Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

VAŠE UNIKÁTNÍ MINI, připravené pro vás.

Your MINI - exterior Your MINI - interior

ŽÁDOST O NABÍDKU.

TESTOVACÍ JÍZDA.

mini connected – ikona konektivity mini connected – ikona konektivity

VIDEA JAK NA TO.

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY.

REGISTRACE A PŘIHLÁŠENÍ.

Jaké přístupové údaje mohu použít pro přihlášení na portál MINI Connected?

Chcete-li používat MINI Connected, musíte si pomocí aplikace MINI nebo portálu MINI Connected vytvořit uživatelský účet/MINI ID. Pokud jste si v aplikaci MINI již své MINI ID vytvořili, můžete jej použít také k přihlášení do portálu MINI Connected. Pokud ještě přístupové údaje k MINI Connected nemáte, klikněte v přihlašovacím poli na domovské stránce portálu MINI Connected na odkaz „Registrovat“. Do níže uvedeného registračního formuláře zadejte všechny požadované informace a tyto údaje potvrďte. Poté na zadanou e-mailovou adresu obdržíte potvrzovací odkaz, po kliknutí na něj získáte přístup do portálu.

Jaký je můj VIN?

Vaše VIN je identifikační číslo vašeho vozidla, které je pro vaše vozidlo jedinečné. Obvykle ho najdete na několika místech. VIN najdete v dokladech nebo předávacím protokolu MINI, nebo je vyraženo na B-sloupku na řidičově straně nebo umístěno na předním skle. V některých zemích jej lze najít na B-sloupku na straně spolujezdce. Je také napsáno v technickém průkazu vozu a smlouvě na povinné ručení. Obsahuje konkrétní informace o vašem MINI, včetně výkonu (kW), typu převodovky, barvy, data výroby a dalších prvků výbavy.

Co jsou to tematická data MINI CarData?

Telematická data MINI CarData vám umožňují uchovat přehled o základních telematických datech, která vaše vozidlo jako součást služeb MINI Connected odesílá BMW Group, jež je poté ukládá do svého archivu. Pokud chcete tato aktuální telematická data znát, můžete o ně archiv telematických dat MINI CarData kdykoliv požádat. Přístup k vybraným telematickým datům MINI CarData můžete také kdykoliv poskytnout třetím stranám. K poskytnutí přístupu k datům pro třetí stranu, k odmítnutí takového požadavku nebo ke zrušení dříve poskytnutého přístupu k datům stačí jedno kliknutí myší. To znamená, že společnost, která obdrží vaše telematická data, si vybíráte pouze vy.

Jaká data z mého vozidla jsou shromažďována? A za jakým účelem?

Mnoho elektronických součástek ve vašem vozidle je vybaveno pamětí, do níž se dočasně ukládají informace o stavu vozidla a potenciálních poruchách.

Tato data jsou technického rázu a slouží k identifikaci poruch, jejich opravě a zlepšení funkcí vozidla.

Abychom vám mohli poskytovat služby MINI Connected, jsou některá data uložená ve vozidle zasílána na server BMW Group v podobě telematických dat prostřednictvím trvale nainstalované SIM karty.

Jak dlouho BMW Group telematická data uchovává?

BMW Group telematická data přenášená na servery BMW Group shromažďuje, ukládá a používá pouze v rámci platných zákonů.

Telematická data jsou zpracovávána a používána pouze tam, kde je to nutné k doložení, návrhu obsahu nebo změně smluvního vztahu (údaje o skladových zásobách) a k využití nebo fakturaci různých služeb (údaje o používání).

Telematická data potřebná pro příslušnou fakturaci služeb (fakturační data) mohou být společností BMW Group uložena a použita i po skončení období používání, a to do té doby, než bude faktura zaplacena.

Některá data mohou být také uložena delší dobu v anonymizované podobě.

Jak mohu změnit své přístupové údaje?

Uživatelské jméno a heslo můžete změnit na portálu MINI Connected v menu „Nastavení“ („Moje údaje“).

OBECNÉ INFORMACE O MINI CONNECTED.

Co je to MINI Connected?

MINI Connected je soubor „propojených“ produktů dostupných v různých podobách a balíčcích, jež využívají mobilní a internetové technologie umožňující propojení uvnitř i vně vašeho vozu.

Co je součástí balíčku MINI Connected Media?

Balíček MINI Connected Media obsahuje předinstalovanou 4G SIM kartu a zahrnuje následující funkce a digitální služby:

 • 6,5palcový dotykový displej
 • Rádio MINI Visual Boost Radio
 • MINI Connected
 • Služby Remote Services (včetně funkce Last State Call)
 • Služby ConnectedDrive (včetně integrovaných aplikací)
 • Služby TeleServices
 • Inteligentní tísňové volání E-Call
 • 2 další středové reproduktory

 

Co je součástí balíčku MINI Connected Navigation?

Balíček MINI Connected Navigation zahrnuje následující digitální služby:

 • 6,5palcový dotykový displej
 • Rádio MINI Visual Boost Radio
 • Služby MINI Connected
 • Navigační systém MINI
 • Příprava pro Apple CarPlay 
 • Služby Remote Services (včetně funkce Last State Call)
 • Služby ConnectedDrive (včetně funkcí zasílání do vozu Send2Car, online porozumění mluvenému slovu, rychlého online vyhledávání, informací o počasí, integrovaných aplikací)
 • Služby TeleServices
 • Inteligentní tísňové volání E-Call
 • 2 další středové reproduktory
 • Dopravní informace v reálném čase RTTI
 • Aktualizace navigačních map: automatická bezdrátová aktualizace map

 

Co je součástí balíčku MINI Connected Navigation Plus?

Balíček MINI Connected Navigation Plus obsahuje následující digitální služby, které vám uvnitř vašeho MINI poskytnou bezkonkurenční konektivitu a zajistí vám i vašim cestujícím radost z cesty a spojení s okolním světem:

 • 8,8palcový dotykový displej
 • Navigační systém MINI
 • Dotykový ovladač MINI Touch
 • Příprava pro Apple CarPlay
 • Rádio MINI Visual Boost Radio
 • Služby MINI Connected
 • Služby MINI Connected XL
 • Rozšířené připojení Bluetooth s bezdrátovým nabíjením
 • Dopravní informace v reálném čase RTTI
 • 2 další středové reproduktory
 • Služby Remote Services (včetně funkce Last State Call)
 • Služby ConnectedDrive (včetně funkcí zasílání do vozu Send2Car, online porozumění mluvenému slovu, rychlého online vyhledávání, informací o počasí, integrovaných aplikací)
 • Služby TeleServices
 • Inteligentní tísňové volání E-Call
 • Aktualizace navigačních map: automatická bezdrátová aktualizace map
 • 2x USB rozhraní

 

Co je na balíčku MINI Connected Navigation Plus tak zvláštního?

Balíček MINI Connected Navigation Plus je náš nejnovější a nejkomplexnější infotainmentový a multimediální systém ve vozidle. Má moderní a svěží grafický design s působivým 8palcovým dotykovým displejem a intuitivním dotykovým ovládáním. Tento systém je řídicím centrem pro celou řadu funkcí navržených tak, aby byl váš zážitek z jízdy ještě zábavnější a bezpečnější. Rovněž nabízí bezproblémové připojení ve vašem vozidle a zajišťuje vám i vašim cestujícím radost z cestování a spojení s okolním světem. Můžete využívat kombinaci aplikací a funkcí služeb vzdálené obsluhy Remote Services.

Co mohu udělat, pokud se mi služby MINI Connected, které jsem si zaplatil, v mém voze nezobrazují?

Pokud balíček MINI Connected, za který jste zaplatili, nevidíte, můžete si pomoci aktualizací služeb ve voze. Toho docílíte následovně: nejdříve přejděte do menu „MINI Connected“ a stiskněte tlačítko „Option“ vpravo pod ovladačem. Na obrazovce kontrolního displeje MINI se objeví položka menu „Aktualizovat služby MINI“. Vyberte tuto možnost a počkejte, až se aktualizace dokončí. Poté se balíček MINI Connected, za který jste zaplatili, zobrazí.

APLIKACE MINI.

Mohu se vyhnout opětovnému zadávání kódu PIN při každém použití aplikace?

Ano. Pokud je vaše zařízení vybaveno přístupem založeným na otiscích prstů (např. Touch ID na zařízeních Apple), můžete pomocí této funkce aplikaci odemknout místo zadávání kódu PIN. Vzhledem k citlivé povaze informací dostupných v aplikaci – jako je váš kalendář – je funkce zadání PIN kódu nebo ID otisku prstu důležitým bezpečnostním opatřením, které chrání vás a vaše informace.

Využívá aplikace MINI moje mobilní data?

Pokud není aplikace připojena k Wi-Fi, bude u některých funkcí využívat mobilních dat. Zejména při používání mapy v záložce „Cíle“ lze mobilní data použít ke stažení dalších mapových podkladů a informací. Aby se snížil objem spotřebovaných mobilních dat, je mapa, pokud je to možné, ukládána do vyrovnávací paměti.

JAK PROPOJÍM TELEFON SE SVÝM AUTOMOBILEM?

OBECNÉ ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ.

Jakému účelu slouží SIM karta?

Integrovaná SIM karta je trvale zabudována do vašeho MINI jako součást volitelné výbavy. Umožňuje vám využívat mnoho funkcí a prvků výbavy MINI Connected, jako jsou dopravní informace v reálném čase RTTI, služby Concierge Services nebo Remote Services, aniž by bylo potřeba další zařízení. Znamená to především, že vám MINI dokáže pomoci v obtížných situacích. Služby MINI TeleServices jsou součástí základních služeb MINI ConnectedDrive a inteligentního tísňového volání E-Call, které tvoří základ pro používání mnoha dalších funkcí MINI Connected.

Jak zajistím, aby funkce Amazon Alexa spolupracovala s MINI Connected?

Amazon Alexa je v závislosti na trhu v případě modelů MINI vyrobených od listopadu 2018 k dispozici s výbavou MINI Connected Navigation Plus. Služba je součástí vašeho MINI a není potřeba žádné další zařízení. Vše, co potřebujete, je účet Amazon.

Pro použití Amazon Alexa ve vašem MINI:

 • Nejprve se ujistěte, že máte ve svém chytrém telefonu instalovanou nejnovější verzi aplikace MINI Connected (zanedlouho bude k dispozici nová aplikace MINI) a že je telefon připojen přes Bluetooth.
 • Propojte svůj účet Amazon s účtem MINI Connected prostřednictvím záložky „Hub“.
 • V záložce „Hub“ vyberte aplikaci Alexa. Poté vás na displeji řada kroků navede k dokončení nastavení.


Pokud se vám Alexa nezobrazuje, zkontrolujte, zda máte aktualizované služby MINI. Za tímto účelem vyberte z menu na dotykovém displeji záložku MINI Connected. Stiskněte tlačítko „Option“ vedle otočného ovladače. Poté klikněte na „Aktualizovat služby MINI“."

 

Jak aktivuji Alexu?

Chcete-li aktivovat Alexu, stačí po dobu tří sekund stisknout na volantu tlačítko push-to-talk (PTT) a říct „Alexa“. Pak jednoduše oslovte Alexu jako u vás doma. Alexa je schopna provádět běžné úkony, umí ovládat zařízení a také vám sdělí informace o počasí nebo dokáže aktualizovat váš kalendář.

Upozorňujeme, že Alexa neumí aktivovat ani řídit žádné funkce vašeho MINI, takže nemůžete Alexu požádat, aby otevřela okna nebo změnila jízdní režim.

JAK ZJISTÍM, ZDA JSOU PRO MÉ MINI K DISPOZICI NEJNOVĚJŠÍ MAPY FUNKCE MINI CONNECTED „USB MAP UPDATE“?

Pokud jste si pro vaše MINI objednali aktualizaci MINI Connected „USB Map Update“, musíte ji stáhnout v programu „Download Manager“. Jakmile spustíte program a vyberete vozidlo, uvidíte, zda je pro stažení k dispozici nová verze mapových podkladů. Ohledně nejnovějších mapových podkladů už nebudete dostávat žádná další oznámení.

Jak ovládat Siri pomocí MINI Connected?

Siri, osobního hlasového asistenta vašeho iPhonu a iPadu, lze nyní ovládat také prostřednictvím vašeho MINI. Siri odpovídá na všechny vaše otázky jako obvykle – a vy se můžete plně soustředit na silniční provoz.

Pro komunikaci se Siri jednoduše stiskněte tlačítko hlasového ovládání na volantu. Prostřednictví Siri můžete volat, vybírat hudbu, nechat si přečíst textové zprávy a záznamy z kalendáře, přidávat poznámky a vyvolat další užitečné funkce. Aby se váš zrak zcela upíral na silnici, zůstává displej zařízení iOS během cesty vypnutý.

Co mám dělat, přestane-li fungovat spojení mezi mým telefonem a vozem?

Při výpadku USB spojení mezi telefonem a vaším MINI můžete vyzkoušet následující postupy:

 • Zkontrolujte, zda je kabel USB řádně připojen jak k vozu, tak k telefonu
 • Zkontrolujte, zda nemáte zapnuto párování přes Bluetooth; pokud ano, vypněte jej ve voze i v telefonu
 • Pokud spojení stále nefunguje, úplně zavřete aplikaci MINI Connected a spusťte ji znovu
 • Pokud se i tak nemůžete připojit, odpojte kabel USB od telefonu, vypněte telefon, znovu jej zapněte a poté znovu připojte kabel USB
 • Pokud potíže s připojením přetrvávají, požádejte telefonicky o pomoc místní centrum zákaznických služeb MINI Customer Service

Bylo-li vaše MINI vyrobeno v březnu 2018 nebo později a máte-li výbavu Connected Media, Connected Navigation, nebo Connected Navigation Plus, můžete aplikaci s vozem spojit též přes Bluetooth. Pokud spojení ani tak nefunguje, zkuste tyto kroky:

 • Na displeji vozu otevřete menu MINI Connected > Správa mobilních zařízení. Zde podle názvu vyberte příslušné zařízení a připojte jej
 • Pokud se vám stále nedaří připojit, zrušte párování Bluetooth ve voze i v telefonu – na displeji vozu vyberte podle názvu příslušné zařízení a odstraňte jej, v telefonu otevřete nastavení Bluetooth, vyberte název svého vozu (obvykle označený slovem „MINI“ následovaným řetězcem čísel) a zvolte možnost „zrušit párování“ nebo „zapomenout“
 • Znovu nastavte Bluetooth párování mezi vozem a telefonem
 • Pokud se vám stále nedaří připojit, úplně zavřete aplikaci MINI Connected a spusťte ji znovu
 • Pokud se ani tak nemůžete připojit, vypněte telefon a znovu jej zapněte, poté znovu nastavte Bluetooth párování
 • Pokud potíže s připojením stále přetrvávají, zkuste telefon a vůz spojit přes USB, nebo požádejte telefonicky o pomoc místní zákaznickou linku MINI

JSME TU ZDE, ABYCHOM VÁM POMOHLI.

V případě dalších dotazů na téma MINI Connected, prosíme, kontaktujte mini-infomini.cz@mini.com

Nebo volejte na podporu MINI Connected na čísle Tel.: 296 330 868

Pondělí–neděle 08:00–20:00 (vč. prázdnin)

MINI Connected – centrum pomoci MINI Connected – centrum pomoci

VÍCE O MINI CONNECTED.

MINI Connected – MINI a ikona konektivity s chytrým telefonem MINI Connected – MINI a ikona konektivity s chytrým telefonem

PROZKOUMEJTE PŘÍNOSY AUTOMATICKÉ KONEKTIVITY.

CO VÁM PŘINESE?

MINI Connected je soubor inteligentních funkcí, aplikací a služeb, které vás a vaše spolucestující spojí s vaším MINI a propojí vás bezpečně a automaticky s vaším okolním světem. Usnadní váš každodenní život a současně dodá vašemu cestování více bezpečí a také zábavy.

MINI Connected – MINI kokpit – rozpoznávání hlasu MINI Connected – MINI kokpit – rozpoznávání hlasu
MINI Connected – Výbava a pakety – dotykový displej MINI Connected – Výbava a pakety – dotykový displej
MINI Connected – Výbava a pakety – ikona MINI Connected – Výbava a pakety – ikona

SOUBOR PLNÉ KONEKTIVITY.

VÝBAVA & PAKETY.

S MINI Connected poznáte možnosti prémiových technologií. Připraveny jsou služby vzdálené obsluhy, funkce zasílání cílů do vozu či tísňové volání, které vás spolu s dalšími vzrušujícími službami propojí s vaším MINI. Seskupili jsme je do tří různých paketů. Najděte si ten, který vyhovuje právě vám.

MINI Connected – Aplikace MINI – Ikona MINI Connected – Aplikace MINI – Ikona

NASKOČTE DO VAŠEHO MINI.

APLIKACE MINI.

S aplikací MINI budete mít k vašemu MINI blíže než kdy před tím. Pomocí chytrého telefonu vstoupíte do světa připojení a komfortu odkudkoliv a kdykoliv.

mini connected – navigace – aktualizace dopravy mini connected – navigace – aktualizace dopravy
MINI Connected – pomoc – otázky a odpovědi MINI Connected – pomoc – otázky a odpovědi
POMOC A PODPORA.

ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY.

VAŠE DALŠÍ KROKY.