ELEKTRIFIKUJTE SVÉ CESTY.

Připravte se na legendární pocit z motokáry s okamžitým točivým momentem a nulovými emisemi. Přechod na elektrické MINI dává smysl ve všech možných ohledech. Výkon, který milujeme, zůstává stejný, ale technologie, která za ním stojí, je den ode dne chytřejší a čistší. Zde zjistíte, jaké výhody přináší nový elektrický životní styl - kolik ušetříte, jak často budete muset nabíjet a jak snadná může být elektrická jízda.

MINI Electric – úspora peněz – žádné vypouštěné emise
MINI Electric – úspora peněz – potenciál úspor za rok
MINI Electric – snížení CO2
*Elektrické hnací ústrojí je ze své podstaty velmi účinné - dosahuje až 80 % "nádrže" na kolo (ve srovnání s pouhými 15 % u konvenčních spalovacích motorů). Každá drobná změna se však projeví na celkové spotřebě.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Mini – elektromobilita – přehled – fakta Mini – elektromobilita – přehled – fakta
Mini elektromobilita – body pro veřejné nabíjení  Mini elektromobilita – body pro veřejné nabíjení

VÍCE NEŽ 4 000

veřejných nabíjecích bodů v České republice.

Mini elektromobilita – potenciál snížení emisí CO2 Mini elektromobilita – potenciál snížení emisí CO2

73–89%

potenciál snížení emisí CO2
Mini elektromobilita – zelená elektřina Mini elektromobilita – zelená elektřina

100% ZELENÁ ELEKTŘINA

použitá pro veřejnou nabíjecí síť v Německu

Mini elektromobilita – nabíjení 0–80 % – DC rychlonabíjení Mini elektromobilita – nabíjení 0–80 % – DC rychlonabíjení

36 MINUT

pro nabití z 0 na 80 % DC rychlonabíječkou
Mini – elektromobilita – přehled – fakta Mini – elektromobilita – přehled – fakta

DOJEZD PŘI PLNÉM NABITÍ BATERIE.

JAK DALEKO MOHU DOJET?

Mini e-mobility - mini cooper se - range

426 km

Elektrické MINI má dojezd až 426 km, který se ale může lišit dle jízdních návyků a podmínek. Způsob jízdy může mít velký vliv na dostupný dojezd a rychlost využití nabití. Zde je několik tipů, které Vám mohou pomoci prodloužit dojezd.

Mini elektromobilita – mini electric – maximalizace dojezdu

JAK dále maximalizovat DOJEZD.

Mini elektromobilita – nabíjení
Mini elektromobilita ikona – kalkulátor nabíjení

CENA NABÍJENÍ A KALKULÁTOR DOBY NABÍJENÍ.

JAK DLOUHO A KOLIK?


NASTAVTE HODNOTY.


Jednoduše upravte níže uvedené vstupní hodnoty a získejte nejaktuálnější srovnání.

Elektrické MINI
Srovnatelné vozidlo poháněné benzinovým motorem
Potenciální roční úspory

Změny hodnot ovlivňují výpočty a uložené částky. Výchozí hodnoty jsou stanoveny na základě průměrných cen zaznamenaných za posledních 12 měsíců. Všechny zde uvedené informace se mohou změnit.

PODÍVEJTE SE, KOLIK MŮŽETE UŠETŘIT.

Pokud tuto vzdálenost ujedete každý den
km
0 km 220 km
Tolikrát týdně budete muset nabíjet.
x
Každý den potřebujete tento zlomek plné kapacity baterie.
%
V porovnání se srovnatelným vozidlem poháněným benzinovým motorem byste mohli potenciálně ušetřit

POHODLNÉ NABÍJENÍ DOMA

RYCHLÉ NABÍJENÍ NA CESTÁCH


Ceny vycházejí z průměrné ceny benzinu (43,70 Kč/l) a nákladů na elektřinu (9 Kč/kWh) za předchozích 12 měsíců. Průměrná cena nákladů na elektřinu byla vypočítána jako aritmetický průměr cen AC (7,50 Kč/kWh) a DC (10,50 Kč/kWh) veřejného dobíjení v rámci služby MINI Charging a tarifu Active. Naposledy aktualizováno v červenci 2023.
Upozorňujeme, že skutečný dojezd závisí na řadě faktorů, zejména na zvolených rozměrech kol a pneumatik, osobním jízdním stylu řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, použití topení/chlazení a nezávislého topení. V závislosti na vnějších faktorech, jako je napětí v síti nebo venkovní teplota, se může skutečná doba nabíjení lišit od doby nabíjení uvedené v tomto kalkulátoru. Doba nabíjení byla měřena při venkovní teplotě 25 °C.

ČASTÉ OBAVY.

Kapacita národní sítě není tak velký problém, jak si většina lidí myslí. Vstup elektromobilů na trh v EU je zatím velmi předvídatelný a elektrická síť se neustále paralelně rozvíjí. V blízké budoucnosti není potřeba nových kapacit na výrobu elektřiny. Podniky veřejných služeb měly čas plánovat dopředu. Situace je však specifická pro jednotlivé země. Například v severní Evropě je vývoj bezproblémovější díky již existujícím silným rozvodným sítím a elektrickému vytápění. V jiných oblastech Evropy je vývoj o něco obtížnější kvůli jednofázovým energetickým systémům a starším strukturám. Na tomto problému se však pracuje rychlým tempem. Tato odpověď má ve skutečnosti "nečekaný" zvrat, protože elektromobily mohou být důležitým zdrojem flexibility energetického systému. Spíše než jako hrozba pro stabilitu nebo kapacitu sítě fungují elektromobily jako velké baterie na kolech. Umožňují skladování energie a její pozdější využití. V příštích několika letech budeme mít k dispozici soubor nabíječek pro elektromobily, které budou využívány jako agregované rezervy.

Chladné počasí může skutečně dočasně snížit dojezd baterie elektromobilu přibližně o 10-12 %. V dnešní době má však většina elektromobilů dojezd 250-400 km. Pro každodenní dojíždění do práce to bohatě stačí. A díky své konstrukci jsou v zimě mnohem efektivnější, než si lidé myslí. Na sněhu si vedou pravděpodobně lépe než běžné automobily, a to díky nízkému umístění baterie a z toho vyplývajícímu nižšímu těžišti. To zvyšuje trakci elektromobilu a jeho schopnost zvládat zasněžené a zledovatělé podmínky. Díky tomu máte nad vozem lepší kontrolu. Navíc si můžete svůj elektromobil předehřát prostřednictvím aplikace MINI a vždy nastoupit do teplého a útulného kokpitu, aniž byste museli řešit namrzlá okna. A pokud předehříváte během nabíjení, neztratíte vůbec žádnou energii. Což je dobré pro vás i pro bezpečnost silničního provozu.

Pokud jde o dojezd, elektrické MINI má dojezd až 400 km (WLTP). To je více než dost pro většinu cest, které si dokážete představit. Je jen otázkou, jak velký dojezd využijete a kde ho využijete.
Elektromobily používají systém známý jako rekuperace kinetické energie. Během tohoto procesu při zpomalování brzdový systém elektromobilu rekuperuje kinetickou energii a přeměňuje ji na elektřinu, kterou efektivně dobíjí vlastní baterii. Tento systém pomáhá zlepšovat hospodárnost elektromobilu tím, že mu přidává energii na další akceleraci. Když tedy sundáte nohu z akcelerátoru, začnete automaticky zpomalovat a brzdový pedál pak slouží jako další způsob brzdění. Vše je tedy mnohem jednodušší a efektivnější.
S elektrickými vozy lze bezpečně jezdit v dešti i na sněhu a lze s nimi jezdit i do klasických myček. Stejně tak jsou vodotěsné nabíječky a kabely pro elektromobily. Proti poškození vodou jsou chráněny i nabíjecí zásuvky.
Baterie pro elektromobily již dnes vydrží ve voze v průměru až 10 let. V automobilech použité baterie lze rozložit na menší články, které je možné použít jako úložiště obnovitelné energie. To je užitečné zejména pro místní úřady, protože je lze využít jako nouzové generátory nebo v době, kdy je poptávka po elektřině obzvláště vysoká.

Baterie pro elektromobily již dnes vydrží ve voze v průměru až 10 let. V automobilech použité baterie lze rozložit na menší články, které je možné použít jako úložiště obnovitelné energie.  To je užitečné zejména pro místní úřady, protože je lze využít jako nouzové generátory nebo v době, kdy je poptávka po elektřině obzvláště vysoká.  

mini cooper se – mini electric ukázka

STÁTNÍ DOTACE NA ELEKTROMOBILY.

Pořiďte si elektromobil MINI na úvěr. Nyní s možností vládní dotace pro podnikatele až 200 000 Kč.

  • Plný odpočet DPH a odpisy zkrácené na 24 měsíců
  • Dotace až 200 000 Kč na nákup osobního vozu (M1) s pořizovací cenou do 1 500 000,- Kč bez DPH*
  • Bezemisní vozidlo do 6 měsíců stáří (uvedení do provozu) a s nájezdem do 6 000 km
  • Finanční příspěvek až 50 000 Kč na pořízení AC nabíjecí stanice a až 150 000 Kč na pořízení DC nabíjecí stanice

*Z portfolia vozů MINI lze nabídku uplatnit na modely elektrické MINI Cooper, elektrické MINI Countryman a MINI Aceman.

mini cooper se – mini electric ukázka mini cooper se – mini electric ukázka

POZNEJTE KAŽDÝ DETAIL ELEKTRIFIKACE.

od 971 100 Kč*

*Ceny jsou na základě aktuálních ceníků platné od 1.listopadu 2023 pro produkční měsíce listopad 2023 až únor 2024.

NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI ACEMAN.

od 845 000 Kč *

*Ceny jsou na základě aktuálních ceníků platné od 1.září 2024 pro produkční měsíce září 2024 až prosinec 2024.

MINI Elektromobilita – ukázka – elektrický Aceman MINI Elektromobilita – ukázka – elektrický Aceman
mini emobility - j01 teaser

NENÍ TŘEBA PŘEDSTAVENÍ (ANI PALIVA).

od 795 600 Kč*

*Ceny jsou na základě aktuálních ceníků platné od 1.listopadu 2023 pro produkční měsíce listopad 2023 až únor 2024. 

VĚTŠÍ DÁVKA MINI-ATURNOSTI.

mini emobility - U25 bev teaser