantem modelu John Cooper Works, zažijete vzrušení jako na závodním okruhu. Naše prémiové výkonné modely jsou pojmenovány po legendě jménem John Cooper – a jsou nejvýkonnějšími a nejexkluzivnějšími dosud vyrobenými modely MINI.
UKÁZAT MODELY
MINI JOHN COOPER WORKS. MINI JOHN COOPER WORKS.

MINI JOHN COOPER WORKS.

Klasik s působivými závodními geny. MINI John Cooper Works se jako přímý potomek vítězných automobilů Johna Coopera dotkne vašeho závodnického srdce. Zcela přirozeně v sobě spojuje sílu, agilitu a propracovanou techniku. Díky krátkému rozvoru a motokárovému pocitu dotaženému do extrému se začnete těšit na každou další zatáčku.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO. MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

Pocítíte vítr ve vlasech i adrenalin proudící v krvi. MINI John Cooper Works Cabrio se pyšní hladkým, sportovním designem a impozantním výkonem.
MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN. MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

U modelu MINI John Cooper Works Clubman se snoubí variabilita se sofistikovaným designem. S výkonem 231 koní pod kapotou a pohonem všech kol ALL4 pro extra trakci nemusíte při průjezdu zábavnými zatáčkami dělat žádné kompromisy a naopak si můžete naplno užívat vysokooktanové zábavy. Díky dostatečnému vnitřnímu prostoru a děleným zadním dveřím je navíc v každé situaci dostatečně flexibilní.
MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN. MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

Tohle je MINI John Cooper Works stvořené pro dobrodruhy. S výjimečným výkonem a sériově dodávaným pohonem všech kol ALL4 vás vezme všude, kam vedou silnice. A ještě mnohem dál.
Modely

mini john cooper works.

 
John Cooper Works logo
MINI John Cooper Works

MINI John Cooper Works

Od 848 900 Kč *

Tady začíná intenzivní vzrušení z jízdy jako v motokáře.

6,6 - 5,7 l/100 km disclaimer
150 - 130
g/km disclaimer

Volba motoru a výbavy

Výkon
231 PS (170 kW)
druh paliva
Benzin
převodovka
Manuální, Sportovní automatická
pohon
2 kol

HLAVNÍ VLASTNOSTI

MINI John Cooper Works 3-door hatch
K dispozici 3 barvy střechy
MINI John Cooper Works 3-door hatch
K dispozici 3 barvy zrcátek
MINI John Cooper Works 3-door hatch

Pruhy na kapotě v černé a bílé barvě

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Otvor na kapotě, závodní maska, ikonické logo „JCW“, spodní nasávací otvory

 
John Cooper Works logo
MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

CABRIO

Od 1 016 730 Kč *

Podmanivá jízda se staženou střechou a výraznějším prožitkem úplně všeho.

6,7 - 5,9 l/100 km disclaimer
152 - 136
g/km disclaimer

Volba motoru a výbavy

Výkon
231 PS (170 kW)
druh paliva
Benzin
převodovka
Manuální, Sportovní automatická
pohon
2 kol

HLAVNÍ VLASTNOSTI

MINI John Cooper Works Convertible
K dispozici 3 barvy zrcátek
MINI John Cooper Works Convertible
Pruhy na kapotě v černé a bílé barvě
MINI John Cooper Works Convertible

Otvor na kapotě, závodní maska, ikonické logo „JCW“, spodní nasávací otvory

 
John Cooper Works logo
MINI John Cooper Works Clubman

clubman

Od 1 002 482 Kč *

Nekompromisní továrna na výkon pro náročného řidiče.
7,4 - 6,8 l/100 km disclaimer
168 - 154
g/km disclaimer

Volba motoru a výbavy

Výkon
231 PS (170 kW)
druh paliva
Benzin
převodovka
Manuální, Sportovní automatická
pohon
4 kol

HLAVNÍ VLASTNOSTI

MINI JCW CLUBMAN MINI JCW CLUBMAN

K dispozici 3 barvy střechy

MINI JCW CLUBMAN MINI JCW CLUBMAN

K dispozici 3 barvy zrcátek

MINI JCW CLUBMAN

Pruhy na kapotě v černé a bílé barvě

MINI JCW CLUBMAN MINI JCW CLUBMAN

Otvor na kapotě, závodní maska, ikonické logo „JCW“, spodní nasávací otvory

 
John Cooper Works logo
MINI John Cooper Works Countryman

countryman

Od 1 029 600 Kč *

Nejrychlejší a nejdrsnější MINI zážitky na silnici, na jakékoliv silnici.
7,4 - 6,9 l/100 km disclaimer
169 - 158
g/km disclaimer

Volba motoru a výbavy

Výkon
231 PS (170 kW)
druh paliva
Benzin
převodovka
Manuální, Sportovní automatická
pohon
4 kol

HLAVNÍ VLASTNOSTI

MINI JCW COUNTRYMAN

K dispozici 3 barvy střechy

MINI JCW COUNTRYMAN

K dispozici 3 barvy zrcátek

MINI JCW COUNTRYMAN

Pruhy na kapotě v černé a bílé barvě

MINI JCW COUNTRYMAN

Otvor na kapotě, závodní maska, ikonické logo „JCW“, spodní nasávací otvory

MINI John Cooper Works

Zvolte druh paliva:

Benzin

231 PS

170 kW

 • Manuální
 • Sportovní automatická
 • 2 kol
Od 848 900 Kč *
Vybrat Benzin

CABRIO

Zvolte druh paliva:

Benzin

231 PS

170 kW

 • Manuální
 • Sportovní automatická
 • 2 kol
Od 1 016 730 Kč *
Vybrat Benzin

clubman

Zvolte druh paliva:

Benzin

231 PS

170 kW

 • Manuální
 • Sportovní automatická
 • 4 kol
Od 1 002 482 Kč *
Vybrat Benzin

countryman

Zvolte druh paliva:

Benzin

231 PS

170 kW

 • Manuální
 • Sportovní automatická
 • 4 kol
Od 1 029 600 Kč *
Vybrat Benzin

MINI John Cooper Works

Zvolit převodovku:

Manuální

 • 2 kol
Od 848 900 Kč *
Vybrat Manuální

Sportovní automatická

 • 2 kol
Od 903 630 Kč *
Vybrat Sportovní automatická

CABRIO

Zvolit převodovku:

Manuální

 • 2 kol
Od 962 000 Kč *
Vybrat Manuální

Sportovní automatická

 • 2 kol
Od 1 016 730 Kč *
Vybrat Sportovní automatická

clubman

Zvolit převodovku:

Manuální

 • 4 kol
Od 946 400 Kč *
Vybrat Manuální

Sportovní automatická

 • 4 kol
Od 1 002 482 Kč *
Vybrat Sportovní automatická

countryman

Zvolit převodovku:

Manuální

 • 4 kol
Od 1 029 600 Kč *
Vybrat Manuální

Sportovní automatická

 • 4 kol
Od 1 085 682 Kč *
Vybrat Sportovní automatická

MINI John Cooper Works

Zvolit pohon:

2 kol

Od 848 900 Kč *
Vybrat 2 kol

2 kol

Od 903 630 Kč *
Vybrat 2 kol

CABRIO

Zvolit pohon:

2 kol

Od 962 000 Kč *
Vybrat 2 kol

2 kol

Od 1 016 730 Kč *
Vybrat 2 kol

clubman

Zvolit pohon:

4 kol

Od 946 400 Kč *
Vybrat 4 kol

4 kol

Od 1 002 482 Kč *
Vybrat 4 kol

countryman

Zvolit pohon:

4 kol

Od 1 029 600 Kč *
Vybrat 4 kol

4 kol