MINI digitální zážitky - úvod

MINI Digitální zážitky.
Digitální kvantový posun.

Přesně zde se potkávají inovace a jízda. Ponořte se do světa pokrokových technologií a konektivity, který umocní Vaše zážitky z jízdy. Od inteligentního infotainmentu až po fascinující jízdní režimy – prozkoumejte, jak MINI nově definuje cestu vpřed.

MINI digitální zážitky - operační systém

Nový MINI Operační systém 9 přináší zcela nový intuitivní uživatelský zážitek a zajišťuje, že na každé své cestě jste ve spojení a máte vše pod kontrolou více než kdykoli předtím. Je navržen pro interakci prostřednictvím dotykového kruhového OLED displeje s průměrem 240 mm a hlasu s využitím digitálního asistenta MINI. Díky tomu si teď můžete užít více inteligentní personalizace a emocí než kdykoli předtím.

DIGITÁLNÍ FUNKCE.

REŽIMY MINI EXPERIENCE PRO INTENZIVNÍ ZÁŽITKY S MINI.

Vytvořte si pro sebe i své spolujezdce jedinečné zážitky pro více smyslů. Ponořte se do jednoho z devíti ohromujících světů. Každý režim je doplněný vlastním kreativním pojetím designu a palety zvuků. V režimu Personal můžete pomocí aplikace MINI vybrat obrázek z galerie svého telefonu a umístit jej na pozadí MINI Interaktivní jednotky. Barvy prostorového osvětlení se automaticky přizpůsobí barevnému pojetí použité fotografie. Tím se do interiéru Vašeho MINI vnese nový život.

VÁŠ MINI OSOBNÍ ASISTENT.

MINI digitlní zážitky - režim 02

MINI CONNECTED BASE

VAŠE MINI S CHYTRÝMI INOVACEMI.

Posuňte Vaši cestu na novou úroveň pomocí chytrých řešení MINI. Vaše MINI již standardně disponuje mnoha chytrými prvky výbavy, jako třeba MINI Navigací s aktuálními mapami a dopravními informacemi nebo funkcemi Remote Services umožňujícími obsluhu Vašeho MINI pomocí aplikace MINI. Poznejte automatickou konektivitu a zažijte novou podobu jízdy v  MINI, v níž se inovace přirozeně doplňují se silnicí.

Zobrazit detaily
MINI digitální zážitky - connected base

MINI CONNECTED PACKAGES

HLEDÁTE JEŠTĚ LEPŠÍ DIGITÁLNÍ ZÁŽITKY?

Volitelné MINI Connected Packages Vám zajistí přístup k neustále se rozšiřujícímu počtu praktických funkcí a zábavních aplikací zaměřených na hry a hudbu. Rozšířené funkce navigace MINI Vám usnadní cestu hustým provozem a můžete se také těšit na digitálního avatara „Spika", který je součástí digitálního asistenta MINI.

FUNKCE NA PŘÁNÍ MINI CONNECTED UPGRADES

DOPŘEJTE SI VÍCE ZÁŽITKŮ S VAŠÍM MINI.

Poznejte nový rozměr cestování, který Vám poskytnou rozšířené funkce MINI Connected. Naše funkce na přání MINI Connected Upgrade, mezi něž patří třeba Driving Assistant Plus nebo asistent dálkových světel.

DALŠÍ MINI DIGITÁLNÍ SLUŽBY

VÍCE, VÍCE A JEŠTĚ VÍCE.

VSTUPTE DO APLIKACE MINI.

S pomocí aplikace MINI budete ke svému MINI blíže než kdykoli předtím. Vstupte s ní prostřednictvím svého telefonu odkudkoli a kdykoli do světa propojení a komfortních funkcí. Její moderní design, intuitivní ovládání a rozsáhlá nabídka funkcí zajišťují snadnou obsluhu a umožňují bezstarostnou mobilitu.

Elektrické MINI – digitální zážitky – aplikace mini
MINI digitální zážitky - digitální klíč

Digitální klíč Plus.

Své MINI můžete nyní odemknout pouze tím, že se k němu přiblížíte. Volitelný Digitální klíč Plus používající ultraširokopásmovou technologii (UWB) s nejvyššími bezpečnostními standardy funguje stejně jako tradiční klíček od vozu. Pokud jste v blízkosti a máte svůj telefon v kapse nebo tašce, Vaše MINI se automaticky odemkne, při Vašem odchodu se opět uzamkne.

Další fakta, proč budete milovat MINI Digitální klíč Plus: 

  • Lze jej používat s telefony využívajícími systémy iOS i Android, stejně jako na hodinkách Apple Watch TM propojených s Vaším MINI ID
  • Startování motoru bez nutnosti vyndat zařízení z kapsy a umístit jej někam ve voze
  • Sdílení klíče až s pěti osobami s možností omezit funkce vozidla, jako je zrychlení nebo maximální rychlost
  • Funkce klíče je k dispozici, i když je baterie prázdná a není připojení k internetu

REMOTE SOFTWARE UPGRADE.

Udržujte své MINI neustále aktualizované.

Aktualizace softwaru a vylepšení funkcí jsou pro Vaše MINI k dispozici dálkově a zdarma. V závislosti na zemi, modelu, výbavě a stavu vozu můžete mít dokonce nárok na pravidelné bezplatné získávání dalších nových funkcí nebo vylepšení těch stávajících.

FAQs.

MINI ID & Personalizace.

Klikněte na profilový obrázek v pravém dolním rohu centrálního displeje a poté naskenujte QR kód v oblasti „Přihlášení pomocí MINI ID“ fotoaparátem smartphonu nebo čtečkou QR kódů. Pokud jste se již přihlásili do aplikace MINI, MINI ID se automaticky přenese do Vašeho MINI a vozidlo se automaticky přidá do Vaší aplikace MINI. Pokud ne, budete přesměrováni na webovou stránku a jakmile se přihlásíte/zaregistrujete, budete také automaticky přihlášeni do vozidla. Poté můžete svůj klíč a digitální klíč propojit se svým MINI ID v nabídce „MINI ID“ - „Nastavení“ - „Rozpoznávání řidiče“. Poté budete automaticky přivítáni osobně, když odemknete své MINI propojeným klíčem a budete moci najít svá osobní nastavení, jako jsou Vaše nejnovější navigační cíle, oblíbené rozhlasové stanice atd.

Po přihlášení k vozidlu pomocí MINI ID se vozidlo automaticky přidá do aplikace MINI. Tím je zajištěn přístup ke všem funkcím vozidla, jako jsou oblíbené položky uložené v nabídce rychlého přístupu („Pás nástrojů“) a přístup k nedávným cílům atd. Kromě toho se osobní nastavení vozidla, jako je navigace, asistence řidiče, klimatizace nebo média, ukládají do profilu MINI a lze je synchronizovat s ostatními vozidly s MINI Operačním systémem 9. Přihlášení uživatelé mohou také dostávat osobní doporučení od MINI Intelligent Personal Assistant.

K jednomu vozidlu se může pomocí MINI ID přihlásit až sedm uživatelů. První uživatel, který úspěšně přidal MINI do aplikace MINI, se automaticky stává hlavním uživatelem. Všichni ostatní uživatelé jsou spoluuživateli. Hlavní uživatel má zvláštní práva. Může si rezervovat upgrady MINI Connected, nastavit digitální klíč a sdílet ho s ostatními uživateli, spravovat spoluuživatele a upravovat další nastavení nabídky.

MINI Connected.

Se standardním vybavením MINI Connected Base můžete ve svém MINI s Operačním systémem 9 využívat základní funkce MINI Intelligent Personal Assistant a MINI Navigaci, stejně jako vzdálené služby. Apple CarPlay, Android Auto a Amazon Alexa Car Integration jsou také součástí standardní výbavy MINI Operačního systému 9. V závislosti na zemi dodání, modelu a vybavení si můžete dodatečně zakoupit volitelné funkce vozidla jako „MINI Connected Upgrades“ v MINI Connected Store a nainstalovat je do svého vozidla bezdrátově. Pravidelné upgrady softwaru MINI Remote udržují Vaše MINI s Operačním systémem 9 v aktuálním stavu nejnovějšího technologického vývoje.

Ve spojení s volitelným „MINI Connected Package“ Vám MINI s Operačním systémem 9 poskytuje přístup k rozšířenému obchodu MINI Connected Store se stále rostoucí škálou aplikací třetích stran. Balíček MINI Connected Package obsahuje aplikace pro hudbu, podcasty, zprávy a hry v autě specifické pro jednotlivé země. Balíček MINI Connected dále rozšiřuje funkce asistenta MINI Intelligent Personal Assistant o další vizualizaci avatara „Spike“. Rozšířené funkce MINI Navigace zahrnují dopravní informace v reálném čase (RTTI) s barevným zobrazením po celé oblasti mapy (i bez aktivovaného navádění trasy), 3D zobrazení budov a orientačních bodů, realistickou vizualizaci vedení jízdního pruhu na složitých východech a křižovatkách a další dynamické informace o speciálních destinacích ve vybraných kategoriích. Upozornění: Rozsah funkcí a mapový obsah nabízený společností MINI Navigace se může lišit v závislosti na zemi dodání.

Ano, bezplatné zkušební období začíná po přihlášení k Vašemu novému vozidlu pomocí Vašeho MINI ID. Doba trvání tohoto období se může lišit v závislosti na zemi dodání. Další informace o dostupných službách a aplikacích, jakož i cenách balíčku MINI Connected Package pro různé provozní doby najdete u modelů MINI s Operačním systémem 9 v MINI Connected Store, ve vozidle nebo online.

Ano, balíček MINI Connected ve Vašem MINI s Operačním systémem 9 umožňuje používat všechny aplikace z MINI Connected Store prostřednictvím SIM karty zabudované do Vašeho MINI bez jakýchkoli omezení. Mějte prosím na paměti: Za nákupy v aplikaci Vám mohou vzniknout další náklady.

S balíčkem MINI Connected Package můžete rozšířit standardní funkce svého MINI o Operační systém 9 a přidat další aplikace pro vozidla z MINI Connected Store. Další informace o dostupných službách a aplikacích, jakož i cenách balíčku MINI Connected Package pro různé provozní doby najdete u modelů MINI s Operačním systémem 9 v MINI Connected Store ve vozidle nebo online.

Ano, ve Vašem MINI s operačním systémem 9 můžete zobrazovat a ovládat aplikace připojeného smartphonu pomocí systému Android Auto nebo Apple CarPlay na centrálním přístroji („MINI Interaktivní jednotka“).

Ano, pravidelné vzdálené aktualizace softwaru poskytují Vašemu MINI vylepšení kvality. A v závislosti na zemi dodání, modelu a vybavení budou přidány nové funkce nebo funkční vylepšení — zdarma a bezdrátově. Jakmile bude pro Vaše vozidlo k dispozici vzdálený upgrade softwaru, obdržíte oznámení prostřednictvím aplikace MINI na smartphonu a na centrálním přístroji („MINI Interaktivní jednotka“) Vašeho vozidla.

MINI App.

V aplikaci MINI můžete používat následující funkce: vyhledávač vozidla, kontrola stavu vozidla, zamykání/odemykání dveří, aktivace funkce Remote 3D View, spuštění ovládání klimatického a ventilačního systému, nastavení klimatizace a/nebo nabíjení časů odjezdu a aktivace vnějších světel nebo zvuk houkačky. Můžete také nastavit digitální klíč, nahrát osobní obrázek do osobního režimu jako součást režimů MINI Experience Mode a analyzovat své nedávné cesty. Rozsah funkcí a vlastností se může lišit v závislosti na zemi, modelu, datu výroby, verzi softwaru a volitelném vybavení rezervovaném pro Vaše MINI.

Digitální klíč.

Digitální klíč Plus je digitální klíč od vozidla na Vašem kompatibilním smartphonu (iOS nebo Android) nebo Apple Watch, který Vám umožní pohodlně a bezpečně odemknout nebo zamknout a spustit nové MINI bez nutnosti vyjmout zařízení z kapsy. Digitální klíč Plus je k dispozici jako volitelná výbava s „Comfort Access“ (SA 322) ve spojení s „Teleservices“ (6AE). Pomocí rádiové ultraširokopásmové technologie (UWB) rozpozná Vaše MINI, odkud se blížíte a jak daleko jste. Jakmile jste asi tři metry daleko, Vaše MINI se začne probouzet a signalizuje to vítaným scénářem pomocí osvětlení venku i uvnitř. Během nástupu se osobní nastavení načtou do profilu řidiče (MINI ID) a Váš smartphone je připojen přes Bluetooth®. Uvítací obrazovka na centrálním přístroji („MINI Interaktivní jednotka“) s osobním pozdravem, návrhy na aktivaci nebo nastavení služeb nebo informace o funkcích vozidla nebo dostupných upgradech. Upozornění: Digitální klíč MINI s omezeným rozsahem funkcí je k dispozici jako alternativa v závislosti na zemi dodání a mobilním zařízení.
V závislosti na zemi dodání a mobilním zařízení můžete MINI odemknout nebo zamknout a spustit pomocí MINI Digitálního klíče Plus nebo MINI Digitálního klíče na kompatibilním smartphonu nebo Apple Watch. Zatímco MINI Digitální klíč Plus přenáší data přes ultraširokopásmovou technologii (UWB) a Bluetooth®, Vaše vozidlo používá bezdrátový standard „Near Field Communication“ (NFC) pro MINI Digitální klíč. Chcete-li vozidlo odemknout nebo zamknout MINI Digitálním klíčem, musíte své mobilní zařízení držet u kliky dveří. MINI Digitální klíč Plus automaticky odemkne vozidlo, jakmile se k němu přiblížíte, spustí vítaný scénář a aktivuje všechny funkce startu vozidla. S MINI Digitálním klíčem musíte své mobilní zařízení umístit do přihrádky smartphonu, abyste mohli motor nastartovat. Ve spojení s MINI Digitálním klíčem Plus stačí, aby Vaše mobilní zařízení bylo umístěno v prostoru pro cestující. Informace o dostupnosti MINI Digitálního klíče Plus nebo MINI Digitálního klíče v konkrétní zemi dodání a kompatibilních mobilních zařízeních naleznete v našich FAQ.
K prvnímu nastavení Digitálního klíče potřebujete oba klíče od vozidla v prostoru pro cestující a motor Vašeho MINI musí být vypnutý. SIM karta Vašeho MINI vyžaduje mobilní připojení. Vaše mobilní zařízení musí být kompatibilní s MINI Digitálním klíčem Plus (ultraširokopásmová technologie (UWB)) nebo MINI Digitální klíč (Near Field Communication) a Vaše MINI musí být přidáno k Vašemu MINI ID v aplikaci MINI. Otevřete aplikaci MINI a zvolte: „Vozidlo“ (záložka) > „MINI Digital Key Plus“ > „Nastavit digitální klíč“ a postupujte podle pokynů v aplikaci MINI a na centrálním přístroji Vašeho MINI. Digitální klíč je uložen v aplikaci peněženky Vašeho smartphonu. Upozornění: Dostupnost a rozsah funkcí Digitálního klíče se může lišit v závislosti na zemi dodání, modelu a vybavení Vašeho MINI a na modelu a verzi softwaru Vašeho smartphonu. Informace o dostupnosti MINI Digitálního klíče Plus nebo MINI Digitálního klíče pro každou zemi dodání a kompatibilních mobilních zařízeních naleznete v našich FAQ.

Váš digitální klíč je bezpečně uložen v zabezpečeném prvku Vašeho smartphonu. Kromě toho se k určení bezprostřední blízkosti odesílatele a přijímače způsobem odolným proti padělání používají jak Near Field Communication (NFC), tak ultraširokopásmová technologie (UWB).

Smartphone můžete také použít k odemknutí, uzamčení a spuštění, když je třeba zařízení nabít. Když je baterie smartphonu velmi nízká, přejde do režimu úspory energie. Se správným nastavením jej můžete stále používat jako klíč několik hodin.

Při aktivaci pro sdílení klíče jsou obecně omezeny následující funkce: zrychlení je sníženo a maximální rychlost je omezena na přibližně 145 km/h. Kromě toho řidič nemůže deaktivovat bezpečnostní systémy vozidla, jako je DSC a DTC. Maximální hlasitost zvuku je snížena na přibližně 65%.

Key Card je karta NFC, která funguje jako klíč od vozidla nezávisle na Vašem Digitálním klíči na smartphonu. Dodává se deaktivovaná s Vaším vozidlem a lze jej aktivovat nebo deaktivovat podle potřeby. To je zvláště užitečné, pokud je vyžadován servis nebo pro parkovací služby. Key Card se aktivuje klasickým klíčem od vozidla nebo aktivním Digitálním klíčem přes přihrádku smartphonu. Aktivní Key Card by nikdy neměla být ponechána ve vozidle.

V závislosti na vybavení Vašeho MINI můžete v současné době používat MINI Digitální klíč Plus na kompatibilních zařízeních Apple, Google a Samsung. MINI Digitální klíč Plus můžete používat na kompatibilních zařízeních Apple a Google v následujících zemích: Albánie, Ázerbájdžán, Austrálie, Bahrajn, Belgie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Bulharsko, Chile, Kostarika, Dánsko, Německo, Dominikánská republika, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Řecko, Guadeloupe, Hongkong, Indie, Irák, Irsko, Island, Itálie, Japonsko, Jordánsko, Kanada, Katar, Kolumbie, Chorvatsko, Kuvajt, Kolumbie, Litva, Lucembursko, Macao, Malajsie, Malta, Maroko, Martinik, Mauricius, Mexiko, Černá Hora, Nový Zéland, Nizozemsko, Severní Makedonie, Norsko, Omán, Rakousko, Panama, Paraguay, Peru, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Réunion, Rumunsko, Svatý Martin, Saúdská Arábie, Švédsko, Švýcarsko, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Jižní Korea, Tchaj-wan, Thajsko, Česká republika, Maďarsko, USA, Spojené arabské emiráty, Velká Británie, Kypr. MINI Digitální klíč Plus můžete používat na kompatibilních zařízeních Samsung v následujících zemích: Austrálie, Bahrajn, Brazílie, Dánsko, Německo, Finsko, Francie, Indie, Itálie, Kanada, Katar, Kuvajt, Malajsie, Norsko, Omán, Švédsko, Švýcarsko, Singapur, Španělsko, Jižní Korea, Tchaj-wan, USA, Spojené arabské emiráty, Velká Británie. Kompatibilní zařízení Apple: Apple iPhone 14/14 Plus/14 Pro Max/13/13 Pro Max/13 mini/12 Pro/12 Pro Max/12 mini/11 Pro Max/11/11 Pro Max s iOS 15 nebo novějším. Apple Watch Ultra/Series 8/7/6 s watchOS 8 nebo novějším. Kompatibilní zařízení Google: Google Pixel 7 Pro/6 Pro/Fold s Androidem 13 nebo vyšším. Kompatibilní zařízení Samsung: Samsung Galaxy S23+/ S23 Ultra/S22+/ S22 Ultra*/S21+/ S21 Ultra/Z Fold4/Z Fold3/Z Fold2/Poznámka20 Ultra s Androidem 13 nebo novějším. * Zařízení je obecně kompatibilní s MINI Digitálním klíčem Plus, ale může vyžadovat zvláštní umístění v zásobníku kvůli své velikosti a tvaru. Takto umístěné zařízení by mělo fungovat správně, ale MINI nezaručuje funkčnost a neposkytuje v tomto ohledu žádnou podporu. Upozornění: Další informace o dostupnosti MINI Digitálního klíče Plus ve Vašem MINI naleznete v aplikaci MINI. Rádiová ultraširokopásmová technologie (UWB) není v některých zemích dodávek legálně povolena. V těchto případech používá MINI Digitálního klíče Plus bezdrátový standard „Near Field Communication“ (NFC). Chcete-li odemknout nebo zamknout MINI pomocí NFC, musíte smartphone držet proti vnější klice dveří.
V závislosti na vybavení Vašeho MINI můžete v současné době používat MINI Digitální klíč na kompatibilních zařízeních Apple, Google, Samsung, OnePlus, Oppo a Xiaomi. MINI Digitální klíč můžete použít na kompatibilních zařízeních Apple, Google, OnePlus, Oppo a Xiaomi v následujících zemích: Albánie, Ázerbájdžán, Austrálie, Bahrajn, Belgie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Bulharsko, Chile, Kostarika, Pobřeží slonoviny, Dánsko, Německo, Dominikánská republika, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Řecko, Guatemala, Hongkong, Indie, Irák, Irsko, Island, Izrael, Itálie, Japonsko, Jordánsko, Kanada, Katar, Kolumbie, Chorvatsko, Kuvajt, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Macao, Malajsie, Malta, Maroko, Martinik, Mauricius, Mexiko, Černá Hora, Nový Zéland, Nizozemsko, Severní Makedonie, Norsko, Omán, Rakousko, Panama, Paraguay, Peru, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Réunion, Rumunsko, Rusko, Svatý Martin, Saúdská Arábie, Švédsko, Švýcarsko, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Jižní Korea, Tchaj-wan, Thajsko, Česká republika, Ukrajina, Maďarsko, USA, Spojené arabské emiráty, Velká Británie, Kypr. MINI Digitální klíč můžete používat na kompatibilních zařízeních Samsung v následujících zemích: Austrálie, Bahrajn, Brazílie, Dánsko, Německo, Finsko, Francie, Indie, Itálie, Kanada, Katar, Kuvajt, Malajsie, Norsko, Omán, Švédsko, Švýcarsko, Singapur, Španělsko, Jižní Afrika, Jižní Korea, Tchaj-wan, USA, Spojené arabské emiráty, Velká Británie. Kompatibilní zařízení Apple: Apple iPhone 14/14 Plus/14 Pro Max/13/13 Pro/13 Pro Max/13 mini/12 Pro/12 Pro Max/12 mini/11 Pro/11 Pro Max/SE (3. generace) /XS/XS Max/XR s iOS 13.6 nebo novějším. Apple Watch Ultra/Series 8/7/6/5/SE (2. generace) /SE (1. generace) s watchOS 6.2.8 nebo novějším. Kompatibilní zařízení Google: Google Pixel 8/7/7A/7 Pro/6/6A/6 Pro/Fold s Androidem 13 nebo novějším. Kompatibilní zařízení Samsung: Samsung Galaxy S23/S23+/ S23 Ultra/S23 FE/S22/S22+/S22 Ultra*/S21/S21 Ultra/S21 FE/S20/S20+/ S20 Ultra/Z Fold4/Z Fold3/Z Fold2/Z Flip5/Z Flip4/Z Flip3/Z Flip 5G/Poznámka20/20 Ultra s Androidem 13 nebo novějším. Kompatibilní zařízení OnePlus: OnePlus 11*/Open s Androidem 13 nebo novějším. Kompatibilní zařízení Oppo: Oppo Find N3/Find N3 Flip s Androidem 13 nebo novějším. Kompatibilní zařízení Xiaomi: Xiaomi 13/13 Pro/12/12 Pro s Androidem 13 nebo novějším. *Zařízení je obecně kompatibilní s MINI Digitálním klíčem, ale vzhledem k jeho velikosti a tvaru může vyžadovat speciální umístění v zásobníku. Takto umístěné zařízení by mělo fungovat správně, ale MINI nezaručuje funkčnost a neposkytuje v tomto ohledu žádnou pomoc. Upozornění: Další informace o dostupnosti MINI Digitálního klíče ve Vašem MINI naleznete v aplikaci MINI.