Vaš preferovaný dealer

Recyklace. Druhý život pro vaše MINI.

MINI Head Up displej
MINI Head Up displej

Recyklace.

Vaše MINI je nyní v lepším světě. Pokud něco takového uslyšíte, tak si můžete být jisti tím, že přesně to vaše MINI chtělo. MINI se zaměřuje na udržitelnou konstrukci od samotného začátku. Znovu použitelné materiály a snadno rozebiratelná karoserie předurčují vaše MINI k recyklaci. Nejdřív se z vozů odstraní všechny znečišťující látky, pak se všechno zrecykluje a vytřídí.

Servis

Karoserie.

Po demontáži se všechny díly roztřídí a zpracují tak, aby mohly posloužit k různým účelům, od výroby energie až po opětovné roztavení. A proto existuje velká šance, že z vašeho starého MINI se někdy v budoucnu stane MINI nové.

dam Image

Sklo.

Program recyklace skla z vašeho MINI je zcela průzračný. Přední a zadní okna, stejně tak jako boční okénka jsou odeslány do specializované firmy, která recykluje různé druhy skla. Recyklované sklo je pak základní součástí skel nových. Proto ani v tomto případě nelze vyloučit, že ze starých skel vašeho MINI budou někdy skla nového MINI.

dam Image

Katalyzátor.

Recyklace tohoto specifického dílu má za výsledek velmi drahý kov – platinu. Ta se odděluje ze starých katalyzátorů a používá pro výrobu nových.

dam Image

Baterie.

Baterie, která vydrží na věky? No, téměř. U nás v MINI recyklujeme i baterie, takže znovu nemůžeme vyloučit, že se ze staré baterie vašeho MINI jednou nestane baterie nová.

dam Image

Kola z lehkých slitin.

Kola se točí dál. Pokud je likvidované MINI osazeno koly z lehkých slitin, jdou samozřejmě do tavicí pece a z roztaveného hliníku jsou odlita kola nová.

dam Image

Motorový olej.

Tekutý zázrak, který nikdy nezmizí. Po odčerpání vyjetého oleje ho posíláme na rafinaci, po níž se olej může použít jako náplň motoru nového MINI.

Informace ke zpětnému odběru výrobků s ukončenou životností najdete zde: www.mini.cz/recycling