COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
MINI 3-dveřové Hatch – zelené – kola a pneumatiky MINI 3-dveřové Hatch – zelené – kola a pneumatiky

MINI ORIGINÁLNÍ KOLA A PNEUMATIKY SE ZNAKEM HVĚZDY.

Osvěžte svou jízdu nejnovějšími MINI Originálními kompletními sadami kol. Když objevujete nové a nepoznané cesty, je důležité cítit se bezpečně. K tomu máme připravenou širokou nabídku MINI Originálních kompletních sad kol. Jsou obuté výhradně do pneumatik navržených přímo pro každý jedinečný model MINI a Váš jízdní styl. Současně jsou vždy navrženy pro danou sezónu, v níž poskytují maximální přilnavost na každém povrchu, po němž se pohybujete. Pneumatiky jsou označeny symbolem hvězdy a dodávají je přední výrobci pneumatik. To je samo o sobě zárukou, že budete mít při jízdě vždy pocit naprostého bezpečí. Všechna kola jsou dodávána smontovaná, vyvážená a rovnou připravená k použití.

MINI KOMPLETNÍ SADY ZIMNÍCH KOL.

MINI Originální kompletní sady zimních kol jsou zárukou kvality a bezpečné jízdy. Byly vyvinuty v těsné spolupráci s vedoucími výrobci ve svých oborech a současně byly intenzivně testovány tak, aby vašemu MINI zajistily potřebnou přilnavost a současně ideálně ladily s jeho celkovým konceptem a individuálním provedením. MINI zimní pneumatiky a kola důrazně doporučujeme pro oblasti, kde teploty klesají pod +7 °C. V těchto podmínkách poskytují více bezpečí na silnici zásluhou účinnějšího brzdění a lepší přilnavosti ve všech provozních podmínkách.

SUVERÉNNÍ GRIP.

Jakmile klesnou teploty, směs letních pneumatik ztvrdne a není schopna poskytovat optimální výkon. Právě to je důvod, proč se při teplotách pod 7 °C doporučuje vyměnit letní pneumatiky za zimní. Jejich speciální směs zajistí optimální brzdné schopnosti, vynikající výkonnost a současně bezpečnost při jízdě i v nejnižších teplotách.

MINI Zimní kompletní sady kol poskytují maximální výkonnost a bezpečnost:

MINI kola – zimní a letní – přilnavost

Brzdná dráha se vzorkem o hloubce (mm) za mokra:

Brzdná dráha se vzorkem o hloubce (mm) za mokra

KOMPLETNÍ SADY LETNÍCH KOL.

MINI JCW– město – letní kompletní kola MINI JCW– město – letní kompletní kola

Když přijde léto, co může být lepší než naložit Vaše MINI, vzít si sluneční brýle a vydat se na cestu. Když budete mít svůj svět na kolech, MINI každým dnem nabídne nekonečné možnosti. Třeba projetí nové silnice. Nová místa k objevování. Vytvoříte si nové vzpomínky. MINI Originální kola a pneumatiky jsou zde proto, aby maximalizovaly Vaše zážitky a pomohly Vám dostat se k nim s větší dávkou stylu a bezpečněji. Nezáleží přitom, zda jste sportovní nadšenec, nebo se jen vydáváte za dobrodružstvím zalitým sluncem.

KVALITA, NA KTERÉ MŮŽETE JEZDIT.

Přidání MINI Originálních kol, pneumatik a příslušenství na Vaše MINI, to je jako udělat poslední tah štětcem na uměleckém díle. Vezměte si třeba MINI neotáčející se krytky náboje kola, které dokonale doplňují celek a vytvářejí z Vašeho vozu skutečný cool MINI originál.

HVĚZDNÁ KVALITA.

MINI kola - pneumatiky - hvězdná kvalita MINI kola - pneumatiky - hvězdná kvalita

MINI Originální kompletní kola jsou vybavena výhradně pneumatikami označenými hvězdičkou, což zaručuje záruku kvality a bezpečnosti. Byla vyvinuta v úzké spolupráci s předními výrobci, jako jsou Bridgestone, Michelin a Pirelli, a jsou přísn testovány na optimalizaci přilnavosti MINI na silnici.

PŘEHLED BENEFITŮ.

VYROBENO NA MÍRU.

Všechna MINI Originální kola a pneumatiky byly speciálně vyvinuté tak, aby zajistily pro MINI typický pocit z jízdy jako v motokáře a současně ladily s individuálním stylem každého jednotlivého modelu MINI.

TESTOVÁNO.

Každá pneumatika prošla nejpřísnějšími testy tvořenými až 50 různými kvalitativními kritérii (schválení pro EU vyžaduje jen tři kritéria).

SPORTOVNOST.

Všechny pneumatiky jsou dokonale sladěné s komponenty podvozků a jejich adaptivními systémy, takže poskytují maximální přilnavost a výkonnost.

BEZPEČNOST.

Pneumatiky označené symbolem hvězdy se vyznačují mimořádnou odolností, špičkovými hodnoceními bezpečnosti a nejnovější generací technologie runflat.

EKONOMIKA.

Systematické používání pokrokových materiálů snižuje spotřebu paliva a omezuje úroveň vnější hlučnosti.

TECHNOLOGIE RUNFLAT.

Technologie runflat umožňuje i po ztrátě tlaku vzduchu v pneumatice ujet s vozidlem až 80 kilometrů rychlostí nejvýše 80 km/h. To znamená nejen zvýšení bezpečnosti, ale také komfortu. Současně to však znamená, že nepotřebujete mít rezervní kolo, protože můžete jednoduše dojet do vašeho MINI Servisu. Vozidlo tím pádem má menší hmotnost a nabízí více prostoru pro zavazadla nebo sportovní výbavu.

Bez technologie runflat:

MINI kola a pneumatiky - bez technologie runflat

S technologií runflat:

MINI kola a pneumatiky - s technologií runflat

SPOLUPRÁCE S PŘEDNÍMI VÝROBCI.

Kola MINI jsou zkonstruována a testována pro optimalizaci výkonu a přilnavosti MINI. Ať už vaše MINI potřebuje Bridgestone, Michelin a Pirelli nebo jinou prémiovou značku, hvězda na bočnici znamená, že pneumatika je schválena MINI a poskytne vám nejlepší zážitek z jízdy, protože byla vyrobena speciálně pro vaše MINI a se standardy MINI. Pneumatiky označené hvězdičkou jsou testovány na 50 různých kvalitativních kritériích seskupených do šesti hlavních oblastí: jízdní vlastnosti, bezpečnost, opotřebení, účinnost, pohodlí a sportovní chování.

MINI kola - mini pneu - pojištění MINI kola - mini pneu - pojištění

MINI POJIŠTĚNÍ PNEUMATIK.

V případě nešťastného poškození pneumatik, ať už náhodně nebo úmyslně, může pojištění pneumatik MINI přispět k neočekávaným nákladům na opravu nebo výměnu, bez ohledu na stáří vašeho vozidla.

 

Pojištění pneumatik MINI nabízí komplexní ochranu proti:

  • Poškození způsobené špičatými předměty, jako jsou hřebíky a střepy ze skla
  • Poškození způsobené nárazem na obrubník (při parkování)
  • Vandalismus
  • Krádež

Pojištění pneumatik MINI poskytuje 100% náhradu nákladů na pneumatiky v prvním roce, 75% ve druhém roce a 50% ve třetím roce.*

*MINI Pojištění pneumatik je platné pro všechny pneumatiky označené symbolem hvězdy a kompletní sady kol zakoupené u MINI Autorizovaných dealerů. Navíc je MINI Pojištění pneumatik platné pro všechny originální pneumatiky na vozech MINI při jejich pořízení a registraci od března 2020. Součástí pojištění nejsou ráfky a cena práce. Pro další informace o MINI Pojištění pneumatik, prosím, kontaktujte svůj MINI Servis nebo si přečtěte platné podmínky záruky. MINI Pojištění pneumatik je produktem pojišťovny Allianz Versicherungs-AG.

VÝROBA.

TAM, KDE ZAČÍNÁ CESTA.

Každé kolo je odrazem našich vysokých nároků na odolnost a limitů dynamického, statického a simulačního testování, které dalece přesahuje zákonné požadavky. Výsledkem je vysoce kvalitní kolo, na které se můžete spolehnout v každé situaci – stylově elegantní, v podstatě nekompromisní.

MINI Originální kola jsou odlita z roztaveného hliníku. Tekutý kov se plní do formy, kde před vyjmutím vychladne, přísně monitorováno nejmodernější počítačovou technologií, která zaručuje vysokou kvalitu našich kol. Tento proces odlévání snižuje náklady a umožňuje vysoký stupeň přesnosti a svobodu designu. Litá kola se vyznačují nízkou hmotností a vysokou tuhostí.

V procesu kování je kolo vykováno z masivního kusu hliníku. Špičkovou možností je frézovat celý design paprsku po vykování základního materiálu. Kovaná hliníková kola jsou o 10 až 20 % lehčí než hliníková litá kola a umožňují jemnější design paprsků.

Válcové průtokové tváření je proces tlakového tváření. Během předení je vyvíjen tlak na vnitřní válec litého kola. Tento proces natahuje a stlačuje hliník, což zvyšuje pevnost v tahu a umožňuje dosáhnout zvláště malé tloušťky stěny ráfku. Výsledkem je velmi lehké a pevné kolo s významnými výhodami z hlediska odolnosti proti nárazům, prodloužení a nosnosti.

Tento způsob lze použít pro kovaná i litá kola. Zde je konstrukčně nepodstatná hmota na kole redukována obráběním materiálu z paprsků. To dále snižuje hmotnost kola a vytváří prvotřídní stylingové efekty, protože podříznutí mezi spojem paprsků a základnou prohlubně dává stylingu ráfku trojrozměrný vzhled.

Bez ohledu na to, jaké výrobní technologie jsou použity, povrchy MINI Originálních kol z lehké slitiny mohou být povrchově upraveny různými způsoby. Základní metoda – práškové lakování – dělá kolo odolným vůči faktorům prostředí, jako je korozivní posypová sůl. V minulosti byla kola z lehkých slitin často lakována stříbrnou barvou s bezbarvým lakem. V současné době, nabízí MINI atraktivní designy a vylepšení, které vyžadují komplikovaný dokončovací proces.

ZNALOSTI EXPERTŮ.

MINI příslušenství - průřez - pneumatiky

MÉNĚ HLUKU, VÍCE POTĚŠENÍ Z JÍZDY.

Originální MINI kola z lehké slitiny jsou vybavena inovativními pneumatikami a mají integrované tlumení hluku pro vynikající akustický komfort. Vrstva pěny na vnitřním povrchu pneumatiky pohlcuje hluk produkovaný vibracemi v dutině pneumatiky, která je vyplněna vzduchem a působí jako rezonátor. To vede k podstatnému snížení hladiny hluku pneumatik pronikajícího do kabiny.

PROUDÍCÍ VE VĚTRU.

Aerodynamicky optimalizovaná kola z lehké slitiny přispívají k lehké konstrukci a snižují odpor vzduchu, čímž dále zvyšují efektivitu vašeho MINI. Jejich většinou uzavřené plochy účinně snižují množství vzduchových turbulencí vytvářených kolem kol. Kola Air Performance Wheels pomáhají snižovat odpor velmi inovativním způsobem a spojují optimalizované aerodynamické vlastnosti se sofistikovaným smyslem pro sportovní eleganci.

MINI Countryman – offroad – kola a pneumatiky
MINI příslušenství - štítky - pneumatiky

PEČEŤ KVALITY.

Usnadnění porovnávání výkonu pneumatik při rozhodování: Od 1. května 2021 mají všechny pneumatiky prodávané v EU nový štítek označující shodu s normami EU týkajícími se palivové účinnosti, přilnavosti za mokra a emisí hluku.

MINI VÝMĚNA PNEUMATIK.

Naši MINI servisní specialisté vám doporučí pro vás a váš vůz optimální kola a pneumatiky označené hvězdou. Pouze tyto typy splňují přísné kvalitativní standardy MINI. Je třeba také dodat, že jsme připraveni vyměnit, vyzkoušet, opravit a uložit vaše kola. Ať už se jedná o rezervní kolo nebo kompletní sadu kol, naše služby určené pro kola a pneumatiky vždy nabízejí prvotřídní produkty a profesionální doporučení. Dopřejte svému vozu důkladnou a láskyplnou péči, kterou si zaslouží. Dovezte ho do MINI Servisu u MINI Autorizovaného dealera.

MINI Kola a pneumatiky – výměna pneumatik MINI Kola a pneumatiky – výměna pneumatik

#HereWeGo Děkujeme celé komunitě MINI za skvělé vizuály!