SNADNÉ NABÍJENÍ.

Nabíjení elektrického MINI je snadné a rychlé, takže vždy budete připraveni vyrazit na cestu. Zde se dozvíte vše o výhodných řešeních nabíjení pro Váš domov nebo na cestách. Podíváme se na to, jak můžete ušetřit peníze a maximalizovat dojezd. A také zjistíte, že se neustále rozšiřuje infrastruktura veřejných dobíjecích stanic, díky nimž můžete snadno nabíjet téměř kdekoli. 

Mini elektromobilita – snadné nabíjení doma Mini elektromobilita – snadné nabíjení doma
Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické logo

NABÍJENÍ DOMA.

Elektrické MINI se standardně dodává se dvěma nabíjecími kabely. První kabel lze zapojit do jakékoli běžné domácí zásuvky. Druhý umožňuje mnohem rychlejší nabíjení střídavým proudem pomocí nabíječky Wallbox s vyšším výkonem. Pokud jde o nabíjení Vašeho elektrického MINI, není lepší místo než doma.

Mini elektromobilita – nabíjení – domácí zásuvka

Domácí zásuvka.

K nabíjení doma nepotřebujete žádnou složitou instalaci nebo přístroj. Stačí použít standardně dodávaný kabel, který lze zapojit do jakékoli běžné zásuvky 230 V (SchuKo).

2,5 hodiny pomalého nabíjení Vám vystačí na další, až 50 km dlouhou cestu do práce.

Při nabíjení z domácí elektrické zásuvky přes noc začnete den plní energie s dostatečným nabitím na několik dní jízdy po městě. Přibližně po 15 hodinách se vůz zcela nabije.

Mini elektromobilita – nabíjení – nabíječka wallbox

NABÍJEČKY WALLBOX.

Můžete zvážit instalaci nabíječky Wallbox u Vás doma. Druhý nabíjecí kabel, který je součástí standardní výbavy, je navržen tak, aby s takovou jednotkou fungoval, a nabízí tak pohodlnou a rychlejší alternativu pro každodenní nabíjení doma i na cestách.

Více energie: Údaje se liší, ale vyhrazená třífázová přípojka nabíječky Wallbox o výkonu 11 kW Vám obecně zajistí až třikrát rychlejší nabíjení. Vaše elektrické MINI tak může být plně nabito za přibližně 3,5 hodiny.

MINI Wallbox: Pokud máte zájem o instalaci prémiové nabíječky MINI Wallboxu nebo wallboxu od některého z našich partnerů, rádi Vám pomůžeme najít specialistu ve Vašem okolí.

Domácí nabíjení.

Naše praktická série videí o nabíjení Vám umožní domácí nabíjení využít na maximum.

Mini elektromobilita – nabíjení – šedá linka
Mini elektromobilita – nabíjení – zajímavá fakta Mini elektromobilita – nabíjení – zajímavá fakta

JE DOBRÉ VĚDĚT.

Zajímavé je, že vzhledem k tomu, že elektřina pro domácnosti se účtuje za kilowatthodinu, je z finančního hlediska jedno, zda své MINI nabíjíte rychle nebo pomalu.

Mini elektromobilita – nabíjení – šedá linka
Mini elektromobilita – nabíjení – rozdělovací koláž
Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické logo

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Využijte stále rostoucí počet veřejných nabíjecích stanic, které jsou vybaveny jak střídavým proudem (AC) prostřednictvím konektoru typu 2, tak stejnosměrným proudem (DC) prostřednictvím zástrčky CCS, která Vám umožní nabíjet výkonem až 50 kW.

Mini elektromobilita – nabíjení – nabíječka typ 2

NABÍJEČKY TYP 2 (AC).

Vaše elektrické MINI se dodává s kabelem typu 2, který Vám umožní nabíjet, ať jste kdekoli. Horní část konektoru CCS Vašeho MINI slouží k nabíjení střídavým proudem. 

Jedná se o konektor typu 2, který je kompatibilní s domácí nabíječkou, veřejnými nabíjecími stanicemi a průmyslovými zásuvkami.

Mini elektromobilita – nabíjení – css rychlonabíječka Mini elektromobilita – nabíjení – css rychlonabíječka

CCS RYCHLONABÍJEČKY.

Na výkonných nabíjecích stanicích můžete využít rychlonabíjení výkonem až 50 kW. Jedná se o standard pro rychlé nabíjení v Evropě. Horní část zástrčky se podobá konektoru typu 2, kombinuje se s výkonnějšími konektory pod ní a umožňuje přeměnu střídavého proudu v elektrickém MINI na stejnosměrný proud, který přímo nabíjí baterii s mnohem vyšším napětím a proudem. 

Rychlonabíječky mají vlastní nabíjecí kabel a pro jejich použití není potřeba žádná další výbava. Díky kombinaci dostatečného nabíjecího výkonu a stabilního nabíjení v průběhu celého procesu se se svým MINI můžete vydat mnoha cestami k cíli a mít vždy k dispozici několik možností nabíjení.

Nabíjení na cestách.

Naše praktická série videí o nabíjení Vám umožní nabíjení na cestách využít na maximum.


NASTAVTE HODNOTY.


Jednoduše upravte níže uvedené vstupní hodnoty a získejte nejaktuálnější srovnání.

Elektrické MINI
Srovnatelné vozidlo poháněné benzinovým motorem
Potenciální roční úspory

Změny hodnot ovlivňují výpočty a uložené částky. Výchozí hodnoty jsou stanoveny na základě průměrných cen zaznamenaných za posledních 12 měsíců. Všechny zde uvedené informace se mohou změnit.

KALKULÁTOR DOBY NABÍJENÍ.

Pokud tuto vzdálenost ujedete každý den
km
0 km 200 km
Tolikrát týdně budete muset nabíjet.
x
Každý den potřebujete tento zlomek plné kapacity baterie.
%
V porovnání se srovnatelným vozidlem poháněným benzinovým motorem byste mohli potenciálně ušetřit

POHODLNÉ NABÍJENÍ DOMA

RYCHLÉ NABÍJENÍ NA CESTÁCH

Ceny vycházejí z průměrné ceny benzinu (43,70 Kč/l) a nákladů na elektřinu (9 Kč/kWh) za předchozích 12 měsíců. Průměrná cena nákladů na elektřinu byla vypočítána jako aritmetický průměr cen AC (7,50 Kč/kWh) a DC (10,50 Kč/kWh) veřejného dobíjení v rámci služby MINI Charging a tarifu Active. Poslední aktualizace v červenci 2023. Upozorňujeme, že skutečný dojezd závisí na řadě faktorů, zejména na zvolených rozměrech kol a pneumatik, osobním jízdním stylu řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, použití topení/chlazení a nezávislého topení. V závislosti na vnějších faktorech, jako je napětí v síti nebo venkovní teplota, se může skutečná doba nabíjení lišit od doby nabíjení uvedené v tomto kalkulátoru. Doba nabíjení byla měřena při venkovní teplotě 25 °C.

NABÍJEJTE SVÉ MINI KDEKOLI A KDYKOLI.

MINI Charging Vám poskytuje pohodlný a okamžitý přístup k jedné z největších sítí veřejných nabíjecích stanic a umožňuje Vám bezproblémové připojení k více než 4 000 nabíjecím bodům po celé České republice. 


Díky stovkám provozovatelů nabíjecích míst a vysokovýkonným nabíjecím stanicím, které jsou k dispozici prostřednictvím našeho partnera IONITY, je pro Vás vždy připraven ten správný typ a rychlost nabíjení. 


Stačí se jednou zaregistrovat a získáte přístup prostřednictvím své nabíjecí karty MINI nebo aplikace MINI. Účtování probíhá po minutách a každý měsíc obdržíte podrobný výpis jednotlivých plateb a odpovídajících nákladů. Navíc budete nabíjet 100% zelenou energií. 


Více informací a interaktivní mapu se všemi nabíjecími stanicemi najdete kliknutím na odkaz níže.

Mini elektromobilita – nabíjení – mapa služeb

VĚCI, KTERÉ MŮŽETE DĚLAT PŘI NABÍJENÍ VAŠEHO MINI.

Se svým elektrickým MINI můžete využívat stále rostoucí počet nabíjecích stanic na veřejných parkovištích. A pokud přemýšlíte, jak si zpříjemnit čas, připravili jsme pro Vás několik tipů.
Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické logo

SEZNAMTE SE S NĚKTERÝMI ŘIDIČI ELEKTRICKÝCH MINI.

Majitelé elektrických MINI Monwar, Misty a Iola nám vyprávěli o některých svých zkušenostech, jmenovali oblíbené funkce elektrických MINI a nabídli své nejlepší tipy pro přechod na elektrický pohon.

MONWAR, KENT.

„PROVOZOVAT VŮZ, JAKO JE ELEKTRICKÉ MINI, JE OPRAVDU HRAČKA.“

„Pokud uvažujete o přechodu na elektrický pohon, musím Vám říct, abyste to prostě udělali! V elektrickém MINI se mi jezdí mnohem lépe než v zážehovém nebo vznětovém autě. Myslím, že kdyby byli lidé lépe informováni o elektromobilech obecně, tedy o nabíjení, nákladech a dojezdu, neměli by z této změny takové obavy.

Vím, že spousta lidí je z nabíjení nervózní, ale nabíjecí místa jsou dnes všude. Plánování cest je díky dostupným aplikacím a technologiím mnohem snazší. Provozovat vůz, jako je elektrické MINI, je opravdu hračka.“

Mini elektromobilita – příběhy řidičů – monwar
Mini elektromobilita – příběhy řidičů – misty

MISTY, LONDÝN.

„POSTUPEM ČASU SI TAKÉ ZAČNETE HLEDAT NABÍJEČKY, KTERÉ VÁM NEJLÉPE VYHOVUJÍ.“

„Musím říct, že jsem se trochu obávala dojezdu. Nikdy jsem nechtěla vyrazit na dlouhou cestu s obavami, že nemám dostatečně nabito. Ale s elektrickým MINI to bylo doposud vždy naprosto v pohodě. Je to přesně to, co potřebuji. Abych byla upřímná, občas se stane, že zapomenu nabíjet přes noc, ale i tak mám stále dost energie na cestu do práce nebo na nákup. 

Elektrické MINI má další skvělé funkce, které Vám pomohou prodloužit dojezd. Různé jízdní režimy jsou skvělé. K dispozici jsou režimy Sport, Mid, Green a Green+. Téměř vždy jezdím v režimu Green. Pravidelně jezdím do Dorsetu a tenhle režim se skvěle hodí na dlouhé cesty. Vždy mám dostatečný dojezd a způsob, jakým elektrické MINI jezdí po okresních silnicích, je skvělý. Je tak příjemné. Hodně úsilí bylo věnováno tomu, aby bylo zábavné a pohodlné.“

IOLA, SOUTH YORKSHIRE.

„NEZAPOMEŇTE SI PŘED CESTOU NAPLÁNOVAT SVÉ TRASY.“

„Moje elektrické MINI je můj první elektromobil, ale nikdy jsem neměla žádné starosti s nabíjením. Byla jsem jen zvědavá, jak to funguje. Otázky, které jsem měla, byly zcela normální: Jak často musím nabíjet? Je to snadné? Kde ho mohu nabít? Jak dlouho to trvá? Ale jak říkám, nikdy jsem neměla žádné problémy. Většinou nabíjím doma přes náš wallbox Pod Point, ale není problém se vydat i do vzdálenějších míst. 


Aplikace MINI Electric pro chytré telefony usnadňuje nabíjení. Když jsem doma, mohu pomocí aplikace nastavit nabíjení auta na konkrétní čas. Vidím, kolik mě bude nabíjení stát a jaký je aktuální dojezd vozu. Na cestách je pak velmi snadné pomocí aplikace najít nabíjecí stanice.“

Mini elektromobilita – příběhy řidičů – IOLA
Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické logo

VÝBAVA PRO NABÍJENÍ BATERIE.

Pokud chcete svůj elektromobil pravidelně nabíjet doma, nabíjecí stanice wallbox Vám nabízí pohodlnou a rychlejší alternativu ke standardnímu nabíjení z elektrické zásuvky. Zde najdete informace o našich MINI možnostech nabíjení v domácnosti i o řešeních našich partnerů.

OTÁZKY A ODPOVĚDI.

Jak nainstaluji Wallbox?

Pro správnou instalaci nabíječky MINI Wallboxu a wallboxu od některé z našich partnerských společností doporučujeme využít naši montážní službu. Tuto službu si jednoduše sjednejte u svého dealera MINI nebo u našeho oficiálního instalačního partnera (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH), který Vás s produktem seznámí, postará se o jeho instalaci a zprovoznění.


Přehled výhod:

 • Kontrola požadavků na elektrické připojení ve Vašem objektu.
 • Doporučení vhodných míst pro instalaci podle toho, kde a jak Váš automobil parkujete.
 • Instalace, připojení a uvedení do provozu na vybraném místě (včetně položení až 2 metrů kabeláže).
 • Seznámení s procesem účtování poplatků.
 • Záruka 24 měsíců.
Jaké požadavky musí splňovat moje garáž?

Doporučujeme třífázové připojení s jištěním alespoň 16 A – to umožní vozidlo nabíjet výkonem 11 kW. Třífázová zásuvka s 32A pojistkou bude fungovat i při budoucím zvyšování nabíjecího výkonu. Všechny plug-in hybridní vozy lze nabíjet pomocí jednofázového napájení maximálním výkonem 3,7 kW prostřednictvím nabíječky MINI Wallbox Essential.

Jaké jsou výhody nabíječky MINI Wallbox?

Kratší doba nabíjení: Do 7,4 kW (jednofázově) nebo 11 kW (třífázově), délka kabelu 5,0 m, jednoduchá manipulace s kabelem, integrovaná detekce poruchového proudu ("únik stejnosměrného proudu").

Mohu Wallbox používat k nabíjení vozů jiných výrobců?

Ano, pokud používáte nabíjecí konektor "Typ 2" nebo konektor CCS (kombinovanou zástrčku).

Jak dlouhý je kabel k nabíječce MINI Wallbox?

Měří 5 metrů a je bezpečně připevněný k nabíjecí stanici Wallbox.

Lze kabel od nabíječky Wallbox odpojit?
Ne.
Mohu nabíječku Wallbox nainstalovat venku?

Ano, nabíječka MINI Wallbox Gen 3 je certifikována pro vnější použití podle stupně ochrany IP 54. To znamená, že dalších ochrana proti nepříznivým povětrnostním vlivům není bezpodmínečně nutná. Wallbox byl vyvinut a certifikován pro použití ve venkovním prostředí. Z důvodu komfortu však doporučujeme instalaci uvnitř; v zimě se tak na Wallboxu netvoří námraza a nepadá na něj sníh a Wallbox také zůstane déle čistý.

Vyzařuje Wallbox nějaké záření?

Ne, komplexní testy elektromagnetické tolerance potvrdily, že nabíječka MINI Wallbox Essential nevyzařuje žádné záření.

Jaké je optimální úroveň nabití baterie mého elektrického MINI?

Nejlepší je udržovat úroveň nabití mezi 20 a 80 procenty. Je možné udržovat baterii nabitou na vyšší i nižší hodnoty, ale pro optimální životnost baterie se doporučuje udržovat nabití mezi uvedenými hodnotami. V menu vozidla můžete snadno a pohodlně nastavit cílové nabití na 80 %, takže na to nebudete muset myslet. Tato úroveň by měla pokrýt všechny Vaše každodenní cesty. Pokud skutečně potřebujete více, jednoduše si nastavte vyšší úroveň nabití.  

Mohu nabíječku Wallbox uzamknout?

Během nabíjení je nabíjecí kabel uzamčen vozidlem. Nabíječku BMW i Wallbox Connect lze uzamknout i v době, kdy není používána.

Mohou vozidla zůstat k nabíječce Wallbox trvale připojena, i když jsem několik týdnů mimo domov?

Ano. To však znamená, že energie se bude spotřebovávat nepřetržitě, nicméně pouze v malé míře.

Na koho se mám obrátit v případě problému s nabíjecí stanicí Wallbox?

Pokud se po instalaci nabíječky Wallbox vyskytnou neočekávané problémy nebo pokud je Váš Wallbox vadný, můžete nás kdykoli kontaktovat na zákaznické lince MINI pro případ poruchy a závady: +420 228 883 701

Jak najdu nabíjecí místa provozovaná MINI Charging?

MINI navigační systém Vám poskytuje přímý přístup ke všem nabíjecím stanicím sítě MINI Charging.

Můžete také vyhledat nabíjecí stanice: Když v navigačním systému nastavíte "dobíjecí stanice" jako zvláštní cíl, zobrazí se seznam dobíjecích stanic ve Vašem okolí.

Další možnost Vám nabízí aplikace MINI Charging, která v telefonu umožní přístup k seznamu všech dostupných nabíjecích stanic.

Jak funguje nabíjení na nabíjecí stanici?

K odemknutí nabíjecích stanic a zahájení procesu nabíjení můžete použít mapu MINI Charging nebo aplikaci MINI Charging.


Některé nabíjecí stojany lze ovládat pomocí aplikace MINI Charging. Aplikace s integrovaným skenerem QR kódů se stejně snadno používá i instaluje. Stačí si stáhnout aplikaci, zadat číslo smlouvy MINI Charging a PIN.

Jak mám zaplatit?

Váš odběr je účtován bezhotovostně, platit můžete pohodlně prostřednictvím měsíčního inkasa z bankovního účtu. Váš online účet MINI Charging Vám poskytuje neustálý přehled o procesech nabíjení a nákladech.

Co musím při nabíjení vědět?
 1. Vypněte motor a aktivujte ruční brzdu.
 2. Když je to potřeba, nastavte před nabíjením nabíjecí proud.
 3. Nepoužívejte žádné prodlužovací kabely.
 4. Vždy připojujte a odpojujte nabíjecí kabel v tomto pořadí:


Připojení:

 1. Připojit do zásuvky.
 2. Připojit do vozu.


Odpojení:

 1. Odpojit z vozu.
 2. Odpojit ze zásuvky.


LED kontrolky:

 • Bílá: Signální světlo
 • Červená: Chyba nabíjení
 • Oranžová: Připojování
 • Modrá: Nabíjení je aktivní
 • Zelená: Nabíjení dokončeno

 

5. Uzamknout vůz. Nabíjecí proces začne, jakmile bude Váš vůz uzamčen.

Lze nabíjet elektromobil za deště?

Počasí na severní polokouli dobře známe. Takže ano, Vaše elektrické MINI a všechny naše nabíjecí stanice jsou zcela odolné proti klimatickým vlivům a ochrání Vás před jakýmkoli úrazem elektrickým proudem. Nabíjení Vašeho MINI v dešti je tedy naprosto bezpečné.

Je rozdíl mezi nabíjením střídavým a stejnosměrným proudem?

Běžné nabíjení střídavým proudem (AC):

Vůz se s ním účinně nabíjí především přes noc, ale i během dne. V porovnání s domácí zásuvkou poskytuje nabíjecí stanice se střídavým proudem větší výkon a dokáže nabít baterii za několik hodin. Tento typ nabíjecí stanice se zkráceně označuje jako AC nabíjecí stanice.


Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC):

Rychlonabíjecí stanice DC jsou lepší variantou, pokud potřebujete vůz nabít rychle. Dokáží rychle dobít baterii Vašeho vozu, například když jdete nakupovat nebo na jídlo. Nabíjení trvá 30 až 40 minut. Tento typ nabíjecí stanice se zkráceně označuje jako DC nabíjecí stanice.

Na koho se mohu obrátit o pomoc v případě problémů s nabíjecí stanicí?

Další informace naleznete na adrese minicharging.chargemasterplc.com
Upozornění: Pokud se vyskytne problém s nabíjecí stanicí, obraťte se na jejího provozovatele. Kontaktní číslo obvykle najdete na nabíjecí stanici.

Kontakt.

MINI Charging telefonní číslo: +420 228 883 701 E-mail: cz@mini-charging.com Otevírací hodiny: 08:00 až 20:00, Pondělí až pátek
MINI Zákaznická linka, tel. číslo: +420 296 330 868 E-mail: infomini.cz@mini.com Otevírací hodiny: 08:00 až 20:00, Pondělí až pátek

Jaké klíčové suroviny se používají pro vysokonapěťové baterie MINI Cooper SE a co děláte pro to, abyste zajistili, že tyto suroviny pocházejí z odpovědných zdrojů?

Klíčovými surovinami pro vysokonapěťové baterie jsou kobalt, lithium, grafit a nikl. Plášť vysokonapěťové baterie je vyroben z hliníku. Společnost MINI (BMW Group) se zavázala rozvíjet dodavatelský řetězec, který je odpovědný, udržitelný a splňuje naše vlastní vysoké etické standardy a standardy v oblasti lidských práv. Každý vybraný dodavatel musí poskytnout informace o uplatňování environmentálních, sociálních a správních standardů, včetně dodržování lidských práv a zákazu nucené práce.

Úzce spolupracujeme s klíčovými dodavateli surovin, abychom zajistili, že všechny materiály pocházejí z odpovědných zdrojů, které chrání a zlepšují životní prostředí a zajišťují bezpečnost a blaho zaměstnanců v každém bodě dodavatelského řetězce. Pokračujeme také v zefektivňování logistických postupů, abychom snížili dopady přepravy komponentů do našich výrobních závodů.

Víte, z jakých zdrojů tyto suroviny pocházejí, a jak zajišťujete, aby Vaši dodavatelé splňovali nároky na udržitelnost?

MINI (BMW Group) velmi pečlivě a důsledně zkoumá původ surovin. Při výběru dodavatelů se řídíme Pokyny OECD pro náležitou péči na podporu odpovědného chování podniků. Kromě toho zavazujeme naše přímé dodavatele k plnění našich požadavků na udržitelnost u jejich vlastních dodavatelů. Transparentnost dodavatelských sítí je základem pro zajištění našich požadavků na udržitelnost u našich dodavatelů.

Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické mini upoutávka Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické mini upoutávka

POZNEJTE KAŽDÝ DETAIL ELEKTRIFIKACE.

TO NEJLEPŠÍ Z OBOU ENERGETICKÝCH SVĚTŮ – NA SILNICI I MIMO NI.

Mini elektromobilita – nabíjení – phev upoutávka Mini elektromobilita – nabíjení – phev upoutávka