Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

VAŠE UNIKÁTNÍ MINI, Ready to play.

Your MINI - exterior Your MINI - interior

ŽÁDOST O NABÍDKU.

TESTOVACÍ JÍZDA.

MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
CABRIO
CABRIO
Clubman
Clubman
Countryman
Countryman
jcw _ logo jcw _ logo
MINI Works MINI Works

john cooper works.

MAXIMALIZOVANÉ POTĚŠENÍ MINI.*
Od * 848 900 Kč

Váš MINI John Cooper Works si můžete vybrat pouze z naší nabídky skladových vozů. Pro informace o dostupných skladových vozech kontaktujte vašeho dealera MINI.

VAŠE SRDCE BUDE TOUŽIT PO ZÁVODĚNÍ.

Naše vysoce výkonné modely MINI John Cooper Works jsou připravené udělat na vás mocný dojem díky svému atletickému vzhledu a hlubokému zvuku. Tito neukáznění závodníci jsou reinkarnací závodních legend Johna Coopera a ztělesňují podstatu motoristického sportu. John Cooper a jeho tým věřili svým instinktům. Na počátku šedesátých let, navzdory všemu, ale s nezastavitelným novátorským duchem, dokázali postavit legendární závodní auto z malého rodinného vozu – a změnili smýšlení mnoha lidí.
Odkaz žije

VÍRA NĚKOLIKA VYVOLENÝCH.

Nikdo nepředpokládal, že John Cooper a jeho ikonická klasika Mini převezmou navzdory všemu kostkovaný prapor. Odvážný vyděděnec vlétl do motoristického sportu jako bouře a zdolal protivníky díky své mrštnosti, průkopnickému motoru a zavěšení kol. Znovu a znovu.
Zobrazit historii

PSAL HISTORII MOTORISTICKÉHO SPORTU.

Příběh John Cooper Works se začal psát v roce 1946, kdy Charles Cooper a jeho syn John založili společnost Cooper Car Company a postavili svá první závodní auta v Charlesově malé garáži v anglickém Surbitonu. Tyto skromné začátky nakonec změnily průběh motoristického sportu a pomohly vytvořit úspěšný celosvětový závodní odkaz, který přežívá dodnes. Nemluvě o silném účinku na klasické Mini. Podívejte se na jedinečný dokument „John Cooper: Genius & Works“ z dílny společnosti Sky, který vám prozradí víc.
John Cooper Works – Útok génia John Cooper Works – Útok génia

ŘIDIČ NA PRVNÍM MÍSTĚ.

Prvními závodními stroji od Cooper Car Company byly monoposty Formule 3, které byly velmi úspěšné ve třídě do 500 cm3. A to zejména díky revoluční inovaci: motoru vzadu. Díky tomuto geniálnímu tahu si Cooperovy závodní stroje brzy oblíbili ctižádostiví mladí piloti. John Cooper získal titul světového šampiona Formule 1 i konstruktéra.
JCW – První Mini Cooper JCW – První Mini Cooper

ZROD LEGENDY.

Poté, co si John Cooper prožil výrazný úspěch s vozy vlastní konstrukce, se zaměřil na nově představené klasické Mini, kterým byl doslova fascinován. Byl natolik zaujatý jeho potenciálem, že se rozhodl proměnit ho v závodního šampiona. Přidal výkonnější motor, dvojité karburátory, nové brzdy, ostřejší řízení a agilní podvozek připomínající motokáru. Tím vším změnil malé rodinné auto v závodní stroj zahanbující mnohem silnější a větší vozy. V roce 1961 bylo stvořeno první Mini Cooper.
John Cooper – Mistr svého oboru John Cooper – Mistr svého oboru

NAVZDORY VŠEM KONVENCÍM.

Tehdy už Mini nemohlo nic zastavit. Instinkty Johna Coopera se opět nezmýlily. Byl mistrem své hry. Vznikl vůz pro celé věky. V roce 1964 už bylo MINI Cooper globálně známou značkou. A vyhrávala téměř ve všech mezinárodních závodech – včetně historických triumfů na rally Monte Carlo v letech 1964 a 1965 a 1967. Mini a John Cooper vytvořili z klasického Mini vítěze, který překonával své soupeře.
BMW + MINI BMW + MINI

ZCELA NOVÁ ÉRA.

V roce 2001 se Mini připojilo pod křídla BMW Group a bylo přejmenováno na MINI. Tato změna způsobila výrazné zvýšení zájmu o úpravy modelů MINI a přetrvávající odkaz továrních úprav Johna Coopera. Od roku 2003 byly v celé síti dealerů MINI nabízeny tuningové kity John Cooper Works pro modely MINI Cooper a MINI Cooper S, které zvyšovaly jejich výkon na 126 k (93 kW) a na působivých 200 k (147 kW).
Dosud nejrychlejší silniční MINI Dosud nejrychlejší silniční MINI

RYCHLEJI A JEŠTĚ RYCHLEJI.

Upravený MINI Cooper S vybavený kitem John Cooper Works GP byl představen v roce 2006. Nová limitovaná edice hatchbacku MINI tehdy nabídla dechberoucí výkon a unikátní závodní pocity. Šlo o nejrychlejší silniční MINI své doby, zrychlení na 100 km/h zabralo méně než 6,5 s. Bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. A navíc, všechny v jednotném unikátním barevném schématu: metalíza Thunder Blue, zpětná zrcátka Chili Red a střecha Pure Silver s uvedeným výrobním číslem od 1 do 2000.
První MINI John Cooper Works První MINI John Cooper Works

ZNOVUZROZENÍ LEGENDY.

V roce 2007 BMW koupilo název John Cooper Works, techniku a vývojové zdroje. A o rok později byly představeny první nové modely MINI John Cooper Works: zcela přepracovaná verze 3dveřového hatchbacku a John Cooper Works Clubman. Tito siláci byli vybaveni 4válcovým motorem 1,6 litru s turbodmychadlem Twin Scroll a výkonem 211 k (155 kW). Jednalo se o poctu průkopnickému duchu Johna Coopera a závazek jízdní dynamice. O pět let později, v roce 2013, byla představena limitovaná edice MINI John Cooper Works GP s přeplňovaným 4válcem o výkonu 218 koní. A znovu bylo vyrobeno pouze 2000 kusů. Netřeba dodávat, že dnes patří mezi velmi vyhledávané kousky.
MINI John Cooper Works MINI John Cooper Works

INSTINKT VÍTĚZE.

Závodní odkaz motoristického sportu MINI žije ve všech modelech MINI John Cooper Works, které právě vyrazily do ulic. Všechny sdílejí tu stejnou DNA vysokého výkonu a závodního vyladění, která je zárukou účinné kombinace přesného řízení a zrychlení. Závodní tým MINI John Cooper Works navíc dobývá také soutěže. Nedávno převzal kostkovaný prapor v Daytoně – když porazil některé z nejlepších sportovních vozů světa. A rallye tým X-raid MINI John Cooper Works měl skvělý vstup do rallye Dakar, když čtyřikrát po sobě zvítězil s modelem MINI ALL4 Racing. John Cooper by byl hrdý.
MINI John Cooper Works GP Concept
MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT MINI JOHN COOPER WORKS GP CONCEPT

PRO VYVOLENÉ.

Ukazujeme, co se stane, když zapojíme naše nejodvážnější představy, průkopnického ducha a geny ze světa závodních vozů a vytvoříme vysokovýkonný sportovní vůz budoucnosti.
Špičkové výkony
John Cooper Works | Maximální vzrušení MINI John Cooper Works | Maximální vzrušení MINI

S VELKOU SÍLOU PŘICHÁZÍ VELKÁ ZODPOVĚDNOST.

Jste připraveni vyrazit na otevřenou silnici? S masivním točivým momentem generovaným 4válcem TwinPower Turbo o objemu 2,0 litru vám zrychlení na 100 km/h zabere pouze mírně přes šest sekund.
Test

POZNEJTE SÍLU ZVUKU.

Nasaďte si sluchátka, zvyšte hlasitost a poslechněte si legendární řev John Cooper Works.** ***

Výrazný vzhled
JCW pohled zepředu JCW pohled zepředu

VIZÁŽ ZÁVODNÍKA. DUŠE ŠAMPIONA.

Modely John Cooper Works jsou stvořeny, aby zaujaly, což je patrné ještě předtím, než nastoupíte. Smělý design inspirovaný závody, nejkvalitnější materiály a celá řada vizuálních doplňků posunuje modely John Cooper Works do jiné ligy. A navíc jsou k dispozici v exkluzivní barvě Rebel Green, moderní interpretaci klasické British Racing Green.
Modely JCW
POZNEJTE MODELY JCW POZNEJTE MODELY JCW

POZNEJTE MODELY JCW.

Když se ocitnete za volantem modelu John Cooper Works, zažijete vzrušení jako na závodním okruhu. Naše prémiové výkonné modely jsou pojmenovány po legendě jménem John Cooper – a jsou nejvýkonnějšími a nejexkluzivnějšími dosud vyrobenými modely MINI.
UKÁZAT MODELY
MINI JOHN COOPER WORKS. MINI JOHN COOPER WORKS.

MINI JOHN COOPER WORKS.

Klasik s působivými závodními geny. MINI John Cooper Works se jako přímý potomek vítězných automobilů Johna Coopera dotkne vašeho závodnického srdce. Zcela přirozeně v sobě spojuje sílu, agilitu a propracovanou techniku. Díky krátkému rozvoru a motokárovému pocitu dotaženému do extrému se začnete těšit na každou další zatáčku.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO. MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

Pocítíte vítr ve vlasech i adrenalin proudící v krvi. MINI John Cooper Works Cabrio se pyšní hladkým, sportovním designem a impozantním výkonem.
MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN. MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

U modelu MINI John Cooper Works Clubman se snoubí variabilita se sofistikovaným designem. S výkonem 231 koní pod kapotou a pohonem všech kol ALL4 pro extra trakci nemusíte při průjezdu zábavnými zatáčkami dělat žádné kompromisy a naopak si můžete naplno užívat vysokooktanové zábavy. Díky dostatečnému vnitřnímu prostoru a děleným zadním dveřím je navíc v každé situaci dostatečně flexibilní.
MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN. MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

Tohle je MINI John Cooper Works stvořené pro dobrodruhy. S výjimečným výkonem a sériově dodávaným pohonem všech kol ALL4 vás vezme všude, kam vedou silnice. A ještě mnohem dál.
Pohled do interiéru

NASTUPTE.

Cockpit View Cockpit View
MINI John Cooper Works s pruhy na střeše, kapotě a krytech zpětných zrcátek

VYLEPŠENO K DOKONALOSTI.

Pořiďte si 3dveřový hatchback MINI Cooper s pruhy na střeše, kapotě a krytech zpětných zrcátek. Nakonfigurujte si ho a přesvědčte se sami. Inspirováno John Cooper Works.

John Cooper Works Lifestyle kolekce
MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 3DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
MINI 5DVEŘOVÉ
CABRIO
CABRIO
Clubman
Clubman
Countryman
Countryman
jcw _ logo jcw _ logo