NABÍJENÍ & DOJEZD

DOJEDETE DÁL ZA MÉNĚ.

Míříte se svým elektrickým MINI Countryman na off-roadový výlet? S více než 4 000 nabíjecími body jen v České republice jsou obavy z dojezdu minulostí. Pro klid Vaší mysli jsme přesto připravili několik praktických rad k tomu, jak dojezd maximalizovat.
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – dojezd
Plně nabité elektrické MINI Countryman má dojezd až 462 km. Dojezd se však liší v závislosti na jízdním stylu řidiče a okolních podmínkách. Způsob jízdy může mít velký vliv na dostupný dojezd a rychlost vybíjení baterie.

MAXIMALIZUJTE SVŮJ DOJEZD.

NĚKOLIK KRÁTKÝCH RAD.

Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – ikona baterie Elektrické MINI Countryman – nabíjení – ikona baterie

10–80 %

Nabití baterie udržujte v tomto rozmezí.
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – ikona co2 Elektrické MINI Countryman – nabíjení – ikona co2

20 °C

Pokud vyrazíte na cestu přibližně při této teplotě, prodloužíte tím svůj dojezd.
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – ikona nabíjecí stanice Elektrické MINI Countryman – nabíjení – ikona nabíjecí stanice

50–70 km/h

To je optimální rychlost pro nejhospodárnější cestování.
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka

SNADNÉ NABÍJENÍ KDYKOLI A KDEKOLI.

Nabíjení elektrického MINI Countryman je snadné a rychlé, takže vždy budete připraveni vyrazit na cestu. Podíváme se na to, jak můžete ušetřit peníze a maximalizovat dojezd, a to jak doma nebo v práci, tak na cestách.

NABÍJENÍ DOMA.

K nabíjení doma nepotřebujete žádnou složitou instalaci nebo vybavení, nejsnazší cestou je používání nabíječky MINI Wallbox. Vaše elektrické MINI Countryman může být volitelně vybaveno univerzální nabíječkou Flexible Fast Charger s adaptéry pro domácí i průmyslové zásuvky umožňující doplňování energie výkonem až 11 kW. Pokud máte zájem o instalaci nabíječky MINI Wallbox nebo nabíječky od některého z našich partnerů, rádi Vám pomůžeme najít specialistu ve Vašem okolí.

Elektrické MINI Countryman – nabíjení – nabíjení doma Elektrické MINI Countryman – nabíjení – nabíjení doma
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – nabíjení na cestách Elektrické MINI Countryman – nabíjení – nabíjení na cestách

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Vše, co je potřeba k nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích, je součástí standardní výbavy Vašeho nového MINI. Řeč je o nabíjecí kartě MINI a nabíjecím kabelu Mode 3. Můžete využít trvale rostoucí počet veřejných nabíjecích stanic, které pracují jak se střídavým proudem (AC) prostřednictvím konektoru Mode 2, tak s konektorem CCS se stejnosměrným proudem (DC), s nímž můžete nabíjet výkonem až 130 kW. Můžete využívat atraktivní tarify a nabíjecí balíčky.

Díky kombinaci dostatečného nabíjecího výkonu a stabilního nabíjení v průběhu celého procesu se se svým MINI můžete ke svému cíli vydat mnoha cestami a vždy mít k dispozici několik možností nabíjení.

NABÍJENÍ V PRÁCI.

Mnoho zaměstnavatelů nyní využívá elektromobilitu a nabízí skutečně moderní pracovní prostředí tím, že svým zaměstnancům poskytuje možnost nabíjení elektromobilů. To je nyní považováno za součást zaměstnaneckých benefitů a jedná se o jeden z nástrojů, jak si zaměstnance udržet a zároveň zvýšit jejich spokojenost na pracovišti. Pokud Váš zaměstnavatel ještě nezavedl možnost nabíjení na pracovišti a je k tomu vhodný prostor, proč mu nenavrhnout, že by to mohl být dobrý nápad. Pro Vaši společnost mohou být k dispozici slevy a další pobídky na financování programu elektrifikace a nabíjecí infrastruktury. 

Elektrické MINI Countryman – nabíjení – nabíjení v práci Elektrické MINI Countryman – nabíjení – nabíjení v práci
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – connectd charging Elektrické MINI Countryman – nabíjení – connectd charging

VYUŽIJTE SCHOPNOSTÍ APLIKACE MINI.

Nejbližší nabíjecí stanice je vždy jen klik od Vás. Snadno ji najdete v aplikaci MINI a pošlete si ji do navigace svého MINI. Tím se zbavíte veškeré nejistoty, protože budete mít vše pod kontrolou. Funkce výpočtu trasy včetně nutných nabíjení Vás do cíle dovede bezpečně a bez zpomalení. Umožňuje snadno plánovat nabíjení a autorizovat platby, může také poskytovat informace o tarifech a odhady nákladů při nabíjeních na veřejných stanicích. Umožňuje též na dálku sledovat, kdy je Vaše MINI připojeno k nabíjecí stanici, a zjistit tak, kdy je možné odjet.

JAK DLOUHO TO TRVÁ?

Časy nabíjení se mohou měnit podle okolností, ale v zásadě platí, že doba nabíjení elektrického MINI Countryman se odvíjí od typu použité nabíječky. 

MINI Countryman E/SE ALL4 (STANDARD). 

Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka

na cestách

29 min

(10–80 % stavu nabití baterie)

až 130 kW při nabíjení stejnosměrným proudem
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka

doma

6:15 hod

(0–100 % stavu nabití baterie)

11 kW střídavým proudem
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka

MINI Countryman E/SE ALL4 (VOLITELNĚ).

Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka

na cestách

29 min

(10–80 % stavu nabití baterie)

až 130 kW při nabíjení stejnosměrným proudem
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka

doma

3:45 hod

(0–100% stavu nabití baterie)

22 kW střídavým proudem
Elektrické MINI Countryman – nabíjení – linka

NABÍJEJTE SVÉ MINI KDEKOLI A KDYKOLI. 

Aplikace MINI Vám na dálku v telefonu ukáže aktuální stav nabití, dojezd, čas potřebný do nabití nebo nejbližší nabíjecí stanici.

Jednotlivá nabíjení můžete hodnotit a připraveno je i mnoho dalších funkcí. Díky stovkám provozovatelů nabíjecích míst a vysokovýkonným nabíjecím stanicím, které jsou k dispozici prostřednictvím našeho partnera IONITY, je pro Vás vždy připraven ten správný typ a rychlost nabíjení.

Účtování probíhá za dodané kWh a každý měsíc obdržíte podrobný výpis jednotlivých nabíjení a odpovídajících nákladů.

Navíc budete nabíjet 100% zelenou energií. Více informací a interaktivní mapu se všemi nabíjecími stanicemi najdete kliknutím na odkaz níže.

Elektrické MINI Countryman – nabíjení – mapa nabíjecích stanic