JOHN COOPER WORKS.

MAXIMALIZOVANÉ VZRUŠENÍ Z MINI.***

Závodní legenda John Cooper.

VAŠE SRDCE BUDE TOUŽIT PO ZÁVODĚNÍ.

Naše vysoce výkonné modely MINI John Cooper Works jsou připravené udělat na vás mocný dojem díky svému atletickému vzhledu a hlubokému zvuku. Tito neukáznění závodníci jsou reinkarnací závodních legend Johna Coopera a ztělesňují podstatu motoristického sportu. John Cooper a jeho tým věřili svým instinktům. Na počátku šedesátých let, navzdory všemu, ale s nezastavitelným novátorským duchem, dokázali postavit legendární závodní auto z malého rodinného vozu – a změnili smýšlení mnoha lidí.

ODKAZ ŽIJE

Závodní legenda John Cooper.

VÍRA NĚKOLIKA VYVOLENÝCH.

Nikdo nepředpokládal, že John Cooper a jeho ikonická klasika Mini převezmou navzdory všemu kostkovaný prapor. Odvážný vyděděnec vlétl do motoristického sportu jako bouře a zdolal protivníky díky své mrštnosti, průkopnickému motoru a zavěšení kol. Znovu a znovu.

PSAL HISTORII MOTORISTICKÉHO SPORTU.

Příběh John Cooper Works se začal psát v roce 1946, kdy Charles Cooper a jeho syn John založili společnost Cooper Car Company a postavili svá první závodní auta v Charlesově malé garáži v anglickém Surbitonu. Tyto skromné začátky nakonec změnily průběh motoristického sportu a pomohly vytvořit úspěšný celosvětový závodní odkaz, který přežívá dodnes. Nemluvě o silném účinku na klasické Mini. Podívejte se na jedinečný dokument „John Cooper: Genius & Works“ z dílny společnosti Sky.

Tři závodní jednomístné formule Cooper

ŘIDIČ NA PRVNÍM MÍSTĚ.

Prvními závodními stroji od Cooper Car Company byly monoposty Formule 3, které byly velmi úspěšné ve třídě do 500 cm3. A to zejména díky revoluční inovaci: motoru vzadu. Díky tomuto geniálnímu tahu si Cooperovy závodní stroje brzy oblíbili ctižádostiví mladí piloti. John Cooper získal titul světového šampiona Formule 1 i konstruktéra.

První Mini Cooper.

ZROD LEGENDY.

Poté, co si John Cooper prožil výrazný úspěch s vozy vlastní konstrukce, se zaměřil na nově představené klasické Mini, kterým byl doslova fascinován. Byl natolik zaujatý jeho potenciálem, že se rozhodl proměnit ho v závodního šampiona. Přidal výkonnější motor, dvojité karburátory, nové brzdy, ostřejší řízení a agilní podvozek připomínající motokáru. Tím vším změnil malé rodinné auto v závodní stroj zahanbující mnohem silnější a větší vozy. V roce 1961 bylo stvořeno první Mini Cooper.

Mini Cooper a Mini Cooper S – světovými šampióny.

NAVZDORY VŠEM KONVENCÍM.

Tehdy už Mini nemohlo nic zastavit. Instinkty Johna Coopera se opět nezmýlily. Byl mistrem své hry. Vznikl vůz pro celé věky. V roce 1964 už bylo MINI Cooper globálně známou značkou. A vyhrávala téměř ve všech mezinárodních závodech – včetně historických triumfů na rally Monte Carlo v letech 1964 a 1965 a 1967. Mini a John Cooper vytvořili z klasického Mini vítěze, který překonával své soupeře.

John Cooper Works MINI Cooper and MINI Cooper S Tuning Kits.

ZCELA NOVÁ ÉRA.

V roce 2001 se Mini připojilo pod křídla BMW Group a bylo přejmenováno na MINI. Tato změna způsobila výrazné zvýšení zájmu o úpravy modelů MINI a přetrvávající odkaz továrních úprav Johna Coopera. Od roku 2003 byly v celé síti dealerů MINI nabízeny tuningové kity John Cooper Works pro modely MINI Cooper a MINI Cooper S, které zvyšovaly jejich výkon na 126 k (93 kW) a na působivých 200 k (147 kW).

MINI hatch with John Cooper Works GP Kit.

RYCHLEJI A JEŠTĚ RYCHLEJI.

Upravený MINI Cooper S vybavený kitem John Cooper Works GP byl představen v roce 2006. Nová limitovaná edice hatchbacku MINI tehdy nabídla dechberoucí výkon a unikátní závodní pocity. Šlo o nejrychlejší silniční MINI své doby, zrychlení na 100 km/h zabralo méně než 6,5 s. Bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. A navíc, všechny v jednotném unikátním barevném schématu: metalíza Thunder Blue, zpětná zrcátka Chili Red a střecha Pure Silver s uvedeným výrobním číslem od 1 do 2000.

John Cooper Works Clubman.

ZNOVUZROZENÍ LEGENDY.

V roce 2007 BMW koupilo název John Cooper Works, techniku a vývojové zdroje. A o rok později byly představeny první nové modely MINI John Cooper Works: zcela přepracovaná verze 3dveřového hatchbacku a John Cooper Works Clubman. Tito siláci byli vybaveni 4válcovým motorem 1,6 litru s turbodmychadlem Twin Scroll a výkonem 211 k (155 kW). Jednalo se o poctu průkopnickému duchu Johna Coopera a závazek jízdní dynamice. O pět let později, v roce 2013, byla představena limitovaná edice MINI John Cooper Works GP s přeplňovaným 4válcem o výkonu 218 koní. A znovu bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. Netřeba dodávat, že dnes patří mezi velmi vyhledávané kousky.

John Cooper Works Rally

INSTINKT VÍTĚZE.

Závodní odkaz motoristického sportu MINI žije ve všech modelech MINI John Cooper Works, které právě vyrazily do ulic. Všechny sdílejí tu stejnou DNA vysokého výkonu a závodního vyladění, která je zárukou účinné kombinace přesného řízení a zrychlení. Závodní tým MINI John Cooper Works navíc dobývá také soutěže. Nedávno převzal kostkovaný prapor v Daytoně – když porazil některé z nejlepších sportovních vozů světa. A rallye tým X-raid MINI John Cooper Works měl skvělý vstup do rallye Dakar, když čtyřikrát po sobě zvítězil s modelem MINI ALL4 Racing. John Cooper by byl hrdý.

MINI JOHN COOPER WORKS GP KONCEPT .

MINI JCW GP Concept

BUĎTE JEDEN Z MÁLA.

Ukazujeme, co se stane, když zapojíme naše nejodvážnější představy, průkopnického ducha a geny ze světa závodních vozů a vytvoříme vysokovýkonný sportovní vůz budoucnosti.

ŠPIČKOVÁ VÝKONNOST.

S VELKOU SÍLOU PŘICHÁZÍ VELKÁ ZODPOVĚDNOST.

Jste připraveni vyrazit na otevřenou silnici? S masivním točivým momentem generovaným 4válcem TwinPower Turbo o objemu 2,0 litru vám zrychlení na 100 km/h zabere pouze mírně přes šest sekund.

MINI John Cooper Works – Přední nárazník.

AERODYNAMICKÝ PŘEDNÍ NÁRAZNÍK.

Dýchání je klíčem k výkonu. Právě proto jsme přední nárazník modelu John Cooper Works vybavili velkými nasávacími otvory a přidali další chladič, který pomůže motoru a brzdám udržet ideální teplotu pro dosažení prémiového výkonu a výdrže. Díky úžasnému závodnímu designu a označení John Cooper Works to ale nejsou jen brzdy a motor, které jsou víc „cool“, než je běžné.

MINI John Cooper Works – Brzdy a kola

KOLA A BRZDY.

John Cooper Works je o extrémním řízení a zábavě při nejvyšší možné úrovni preciznosti. Ale vysoký výkon vyžaduje pevnou kontrolu a stabilitu, a to zejména když projíždíte zatáčky ve vyšších rychlostech. I proto jsme navrhli jedinečná 18” a 19” kola z lehkých slitin, za která se vejdou masivní brzdy. 4pístkové pevné třmeny brzd, lakované v rudém laku Chili Red, se znakem John Cooper Works vám poskytnou všechnu brzdnou sílu, kterou v ostrých zatáčkách potřebujete.

MINI John Cooper Works – Zadní spoiler.

ZADNÍ SPOILER.

Sportovní zadní spoiler John Cooper Works zlepšuje aerodynamiku, snižuje vztlak a nabízí zadní nápravě přítlak, díky němuž se kola doslova přilepí k asfaltu. Jak můžete vidět, nenavrhli jsme ho pouze proto, aby vypadal dobře. Ačkoliv tak rozhodně vypadá.

MINI John Cooper Works – Sportovní podvozek.

SPORTOVNÍ PODVOZEK.

Sportovní podvozek John Cooper Works byl vyvíjen a testován na řadě různých závodních okruhů včetně slavné Nordschleife na Nürburgringu a nabízí skvělou ovladatelnost, výjimečný dynamický jízdní zážitek a nečekanou stabilitu. Ve zkratce – legendární motokárový pocit MINI vyhnaný do extrémů bez ohledu na to, zda zrovna jedete na okruhu nebo do práce.

MINI John Cooper Works – Sešikmené chromované koncovky výfuku.

CHROMOVANÉ KONCOVKY VÝFUKU.

Jakmile nastartujete motor, neskutečný hukot výfuku John Cooper Works vám připomene, jakou sílu máte k dispozici. Není lepšího zvukového doprovodu než hluboké hrdelní vrčení, které se z výfukového systému ozve pokaždé, když polechtáte pedál plynu. Jakmile přepnete do sportovního režimu, všechno se ještě zintenzivní.

MINI John Cooper Works – Nerezové pedály.

NEREZOVÉ PEDÁLY.

Sportovní DNA modelů MINI John Cooper Works se odráží v každém detailu, a to například i použitím nerezových pedálů. Jsou odolné, elegantní a navíc vhodné pro sešlápnutí až k podlaze.

MINI John Cooper Works – Volič jízdních režimů MINI.

JÍZDNÍ REŽIMY MINI.

Odvázat se můžete teď i kdykoliv jindy. Na prázdné dálnici, v dlouhém tunelu nebo při průjezdu venkovskou krajinou. Kdykoliv je ideální čas pro režim Sport. Tužší řízení a ostřejší reakce plynového pedálu zajistí sportovnější, agilnější chování. A díky samotnému zvuku si uvědomíte, proč vlastně milujete řízení.

IKONICKÝ DESIGN.

John Cooper Works – Design.

VIZÁŽ ZÁVODNÍKA. DUŠE ŠAMPIONA.

Modely John Cooper Works jsou stvořeny, aby zaujaly, což je patrné ještě předtím, než nastoupíte. Smělý design inspirovaný závody, nejkvalitnější materiály a celá řada vizuálních doplňků posunuje modely John Cooper Works do jiné ligy. A navíc jsou k dispozici v exkluzivní barvě Rebel Green, moderní interpretaci klasické British Racing Green.

John Cooper Works – Boční ozdoby

BOČNÍ OZDOBY.

Dotek exkluzivity najdete všude a kdykoliv budete odbočovat. Do bočních panelů jsme integrovali bílé směrovky se znakem John Cooper Works v barvě Piano Black s okrajem v barvě Chili Red.

John Cooper Works – Sportovní sedadla.

SPORTOVNÍ SEDADLA JOHN COOPER WORKS.

Sportovní sedadla John Cooper Works, umístěná ve správné pozici nízko nad asfaltem, jsou navržena tak, aby vám dala úplnou kontrolu nad výjimečnou silou vozu. Extra boční oporu těla oceníte zejména při ostrých průjezdech zatáčkami v ryzím motokárovém stylu MINI. Sportovní sedadla John Cooper Works vypadají exkluzivně i díky integrované opěrce hlavy se znakem John Cooper Works a volitelným čalouněním Leather/Dinamica.

John Cooper Works – Head Up Displej.

HEAD UP DISPLEJ.

Před vámi se otevírá silnice. Krajina kolem se rozmazává. A přichází další vzrušující zatáčka. Samozřejmě se nechcete dívat kolem. A díky kontrastnímu Head Up Displeji ani nemusíte. Všechny potřebné informace jsou jasně viditelné přímo ve vašem zorném poli: rychlost, aktuálně zařazený rychlostní stupeň, ideální okamžik pro řazení a dokonce i otáčkoměr.

John Cooper Works – Manuální 6stupňová převodovka

6STUPŇOVÁ MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA.

Nezapomněli jsme na své legendární kořeny. Můžete si to ověřit na takových detailech, jako je třeba klasická sportovní řadicí páka s hliníkovou hlavicí, červeným schématem rychlostí a prošíváním. Navíc, 6stupňová manuální převodovka má zrychlené reakce, které přesně pasují k vozidlu tohoto charakteru.

MINI John Cooper Works – Přístroje.

PŘÍSTROJE.

Dokonce i přístroje mají unikátní design John Cooper Works. Sytě červené a černé barevné schéma doslova vybízí k vytáčení motoru. Šachovnicová vlajka na rychloměru od 200 km/h připomíná, čeho je John Cooper Works schopný. A samozřejmě, všechno je umístěno přímo ve vašem zorném poli, takže váš jízdní zážitek není rušen, ale naopak posílen.

MINI John Cooper Works – Kožený volant.

KOŽENÝ VOLANT JOHN COOPER WORKS.

Hezký na pohled a hlavně skvělý do ruky. Náš značkový sportovní volant John Cooper Works je vyroben z perforované kůže s prošíváním Chili Red. Vybavili jsme ho multifunkčním ovládáním včetně dynamického tempomatu. S drážkami pro palce vám nabídne perfektní grip, takže můžete střihat zatáčky jako profesionál a při popojíždění po okolí zůstat v klidu.

MINI John Cooper Works – Nástavce prahů.

NÁSTAVCE PRAHŮ.

V každém detailu modelu John Cooper Works spatříte závazek k dokonalosti. Dokonce i nástavce prahů s vyladěným tvarem a integrovaným logem John Cooper Works a šachovnicovou vlajkou vás při nastupování přivítají a připraví na vzrušení, které bude následovat.

DOPŘEJTE SI VLASTNÍ ZÁŽITEK S MODELY JOHN COOPER WORKS.

Ochutnejte, jaký je to pocit stát na pole position. Čeká vás design inspirovaný motoristickým sportem, exkluzivní doplňky a neodolatelná chuť závodit na trati. Zažijte plný 360º výhled uvnitř všech modelů JCW.

NAŠE MODELY

John Cooper Works – Přehled modelů.

POZNEJTE MODELY MINI JCW.

Když se ocitnete za volantem modelu John Cooper Works, zažijete vzrušení jako na závodním okruhu. Naše prémiové výkonné modely jsou pojmenovány po legendě jménem John Cooper – a jsou nejvýkonnějšími a nejexkluzivnějšími dosud vyrobenými modely MINI.

MINI John Cooper Works hatchback.

MINI JOHN COOPER WORKS.

Klasik s působivými závodními geny. MINI John Cooper Works se jako přímý potomek vítězných automobilů Johna Coopera dotkne vašeho závodnického srdce. Zcela přirozeně v sobě spojuje sílu, agilitu a propracovanou techniku. Díky krátkému rozvoru a motokárovému pocitu dotaženému do extrému se začnete těšit na každou další zatáčku.

MINI John Cooper Works Cabrio.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

Pocítíte vítr ve vlasech i adrenalin proudící v krvi. MINI John Cooper Works Cabrio se pyšní hladkým, sportovním designem a impozantním výkonem.

MINI John Cooper Works Clubman

MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

U modelu MINI John Cooper Works Clubman se snoubí variabilita se sofistikovaným designem. S výkonem 231 koní pod kapotou a pohonem všech kol ALL4 pro extra trakci nemusíte při průjezdu zábavnými zatáčkami dělat žádné kompromisy a naopak si můžete naplno užívat vysokooktanové zábavy. Díky dostatečnému vnitřnímu prostoru a děleným zadním dveřím je navíc v každé situaci dostatečně flexibilní.

MINI John Cooper Works Countryman.

NOVÉ MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

Tohle je MINI John Cooper Works stvořené pro dobrodruhy. S výjimečným výkonem a sériově dodávaným pohonem všech kol ALL4 vás vezme všude, kam vedou silnice. A ještě mnohem dál.

VYBERTE SI SVÉHO ŠAMPIÓNA.

Různé vlastnosti, ale společná podněcující síla pod kapotou a stejný odkaz. Najděte model John Cooper Works, který byl navržen přímo pro vás.

3dveřový hatchback

 • Originál
 • Přímý nástupce závodních vozů Johna Coopera
 • Legendární obratnost MINI a podmanivá agilita.

From * 841 100 Kč

3dveřový hatchback

170 kW disclaimer
6.3 l/100 km disclaimer
6,3 s 0–100 km/h disclaimer
147 g/km disclaimer
147 g/km disclaimer

CABRIO

 • Dokonale se otevře na závodní dráze
 • Ryzí vzrušení bez střechy
 • Výrazný a svěží design

From * 954 200 Kč

CABRIO

170 kW disclaimer
6.5 l/100 km disclaimer
6,6 s 0–100 km/h disclaimer
152 g/km disclaimer
152 g/km disclaimer

CLUBMAN

 • Promyšlený design
 • Zadní křídlové dveře
 • Pohon všech kol ALL4
 • Prostorný a praktický

From * 942 500 Kč

CLUBMAN

170 kW disclaimer
7.4 l/100 km disclaimer
6,3 s 0–100 km/h disclaimer
168 g/km disclaimer
168 g/km disclaimer

COUNTRYMAN

 • Navržen pro dobrodruhy
 • Terénní schopnosti ALL4
 • Promyšlený prostor

From * 1 015 300 Kč

COUNTRYMAN

170 kW disclaimer
7.4 l/100 km disclaimer
6,5 s 0–100 km/h disclaimer
169 g/km disclaimer
169 g/km disclaimer

LIFESTYLE KOLEKCE JOHN COOPER WORKS

Tašky John Cooper Works.

TAŠKY JCW.

Lifestyle kolekce John Cooper Works, inspirovaná dynamickým životním stylem, nabízí široký sortiment tašek, které jsou dokonalým společníkem pro vaše příští dobrodružství – ať už jste na závodní dráze nebo ne.

Oblečení John Cooper Works.

OBLEČENÍ JCW.

Lifestyle kolekce John Cooper Works nabízí košile a kšiltovky – doplní váš skvělý outfit pro městský životní styl.

Doplňky John Cooper Works.

DOPLŇKY JCW.

Doplňky lifestyle kolekce John Cooper Works vám umožňují vnést závodního ducha i domů, do kanceláře a do svého volného času. Díky těmto stylovým společníkům bude špičkový styl John Cooper Works součástí vašeho každodenního života.