MINI INFORMACE KE KORONAVIRU.

 

Vážení zákazníci a fanoušci MINI,

víme, že aktuálně jsou důležitější věci než mluvit o autech. Pro MINI je prioritou zdraví zaměstnanců, partnerů a také Vás, našich zákazníků. Proto jsme již zavedli celou řadu doplňkových a přípravných opatření, která společně a důkladně pečují o vaši i celospolečenskou bezpečnost. Zároveň Vás chceme ujistit, že jsme Vám stále k dispozici. V našich servisech jsme zavedli další hygienická a bezpečnostní opatření, takže zůstávají i nadále otevřené. Abychom Vám pomohli dodržet doporučenou minimalizaci osobních kontaktů, přinášíme mnoho dalších možností v online a vzdálené komunikaci. I v těchto těžkých chvílích jsme tu stále pro Vás a přinášíme nejlepší možné služby. Doufáme, že Vám MINI poskytne každým dnem hodně zábavy, a to i za těchto zvláštních okolností.

Buďte v bezpečí.
Váš tým MINI

Poslední aktualizace: 22. 10. 2020.

MINI KONTAKT.

MINI ZÁKAZNICKÝ SERVIS

Tel.: +420 296 330 868

E-mail: infomini.cz@mini.com

Pro sjednání schůzky nebo přímé kontaktování dealera použijte, prosím, funkci vyhledání dealera.

MINI 3dveřové a 5dveřové

'OTÁZKY & ODPOVĚDI.

VAŠE NÁVŠTĚVY & VAŠE MINI.

Dojde k uzavření dealerů MINI?

Pro zjištění konkrétní situace a otevíracích hodin, prosím, kontaktujte svého dealera MINI telefonicky nebo online. Prodej je na mnoha místech uzavřen, ale i nadále nabízíme naše servisní služby tak, abychom i v současné náročné situaci zajistili potřebnou individuální mobilitu naší společnosti.

Domluvil jsem si testovací jízdu/návštěvu dealera. Co mám nyní dělat?

Kontaktujte prosím svého MINI Dealera napřímo. Pro naše zákazníky jsme stále k dispozici na telefonu nebo online.

Mohou mi oficiální MINI Dealeři a servisní partneři i nyní opravit mé MINI?

I nadále na mnoha místech nabízíme naše servisní služby tak, abychom zajistili nezbytnou individuální mobilitu naší společnosti i v současné dosti náročné době. Pro informace o konkrétní situaci a otevíracích hodinách vašeho MINI servisního partnera jej prosím kontaktujte napřímo telefonem nebo online.

Objednal jsem si nové MINI, bude zpožděno jeho dodání?

Pro tuto informaci prosím kontaktujte přímo vašeho MINI Dealera. Pro naše zákazníky jsme stále k dispozici na telefonu nebo online.

Mohu si v současné době koupit MINI?

Informace o aktuální nabídce MINI můžete čerpat z konfigurátoru a prodejce můžete kontaktovat telefonem nebo digitálně, třeba pomocí tlačítka přímo v konfigurátoru.

Jak si mohu domluvit návštěvu servisu?

Stále si můžete domluvit návštěvu pomocí našeho k tomu určeného online systému. Stačí pouze kliknout na tlačítko „Online schůzka“ a vybrat si služby a termíny. V našem online obchodu jsou k dispozici informace o cenách a službách.

Došlo k nějakým změnám termínů expirace záručních servisních paketů, které byly ovlivněny koronavirem?

MINI se zavázalo pomoci zákazníkům, u nichž došlo k ovlivnění z důvodu uzavření dealerství v průběhu restrikcí souvisejících s koronavirem. Zákazníkům, kterým záruční doba skončí v průběhu restrikcí souvisejících s koronavirem (od 16. března 2020 dále), hodláme prodloužit záruční dobu do 31. května 2020. V tomto období bude provedeno také ukončení záručních prohlídek. Zákazníci, kteří budou i po 31. květnu v karanténě, by se měli obrátit na MINI Servisního partnera a domluvit si s ním vyzvednutí a vrácení vozu. Aktuální možnosti kontaktování MINI Servisních partnerů jsou k dispozici prostřednictvím telefonu nebo na jejich webových stránkách. Vyhledat partnery MINI

SPOLEČNOST.

Jak MINI zachází s infikovanými zaměstnanci?

Zdraví a ochrana našich zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou. Proto s ohledem na aktuální situaci BMW Group okamžitě zavedla vhodná opatření na ochranu svých zaměstnanců. Zároveň jsme v neustálém úzkém kontaktu s naší zdravotnickou službou a příslušnými úřady a naše zaměstnance průběžně informujeme o aktuálním vývoji.

Uzavření evropských výrobních závodů.

Zdraví a ochrana našich zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou. Současně má ale dynamický vývoj koronavirové pandemie obrovský dopad na poptávku po automobilech a motocyklech. Proto k celé situaci přistupujeme flexibilně a odpovídajícím způsobem přizpůsobujeme objemy naší výroby. Do konce tohoto týdne zastavíme výrobu v našich automobilových evropských výrobních závodech, v našem závodě na výrobu motocyklů v Berlíně a v továrně Rosslyn (Jihoafrická republika). Očekáváme, že přerušení výroby potrvá do 19. dubna 2020. Poté budeme pokračovat podle situace. Během několika následujících dnů se rozhodneme, jak budou postupovat naše továrny na výrobu motorů a komponentů, stejně jako továrny v jiných částech světa.

Platí to také pro výrobní závod MINI v Oxfordu?

BMW Group zaznamenala v různých lokacích několik potvrzených infekcí nemocí COVID-19. BMW Group v těchto případech okamžitě zahájila řešení na ochranu svých zaměstnanců. To je samozřejmé, protože zdraví a ochrana našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě.

Je továrna MINI v Oxfordu stále otevřena?

Snažili jsme se chránit své fungování a své lidi během nebývalé globální výzvy. Většina našich zaměstnanců dostane platy v plné výši a agenturním pracovníkům jsme v maximální míře umožnili flexibilní uspořádání práce a dovolené. Konkrétní situace se samozřejmě neustále mění, ale my stále pracujeme i na nejmenších detailech s cílem, aby naši zaměstnanci mohli pracovat a naše podnikání pokračovalo.

OCHRANNÁ OPATŘENÍ.

Jak se mohu nejlépe chránit?

Čtěte nejnovější informace o nemoci COVID-19, které jsou k dispozici na webových stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO) či stránkách domácích zdravotnických úřadů a zařízení. Dodržujte zde uváděná doporučení pro chování a hygienická opatření.

Co mám udělat, aby se virus nedostal do mého MINI?

Doporučujeme všechny povrchy, kterých se dotknete, ošetřit vlhkým hadříkem s trochou mýdlové vody. Tlačítka a kliky dveří lze také opatrně čistit ředěným dezinfekčním prostředkem. Na exteriér ani interiér automobilu nepoužívejte žádné agresivní (např. chlor atd.), abrazivní nebo korozivní čisticí prostředky. Omezit riziko přenosu virů do interiéru vašeho MINI pomůže také umytí rukou před nastoupením.

Může být mé nové MINI přenašečem viru?

Na základě dosud objevených přenosových tras a relativně nízké environmentální stability koronových virů je v současné době velmi nepravděpodobné, že by dovážené zboží a části ve vozidlech mohly být zdrojem infekce novým koronavirem. Tuto skutečnost potvrzuje také nejnovější publikace o schopnosti přežití známých koronových virů, zveřejněná vědci z univerzit Greifswald a Bochum.