NABÍJENÍ & DOJEZD

DOJEDETE DÁL ZA MÉNĚ.

Zde zjistíte, jaké výhody přináší nový elektrický životní styl, kolik ušetříte, jak často budete muset nabíjet a jak snadná může být jízda na elektřinu.
Elektrické MINI – nabíjení – dojezd
Dojezd na plné nabití elektrického MINI Cooper. Dojezd se liší v závislosti na jízdním stylu řidiče a okolních podmínkách. Způsob jízdy může mít velký vliv na dostupný dojezd a rychlost vybíjení baterie.

MAXIMALIZUJTE SVŮJ DOJEZD.

NĚKOLIK KRÁTKÝCH RAD.

Elektrické MINI – nabíjení – linka
Elektrické MINI – nabíjení – ikona baterie Elektrické MINI – nabíjení – ikona baterie

10–80 %

Nabití baterie udržujte v tomto rozmezí.

Elektrické MINI – nabíjení – ikona co2 Elektrické MINI – nabíjení – ikona co2

20 °C

Pokud vyrazíte na cestu přibližně při této teplotě, prodloužíte tím svůj dojezd.

Elektrické MINI – nabíjení – ikona nabíjecí stanice Elektrické MINI – nabíjení – ikona nabíjecí stanice

50–70 km/h

To je optimální rychlost pro nejhospodárnější cestování.

Elektrické MINI – nabíjení – linka

SNADNÉ NABÍJENÍ KDYKOLI A KDEKOLI.

Nabíjení elektrického MINI Cooper je snadné a rychlé, takže vždy budete připraveni vyrazit na cestu. Podíváme se na to, jak můžete ušetřit peníze a maximalizovat dojezd, a to jak doma nebo v práci, tak na cestách.

NABÍJENÍ DOMA.

K nabíjení doma nepotřebujete žádnou složitou instalaci nebo vybavení, vše, co je třeba, si můžete objednat společně se svým vozem. Ale nejjednodušším způsobem je použít nabíječku wallbox, která je schopna poskytnout výkon až 22 kW. Pokud máte zájem o instalaci nabíječky MINI Wallbox nebo nabíječky od některého z našich partnerů, rádi Vám pomůžeme najít specialistu ve Vašem okolí.

Elektrické MINI – nabíjení – nabíjení doma
Elektrické MINI – nabíjení – nabíjení na cestách

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Vše, co je potřeba k nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích, je součástí standardní výbavy Vašeho nového MINI. Řeč je o nabíjecí kartě MINI a nabíjecím kabelu Mode 3. Můžete využít trvale rostoucí počet veřejných nabíjecích stanic, které pracují jak se střídavým proudem (AC) prostřednictvím konektoru Mode 2, tak s konektorem CCS se stejnosměrným proudem (DC), s nímž můžete nabíjet výkonem až 95 kW. Můžete využívat atraktivní tarify a nabíjecí balíčky.

Díky kombinaci dostatečného nabíjecího výkonu a stabilního nabíjení v průběhu celého procesu se se svým MINI můžete ke svému cíli vydat mnoha cestami a vždy mít k dispozici několik možností nabíjení.

NABÍJENÍ V PRÁCI.

Mnoho zaměstnavatelů nyní využívá elektromobilitu a nabízí skutečně moderní pracovní prostředí tím, že svým zaměstnancům poskytuje možnost nabíjení elektromobilů. To je nyní považováno za součást zaměstnaneckých benefitů a jedná se o jeden z nástrojů, jak si zaměstnance udržet a zároveň zvýšit jejich spokojenost na pracovišti. Pokud Váš zaměstnavatel ještě nezavedl možnost nabíjení na pracovišti a je k tomu vhodný prostor, proč mu nenavrhnout, že by to mohl být dobrý nápad? Pro Vaši společnost mohou být k dispozici slevy a další pobídky na financování programu elektrifikace a nabíjecí infrastruktury.

Elektrické MINI – nabíjení – nabíjení v práci
Elektrické MINI – nabíjení – connected charging

VYUŽIJTE SCHOPNOSTÍ APLIKACE MINI.

Nejbližší nabíjecí stanice je vždy jen klik od Vás. Snadno ji najdete v aplikaci MINI a pošlete si ji do navigace svého MINI. Tím se zbavíte veškeré nejistoty, protože budete mít vše pod kontrolou. Funkce výpočtu trasy včetně nutných nabíjení Vás do cíle dovede bezpečně a bez zpomalení. Umožňuje snadno plánovat nabíjení a autorizovat platby, může také poskytovat informace o tarifech a odhady nákladů při nabíjeních na veřejných stanicích. Umožňuje též na dálku sledovat, kdy je Vaše MINI připojeno k nabíjecí stanici, a zjistit tak, kdy je možné odjet.

JAK DLOUHO TO TRVÁ?

Časy nabíjení se mohou měnit podle okolností, ale v zásadě platí, že doba nabíjení elektrického MINI Cooper se odvíjí od typu použité nabíječky.

Elektrické MINI Cooper E.

Elektrické MINI – nabíjení – linka Elektrické MINI – nabíjení – linka

na cestách

28 min

až 75 kW při nabíjení stejnosměrným proudem z 10 na 80 %
Elektrické MINI – nabíjení – linka Elektrické MINI – nabíjení – linka
Elektrické MINI – nabíjení – linka Elektrické MINI – nabíjení – linka

doma

4:30 hod

11 kW při nabíjení střídavým proudem z 0 na 100 %
Elektrické MINI – nabíjení – linka Elektrické MINI – nabíjení – linka

ELEKTRICKÉ MINI COOPER SE.

Elektrické MINI – nabíjení – linka Elektrické MINI – nabíjení – linka

na cestách

30 min

až 95 kW při nabíjení stejnosměrným proudem z 10 na 80 %
Elektrické MINI – elektromobilita – linka Elektrické MINI – elektromobilita – linka
Elektrické MINI – nabíjení – linka Elektrické MINI – nabíjení – linka

doma

5:15 hod

11 kW při nabíjení střídavým proudem z 0 na 100 %
Elektrické MINI – elektromobilita – linka Elektrické MINI – elektromobilita – linka

NABÍJEJTE SVÉ MINI KDEKOLI A KDYKOLI. 

Aplikace MINI Vám na dálku v telefonu ukáže aktuální stav nabití, dojezd, čas potřebný do nabití nebo nejbližší nabíjecí stanici. Jednotlivá nabíjení můžete hodnotit a připraveno je i mnoho dalších funkcí.

Díky stovkám provozovatelů nabíjecích míst a vysokovýkonným nabíjecím stanicím, které jsou k dispozici prostřednictvím našeho partnera IONITY, je pro Vás vždy připraven ten správný typ a rychlost nabíjení.

Účtování probíhá za dodané kWh a každý měsíc obdržíte podrobný výpis jednotlivých nabíjení a odpovídajících nákladů. Navíc budete nabíjet 100% zelenou energií.

Více informací a interaktivní mapu se všemi nabíjecími stanicemi najdete kliknutím na odkaz níže.

Elektrické MINI – nabíjení – mapa nabíjecích stanic