Recyklace. Druhý život pro vaše MINI.

Recyklace.

Vaše MINI je nyní v lepším světě. Pokud něco takového uslyšíte, tak si můžete být jisti tím, že přesně to vaše MINI chtělo. MINI se zaměřuje na udržitelnou konstrukci od samotného začátku. Znovu použitelné materiály a snadno rozebiratelná karoserie předurčují vaše MINI k recyklaci. Nejdřív se z vozů odstraní všechny znečišťující látky, pak se všechno zrecykluje a vytřídí.

Karoserie

Po demontáži se všechny díly roztřídí a zpracují tak, aby mohly posloužit k různým účelům, od výroby energie až po opětovné roztavení. A proto existuje velká šance, že z vašeho starého MINI se někdy v budoucnu stane MINI nové.

Sklo

Program recyklace skla z vašeho MINI je zcela průzračný. Přední a zadní okna, stejně tak jako boční okénka jsou odeslány do specializované firmy, která recykluje různé druhy skla. Recyklované sklo je pak základní součástí skel nových. Proto ani v tomto případě nelze vyloučit, že ze starých skel vašeho MINI budou někdy skla nového MINI.

Katalyzátor

Recyklace tohoto specifického dílu má za výsledek velmi drahý kov – platinu. Ta se odděluje ze starých katalyzátorů a používá pro výrobu nových.

Baterie

Baterie, která vydrží na věky? No, téměř. U nás v MINI recyklujeme i baterie, takže znovu nemůžeme vyloučit, že se ze staré baterie vašeho MINI jednou nestane baterie nová.

Kola z lehkých slitin

Kola se točí dál. Pokud je likvidované MINI osazeno koly z lehkých slitin, jdou samozřejmě do tavicí pece a z roztaveného hliníku jsou odlita kola nová.

Motorový olej

Tekutý zázrak, který nikdy nezmizí. Po odčerpání vyjetého oleje ho posíláme na rafinaci, po níž se olej může použít jako náplň motoru nového MINI.