ELEKTROMOBILITA.

motion motion

ELEKTRIFIKUJTE SVÉ CESTY.

Připravte se na legendární pocit z jízdy jako v motokáře s okamžitě dostupným točivým momentem a nulovými emisemi. Přechod na elektrické MINI dává smysl ve všech možných ohledech. Výkon, který milujeme, zůstává stejný, ale technika, která za ním stojí, je den ode dne chytřejší a čistší. Zde zjistíte, jaké výhody přináší nový elektrický životní styl, kolik ušetříte, jak často budete muset nabíjet a jak snadná může být jízda na elektřinu.

MINI Electric – úspora peněz – žádné vypouštěné emise
MINI Electric – úspora peněz – potenciál úspor za rok
MINI Electric – snížení CO2

*Elektrické pohony jsou ze své podstaty velmi efektivní, dosahují účinnosti od „nádrže“ ke kolům 80 % (ve srovnání s pouhými 15 % u konvenčních spalovacích motorů). Každá drobná změna se však projeví v celkové spotřebě.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Mini – elektromobilita – přehled – fakta Mini – elektromobilita – přehled – fakta
Mini elektromobilita – body pro veřejné nabíjení  Mini elektromobilita – body pro veřejné nabíjení

VÍCE NEŽ 4 000

veřejných nabíjecích bodů v České republice.

Mini elektromobilita – potenciál snížení emisí CO2 Mini elektromobilita – potenciál snížení emisí CO2

73–89%

potenciál snížení emisí CO2
Mini elektromobilita – zelená elektřina Mini elektromobilita – zelená elektřina

100% ZELENÁ ELEKTŘINA

použitá pro veřejnou nabíjecí síť v Německu

Mini elektromobilita – nabíjení 0–80 % – DC rychlonabíjení Mini elektromobilita – nabíjení 0–80 % – DC rychlonabíjení

36 MINUT

pro nabití z 0 na 80 % DC rychlonabíječkou
Mini – elektromobilita – přehled – fakta Mini – elektromobilita – přehled – fakta
Mini elektromobilita – mini cooper se – mini electric Mini elektromobilita – mini cooper se – mini electric

DOJEZD PŘI PLNÉM NABITÍ BATERIE.

JAK DALEKO MOHU DOJET?

Mini elektromobilita – mini cooper se – dojezd

234 km

Elektrické MINI má dojezd až 234 km, který se však liší v závislosti na jízdním stylu řidiče a okolních podmínkách. Způsob jízdy může mít velký vliv na dostupný dojezd a rychlost vybíjení baterie. Zde je několik tipů, jak prodloužit dojezd vašeho vozu.

(WLTP)

Mini elektromobilita – mini electric – maximalizace dojezdu

JAK dále maximalizovat DOJEZD.

Mini elektromobilita – nabíjení
Mini elektromobilita ikona – kalkulátor nabíjení

CENA NABÍJENÍ A KALKULÁTOR DOBY NABÍJENÍ.

JAK DLOUHO A KOLIK?


NASTAVTE HODNOTY.


Jednoduše upravte níže uvedené vstupní hodnoty a získejte nejaktuálnější srovnání.

Elektrické MINI
Srovnatelné vozidlo poháněné benzinovým motorem
Potenciální roční úspory

Změny hodnot ovlivňují výpočty a uložené částky. Výchozí hodnoty jsou stanoveny na základě průměrných cen zaznamenaných za posledních 12 měsíců. Všechny zde uvedené informace se mohou změnit.

PODÍVEJTE SE, KOLIK MŮŽETE UŠETŘIT.

Pokud tuto vzdálenost ujedete každý den
km
0 km 220 km
Tolikrát týdně budete muset nabíjet.
x
Každý den potřebujete tento zlomek plné kapacity baterie.
%
V porovnání se srovnatelným vozidlem poháněným benzinovým motorem byste mohli potenciálně ušetřit

POHODLNÉ NABÍJENÍ DOMA

RYCHLÉ NABÍJENÍ NA CESTÁCH


Ceny vycházejí z průměrné ceny benzinu (43,70 Kč/l) a nákladů na elektřinu (9 Kč/kWh) za předchozích 12 měsíců. Průměrná cena nákladů na elektřinu byla vypočítána jako aritmetický průměr cen AC (7,50 Kč/kWh) a DC (10,50 Kč/kWh) veřejného dobíjení v rámci služby MINI Charging a tarifu Active. Naposledy aktualizováno v červenci 2023.
Upozorňujeme, že skutečný dojezd závisí na řadě faktorů, zejména na zvolených rozměrech kol a pneumatik, osobním jízdním stylu řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, použití topení/chlazení a nezávislého topení. V závislosti na vnějších faktorech, jako je napětí v síti nebo venkovní teplota, se může skutečná doba nabíjení lišit od doby nabíjení uvedené v tomto kalkulátoru. Doba nabíjení byla měřena při venkovní teplotě 25 °C.

ČASTÉ OBAVY.

Pokud budou všichni jezdit na elektřinu, zvládne to rozvodná síť?
Kapacita národní rozvodné sítě není tak velký problém, jak si většina lidí myslí. Vstup elektromobilů na trh v EU je zatím velmi snadno předvídatelný a souběžně s ním se neustále rozvíjí elektrická síť. V blízké budoucnosti není potřeba nových kapacit na výrobu elektřiny. Podniky veřejných služeb měly čas na to, aby plánovaly dopředu. Situace se však v různých zemích liší. Například v severní Evropě je vývoj bezproblémový díky silným rozvodným sítím a již zavedenému systému vytápění elektřinou. V jiných oblastech Evropy je vývoj o něco obtížnější vzhledem k jednofázovým energetickým systémům a starším objektům. Na tom se však intenzivně pracuje. Tato odpověď má ve skutečnosti „nečekaný“ zvrat, protože elektromobily mohou být důležitým zdrojem flexibility energetického systému. Elektromobily spíše než jako hrozba pro stabilitu nebo kapacitu sítě fungují jako velké baterie na kolech. Umožňují ukládání energie a její pozdější využití. V příštích několika letech budeme mít k dispozici skupinu nabíječek pro elektromobily, které budou využívány jako sdružené zásobníky energie.
Jezdí elektromobily i za chladného počasí?
Chladné počasí může skutečně dočasně snížit dojezd elektromobilu přibližně o 10–12 %. V dnešní době má ale většina elektromobilů dojezd 250–300 km. Na každodenní dojíždění to bohatě stačí. A díky své konstrukci jsou v zimě mnohem účinnější, než si lidé myslí. Na sněhu si vedou pravděpodobně lépe než běžné automobily, a to díky nízkému umístění baterie a z toho plynoucímu níže položenému těžišti. To zvyšuje trakci elektřinou poháněného vozu a jeho schopnost zvládat zasněžené a zledovatělé cesty. Nad vozem tak máte větší kontrolu. Navíc můžete svůj elektromobil prostřednictvím aplikace MINI předehřát a vždy nastoupit do příjemně vyhřátého interiéru, aniž byste museli škrábat namrzlá okna. A pokud automobil předehříváte v průběhu nabíjení, nedochází k žádné spotřebě energie. Tato vlastnost je dobrá pro Vás i pro bezpečnost silničního provozu.
Má elektrické MINI dostatečný dojezd pro moje potřeby?
Pokud jde o dojezd, elektrické MINI má dojezd až 234 km (WLTP). To je více než dost pro většinu výletů, které si můžete představit. Jde jen o to, abyste si uvědomili, jak daleko a kde jezdíte.
Je u elektrického MINI těžké používat brzdy?
Elektromobily používají systém známý jako rekuperace kinetické energie. Během tohoto procesu při zpomalování brzdový systém elektromobilu rekuperuje kinetickou energii a přeměňuje ji na elektřinu, kterou efektivně dobíjí vlastní baterii. Tento systém pomáhá zlepšovat hospodárnost elektromobilu tím, že mu přidává energii na další akceleraci. Když tedy sundáte nohu z akcelerátoru, začnete automaticky zpomalovat a brzdový pedál pak slouží jako další způsob brzdění. Vše je tedy mnohem jednodušší a efektivnější.
Mohu řídit a nabíjet elektromobil v dešti?
S elektrickými vozy lze bezpečně jezdit v dešti i na sněhu a lze s nimi jezdit i do klasických myček. Stejně tak jsou vodotěsné nabíječky a kabely pro elektromobily. Proti poškození vodou jsou chráněny i nabíjecí zásuvky.
Potřebují elektromobily olej?
Baterie pro elektromobily již dnes vydrží ve voze v průměru až 10 let. V automobilech použité baterie lze rozložit na menší články, které je možné použít jako úložiště obnovitelné energie. To je užitečné zejména pro místní úřady, protože je lze využít jako nouzové generátory nebo v době, kdy je poptávka po elektřině obzvláště vysoká.
Vyhazují se vysloužilé akumulátory jednoduše?

Baterie pro elektromobily již dnes vydrží ve voze v průměru až 10 let. V automobilech použité baterie lze rozložit na menší články, které je možné použít jako úložiště obnovitelné energie.  To je užitečné zejména pro místní úřady, protože je lze využít jako nouzové generátory nebo v době, kdy je poptávka po elektřině obzvláště vysoká.  

mini cooper se – mini electric ukázka mini cooper se – mini electric ukázka

POZNEJTE KAŽDÝ DETAIL ELEKTRIFIKACE.

TO NEJLEPŠÍ Z OBOU ENERGETICKÝCH SVĚTŮ – NA SILNICI I MIMO NI.

Mini elektromobilita – plug-in hybrid ukázka Mini elektromobilita – plug-in hybrid ukázka