SNADNÉ NABÍJENÍ.

Nabíjení elektrického MINI je snadné a rychlé, takže jste vždy připraveni vyrazit na cestu. Zde se dozvíte o pohodlných řešeních pro Váš domov nebo na cestě. Prozkoumáváme, jak můžete ušetřit peníze a maximalizovat dojezd. A objevíte stále se rozšiřující infrastrukturu veřejných dobíjecích stanic, díky které můžete snadno nabíjet téměř kdekoli.

Mini emobility - nabíjení - elektrické logo

NABÍJENÍ DOMA.

Elektrické MINI se standardně dodává se dvěma kabely pro nabíjení střídavým proudem. První kabel lze zapojit do jakékoli běžné domácí zásuvky. Druhý umožňuje mnohem rychlejší nabíjení pomocí Wallboxu s vyšším příkonem střídavého proudu. 

Mini elektromobilita – nabíjení – domácí zásuvka

Domácí zásuvka.

K nabíjení doma vlastně nepotřebujete žádnou složitou instalaci nebo jednotku. Stačí použít standardní kabel pro příležitostné použití, který lze zapojit do jakékoli běžné zásuvky na střídavý proud 230 V (SchuKo).

Přes noc použijte domácí zástrčku a den začnete plni energie s dostatečným nabitím na několik dní jízdy po městě. Po přibližně 8 hodinách se zcela dobije.

Mini elektromobilita – nabíjení – nabíječka wallbox

NABÍJEČKY WALLBOX.

Můžete zvážit instalaci wallboxu 2. úrovně u Vás doma. Druhý nabíjecí kabel, který je součástí standardní výbavy, je navržen tak, aby s takovou jednotkou fungoval, a nabízí Vám pohodlnou a rychlejší alternativu pro každodenní nabíjení - doma i na cestách.

Větší výkon: Údaje se liší, ale vyhrazené třífázové připojení wallboxu Vám může poskytnout až 11 kW nabíjecího výkonu a až desetkrát rychlejší nabíjení než prostřednictvím běžné zásuvky.

Vaše elektrické MINI tak může být nabito (10-80 %) přibližně za 6 hodin (Cooper E) a 8 hodin (Cooper SE).

MINI Wallbox: Pokud máte zájem o instalaci kvalitního MINI Wallboxu nebo Wallboxu od některého z našich partnerů, rádi Vám pomůžeme najít specialistu ve Vašem okolí.

Domácí nabíjení.

Naše praktická série videí o nabíjení Vám umožní domácí nabíjení využít na maximum.

Mini elektromobilita – nabíjení – šedá linka
Mini elektromobilita – nabíjení – zajímavá fakta Mini elektromobilita – nabíjení – zajímavá fakta

JE DOBRÉ VĚDĚT.

Zajímavé je, že vzhledem k tomu, že elektřina pro domácnosti se účtuje za kilowatthodinu, je z finančního hlediska jedno, zda své MINI nabíjíte rychle nebo pomalu.

Mini elektromobilita – nabíjení – šedá linka
Mini elektromobilita – nabíjení – rozdělovací koláž
Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické logo

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Na stále rostoucím počtu veřejných nabíjecích stanic a sítí můžete nabíjet velmi rychle buď pomocí veřejného nabíjecího kabelu na střídavý proud, nebo rychlonabíjecího kabelu na stejnosměrný proud, který poskytuje elektrický výkon až 50 kW. Nabíječky CCS obsahují nabíjecí kabel a není potřeba žádný další hardware. Kombinace prakticky velké nabíjecí kapacity a stabilního nabíjecího výkonu Vašeho MINI Vám zaručí, že se do cíle své cesty můžete vydat mnoha způsoby - a vždy budete mít na dosah několik možností nabíjení.

Mini elektromobilita – nabíjení – nabíječka typ 2

NABÍJEČKY TYP 2 (AC).

Vaše elektrické MINI se dodává s kabelem typu 2, který Vám umožní nabíjet, ať jste kdekoli. Horní část přívodu CCS Vašeho MINI slouží k nabíjení střídavým proudem.

Jedná se o konektor typu 2 a je kompatibilní s Vaší domácí nabíječkou, veřejnými nabíjecími stanicemi na střídavý proud a průmyslovými zásuvkami.

Mini elektromobilita – nabíjení – css rychlonabíječka

CCS RYCHLONABÍJEČKY.

Můžete také využít rychlonabíjení s výkonem až 50 kW prostřednictvím kombinovaného nabíjecího systému (CCS). Jedná se o standard pro rychlé nabíjení v Evropě. Horní část zástrčky se podobá konektoru typu 2, kombinuje se s výkonnějšími konektory pod ním a umožňuje, aby se střídavá energie transformovala ve Vašem elektrickém MINI na stejnosměrnou, která přímo nabíjí baterii mnohem vyšším napětím a proudem. 

Nabíječky CCS obsahují nabíjecí kabel a není potřeba žádný další hardware. Kombinace prakticky velké nabíjecí kapacity a stabilního nabíjecího výkonu Vašeho MINI Vám zajistí, že se můžete vydat mnoha cestami do cíle - a vždy budete mít na dosah několik možností nabíjení.

Nabíjení na cestách.

Naše praktická série videí o nabíjení Vám umožní nabíjení na cestách využít na maximum.


NASTAVTE HODNOTY.


Jednoduše upravte níže uvedené vstupní hodnoty a získejte nejaktuálnější srovnání.

Elektrické MINI
Srovnatelné vozidlo poháněné benzinovým motorem
Potenciální roční úspory

Změny hodnot ovlivňují výpočty a uložené částky. Výchozí hodnoty jsou stanoveny na základě průměrných cen zaznamenaných za posledních 12 měsíců. Všechny zde uvedené informace se mohou změnit.

KALKULÁTOR DOBY NABÍJENÍ.

Pokud tuto vzdálenost ujedete každý den
km
0 km 200 km
Tolikrát týdně budete muset nabíjet.
x
Každý den potřebujete tento zlomek plné kapacity baterie.
%
V porovnání se srovnatelným vozidlem poháněným benzinovým motorem byste mohli potenciálně ušetřit

POHODLNÉ NABÍJENÍ DOMA

RYCHLÉ NABÍJENÍ NA CESTÁCH

Ceny vycházejí z průměrné ceny benzinu (43,70 Kč/l) a nákladů na elektřinu (9 Kč/kWh) za předchozích 12 měsíců. Průměrná cena nákladů na elektřinu byla vypočítána jako aritmetický průměr cen AC (7,50 Kč/kWh) a DC (10,50 Kč/kWh) veřejného dobíjení v rámci služby MINI Charging a tarifu Active. Poslední aktualizace v červenci 2023. Upozorňujeme, že skutečný dojezd závisí na řadě faktorů, zejména na zvolených rozměrech kol a pneumatik, osobním jízdním stylu řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, použití topení/chlazení a nezávislého topení. V závislosti na vnějších faktorech, jako je napětí v síti nebo venkovní teplota, se může skutečná doba nabíjení lišit od doby nabíjení uvedené v tomto kalkulátoru. Doba nabíjení byla měřena při venkovní teplotě 25 °C.

NABÍJEJTE SVÉ MINI KDEKOLI A KDYKOLI.

Aplikace MINI Vám prostřednictvím chytrého telefonu na dálku ukáže aktuální stav nabití, dostupný dojezd, náklady, dobu nabíjení nebo nejbližší nabíjecí stanici a odpovídající náklady. Můžete si prohlédnout všechny interakce při nabíjení a mnoho dalšího. 

Jakmile najdete správnou veřejnou nabíjecí stanici, jednoduše k ní přejděte, ověřte se pomocí aplikace MINI App na nabíjecím místě ... a začněte nabíjet. 

Díky stovkám provozovatelů dobíjecích míst (CPO) i výkonným dobíjecím stanicím, které jsou k dispozici prostřednictvím našeho partnera IONITY, je pro Vás vždy připraven ten správný typ režimu a rychlosti dobíjení. 

Účtování probíhá po minutách a každý měsíc obdržíte podrobný výpis jednotlivých poplatků a odpovídajících nákladů. Navíc budete nabíjet 100% zelenou energií. 

Zjistěte více informací a využijte naši interaktivní mapu, kde najdete všechny nabíjecí stanice, kliknutím na odkaz níže.

Mini emobility - nabíjení - mapa nabíjecích bodů

VĚCI, KTERÉ MŮŽETE DĚLAT PŘI NABÍJENÍ VAŠEHO MINI.

Se svým elektrickým MINI můžete využívat stále rostoucí počet nabíjecích stanic na veřejných parkovištích. A pokud přemýšlíte, jak si zkrátit čas, připravili jsme pro Vás několik možností.

Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické logo

SEZNAMTE SE S NĚKTERÝMI ŘIDIČI ELEKTRICKÝCH MINI.

Majitelé elektrických MINI Monwar, Misty a Iola nám vyprávěli o některých svých zkušenostech, jmenovali oblíbené funkce elektrických MINI a nabídli své nejlepší tipy pro přechod na elektrický pohon.

MONWAR, KENT.

„PROVOZOVAT VŮZ, JAKO JE ELEKTRICKÉ MINI, JE OPRAVDU HRAČKA.“

„Pokud uvažujete o přechodu na elektrický pohon, musím Vám říct, abyste to prostě udělali! V elektrickém MINI se mi jezdí mnohem lépe než v zážehovém nebo vznětovém autě. Myslím, že kdyby byli lidé lépe informováni o elektromobilech obecně, tedy o nabíjení, nákladech a dojezdu, neměli by z této změny takové obavy.

Vím, že spousta lidí je z nabíjení nervózní, ale nabíjecí místa jsou dnes všude. Plánování cest je díky dostupným aplikacím a technologiím mnohem snazší. Provozovat vůz, jako je elektrické MINI, je opravdu hračka.“

Mini emobility - příběhy řidičů - monwar
Mini emobility - příběhy řidičů - místy

MISTY, LONDON.

„POSTUPEM ČASU SI TAKÉ ZAČNETE HLEDAT NABÍJEČKY, KTERÉ VÁM NEJLÉPE VYHOVUJÍ.“

„Musím říct, že jsem se trochu obávala dojezdu. Nikdy jsem nechtěla vyrazit na dlouhou cestu s obavami, že nemám dostatečně nabito. Ale s elektrickým MINI to bylo doposud vždy naprosto v pohodě. Je to přesně to, co potřebuji. Abych byla upřímná, občas se stane, že zapomenu nabíjet přes noc, ale i tak mám stále dost energie na cestu do práce nebo na nákup. 

Elektrické MINI má další skvělé funkce, které Vám pomohou prodloužit dojezd. Různé jízdní režimy jsou skvělé. K dispozici jsou režimy Sport, Mid, Green a Green+. Téměř vždy jezdím v režimu Green. Pravidelně jezdím do Dorsetu a tenhle režim se skvěle hodí na dlouhé cesty. Vždy mám dostatečný dojezd a způsob, jakým elektrické MINI jezdí po okresních silnicích, je skvělý. Je tak příjemné. Hodně úsilí bylo věnováno tomu, aby bylo zábavné a pohodlné.“

IOLA, JIŽNÍ YORKSHIRE.

"NEZAPOMEŇTE SI PŘED CESTOU NAPLÁNOVAT SVÉ TRASY."

„Moje elektrické MINI je můj první elektromobil, ale nikdy jsem neměla žádné starosti s nabíjením. Byla jsem jen zvědavá, jak to funguje. Otázky, které jsem měla, byly zcela normální: Jak často musím nabíjet? Je to snadné? Kde ho mohu nabít? Jak dlouho to trvá? Ale jak říkám, nikdy jsem neměla žádné problémy. Většinou nabíjím doma přes náš wallbox Pod Point, ale není problém se vydat i do vzdálenějších míst. 


Aplikace MINI Electric pro chytré telefony usnadňuje nabíjení. Když jsem doma, mohu pomocí aplikace nastavit nabíjení auta na konkrétní čas. Vidím, kolik mě bude nabíjení stát a jaký je aktuální dojezd vozu. Na cestách je pak velmi snadné pomocí aplikace najít nabíjecí stanice.“

Mini emobility - příběhy řidičů - iola
Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické logo

VÝBAVA PRO NABÍJENÍ BATERIE.

Pokud chcete svůj elektromobil pravidelně nabíjet doma, nabíjecí stanice wallbox Vám nabízí pohodlnou a rychlejší alternativu ke standardnímu nabíjení z elektrické zásuvky. Zde najdete informace o našich MINI možnostech nabíjení v domácnosti i o řešeních našich partnerů.

OTÁZKY A ODPOVĚDI.

Pro správnou instalaci Vašeho MINI Wallbox a wallboxu od některé z našich partnerských společností doporučujeme využít naši montážní službu. Tuto službu si jednoduše sjednejte u svého MINI autorizovaného dealera nebo u našeho oficiálního instalačního partnera (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH), který pak převezme veškeré konzultace, instalaci a uvedení do provozu.

Vaše výhody na první pohled:

 • Kontrola požadavků na elektrické připojení ve Vaší nemovitosti.
 • Doporučení vhodných míst pro instalaci na základě Vaší osobní situace při parkování.
 • Instalace, připojení a uvedení do provozu na Vámi zvoleném místě instalace (včetně položení až 2 m kabeláže na povrchu).
 • Instruktáž o procesu nabíjení.
 • Záruka 24 měsíců.

Kratší doba nabíjení: Do 7,4 kW (jednofázově) nebo 11 kW (třífázově), délka kabelu 5,0 m, jednoduchá manipulace s kabelem, integrovaná detekce poruchového proudu ("únik stejnosměrného proudu").

Ano, pokud používáte nabíjecí konektor "Typ 2" nebo konektor CCS (kombinovanou zástrčku).

Měří 5 metrů a je bezpečně připevněný k nabíjecí stanici Wallbox.

Ne.

Ano, nabíječka MINI Wallbox Gen 3 je certifikována pro vnější použití podle stupně ochrany IP 54. To znamená, že dalších ochrana proti nepříznivým povětrnostním vlivům není bezpodmínečně nutná. Wallbox byl vyvinut a certifikován pro použití ve venkovním prostředí. Z důvodu komfortu však doporučujeme instalaci uvnitř; v zimě se tak na Wallboxu netvoří námraza a nepadá na něj sníh a Wallbox také zůstane déle čistý.

Ne, komplexní testy elektromagnetické tolerance potvrdily, že nabíječka MINI Wallbox Essential nevyzařuje žádné záření.

Nejlepší je udržovat nabití mezi 20 a 80 procenty. Je možné dosáhnout nižších nebo vyšších hodnot, ale pro optimalizaci životnosti baterie se doporučuje držet se mezi těmito hodnotami. V menu vozidla můžete snadno a pohodlně nastavit cílové nabití na 80 procent, takže se o to nebudete muset starat. To by mělo pokrýt všechny Vaše každodenní jízdní potřeby. Pokud skutečně potřebujete více, jednoduše nastavte vyšší cílovou hodnotu.

Během nabíjení je nabíjecí kabel uzamčen vozidlem. Nabíječku BMW i Wallbox Connect lze uzamknout i v době, kdy není používána.

Ano. To však znamená, že energie se bude spotřebovávat nepřetržitě, nicméně pouze v malé míře.

Pokud se po instalaci nabíječky Wallbox vyskytnou neočekávané problémy nebo pokud je Váš Wallbox vadný, můžete nás kdykoli kontaktovat na zákaznické lince MINI pro případ poruchy a závady: +420 228 883 701

MINI navigační systém Vám poskytuje přímý přístup ke všem nabíjecím stanicím sítě MINI Charging.

Můžete také vyhledat nabíjecí stanice: Když v navigačním systému nastavíte "dobíjecí stanice" jako zvláštní cíl, zobrazí se seznam dobíjecích stanic ve Vašem okolí.

Další možnost Vám nabízí aplikace MINI Charging, která v telefonu umožní přístup k seznamu všech dostupných nabíjecích stanic.

K odemknutí nabíjecích stanic a zahájení procesu nabíjení můžete použít mapu MINI Charging nebo aplikaci MINI Charging.


Některé nabíjecí stojany lze ovládat pomocí aplikace MINI Charging. Aplikace s integrovaným skenerem QR kódů se stejně snadno používá i instaluje. Stačí si stáhnout aplikaci, zadat číslo smlouvy MINI Charging a PIN.

Váš odběr je účtován bezhotovostně, platit můžete pohodlně prostřednictvím měsíčního inkasa z bankovního účtu. Váš online účet MINI Charging Vám poskytuje neustálý přehled o procesech nabíjení a nákladech.

 1. Vypněte motor a aktivujte ruční brzdu.
 2. Když je to potřeba, nastavte před nabíjením nabíjecí proud.
 3. Nepoužívejte žádné prodlužovací kabely.
 4. Vždy připojujte a odpojujte nabíjecí kabel v tomto pořadí:


Připojení:

 1. Připojit do zásuvky.
 2. Připojit do vozu.


Odpojení:

 1. Odpojit z vozu.
 2. Odpojit ze zásuvky.


LED kontrolky:

 • Bílá: Signální světlo
 • Červená: Chyba nabíjení
 • Oranžová: Připojování
 • Modrá: Nabíjení je aktivní
 • Zelená: Nabíjení dokončeno

 

5. Uzamknout vůz. Nabíjecí proces začne, jakmile bude Váš vůz uzamčen.

Počasí na severní polokouli dobře známe. Takže ano, Vaše elektrické MINI a všechny naše nabíjecí stanice jsou zcela odolné proti klimatickým vlivům a ochrání Vás před jakýmkoli úrazem elektrickým proudem. Nabíjení Vašeho MINI v dešti je tedy naprosto bezpečné.

Běžné nabíjení střídavým proudem (AC):

Vůz se s ním účinně nabíjí především přes noc, ale i během dne. V porovnání s domácí zásuvkou poskytuje nabíjecí stanice se střídavým proudem větší výkon a dokáže nabít baterii za několik hodin. Tento typ nabíjecí stanice se zkráceně označuje jako AC nabíjecí stanice.


Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC):

Rychlonabíjecí stanice DC jsou lepší variantou, pokud potřebujete vůz nabít rychle. Dokáží rychle dobít baterii Vašeho vozu, například když jdete nakupovat nebo na jídlo. Nabíjení trvá 30 až 40 minut. Tento typ nabíjecí stanice se zkráceně označuje jako DC nabíjecí stanice.

Další informace naleznete na adrese minicharging.chargemasterplc.com
Upozornění: Pokud se vyskytne problém s nabíjecí stanicí, obraťte se na jejího provozovatele. Kontaktní číslo obvykle najdete na nabíjecí stanici.

MINI Charging telefonní číslo: +420 228 883 701 E-mail: cz@mini-charging.com Otevírací hodiny: 08:00 až 20:00, Pondělí až pátek
MINI Zákaznická linka, tel. číslo: +420 296 330 868 E-mail: infomini.cz@mini.com Otevírací hodiny: 08:00 až 20:00, Pondělí až pátek

Klíčovými surovinami pro vysokonapěťové úložiště jsou kobalt, lithium, grafit a nikl. Plášť vysokonapěťové baterie je vyroben z hliníku. Společnost MINI (BMW Group) se zavázala rozvíjet dodavatelský řetězec, který je odpovědný, udržitelný a splňuje naše vlastní vysoké etické standardy a standardy v oblasti lidských práv. Každý nominovaný dodavatel musí poskytnout informace o uplatňování environmentálních, sociálních a správních standardů včetně dodržování lidských práv a zákazu nucené práce.

Úzce spolupracujeme s klíčovými dodavateli surovin, abychom zajistili, že všechny materiály pocházejí z odpovědných zdrojů jak z hlediska ochrany a zlepšování životního prostředí, tak z hlediska zajištění bezpečnosti a pohody zaměstnanců v každém bodě dodavatelského řetězce. Pokračujeme také v zefektivňování logistických operací, abychom snížili dopady přepravy komponentů do našich závodů.

MINI (BMW Group) velmi pečlivě a kriticky zkoumá původ našich surovin. Při výběru dodavatelů se řídíme Pokyny OECD pro náležitou péči v oblasti odpovědného podnikání. Kromě toho zavazujeme naše přímé dodavatele, aby u svých vlastních dodavatelů plnili naše požadavky na udržitelnost. Transparentnost dodavatelských sítí je základem pro zajištění našich požadavků na udržitelnost u našich dodavatelů.

Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické mini upoutávka Mini elektromobilita – nabíjení – elektrické mini upoutávka

POZNEJTE KAŽDÝ DETAIL ELEKTRIFIKACE.

od 971 100 Kč*

*Ceny jsou na základě aktuálních ceníků platné od 1.listopadu 2023 pro produkční měsíce listopad 2023 až únor 2024. 

mini emobility – j01 teaser

NENÍ TŘEBA PŘEDSTAVENÍ (ANI PALIVA).

od 795 600 Kč*

*Ceny jsou na základě aktuálních ceníků platné od 1.listopadu 2023 pro produkční měsíce listopad 2023 až únor 2024. 

VĚTŠÍ DÁVKA MINI-ATURNOSTI.

mini emobility – U25 bev teaser