JÍZDNÍ ZÁŽITKY

DOBRODRUŽSTVÍ ČEKÁ.

První elektrické MINI Countryman je neohrožený společník pro ekologicky smýšlející průzkumníky. 

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky

ELEKTRICKÉ VZRUŠENÍ JE PŘED VÁMI.

Abychom dosáhli maximálně intenzivního pocitu z jízdy jako v motokáře, aplikovali jsme již do základního konceptu elektrického MINI Cooper odpovídající konstrukční principy. Nízké těžiště dané polohou baterie zlepšuje jízdní dynamiku. Vzrušující ovladatelnosti typické pro MINI jsme dosáhli ideálním rozložením hmotnosti, ostrým převodem řízení a použitím menšího volantu. Zejména v režimu Go-Kart se projeví dokonalé sladění nejnovějšího hardwaru a softwaru, jejichž výsledkem je ještě více hravosti.

JÍZDNÍ VÝKONY.

MINI Countryman E MINI Countryman SE ALL4

Výkon

150 kW
250 Nm
230 kW
494 Nm*

0–100 km/h

8,6 s 5,6 s
Maximální rychlost
170 km/h 180 km/h

Dojezd

WLTP

462 km

 

433 km

 

* s krátkodobým zvýšením výkonu (funkce boost)

AGILITA A AERODYNAMIKA.

Efektivní fúzí designu a funkce s aerodynamicky účinnými tvary a konturami elektrické MINI Countryman zaujme vynikající kombinací výkonnosti a hospodárnosti. Jeho pokročilé technologie jsou také symbolem našeho důsledného zaměření na nízkou spotřebu a udržitelnost.
Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – agilita Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – agilita
Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – All4 Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – All4

ALL4 POHON VŠECH KOL.

Pohon všech kol ALL4 rozděluje hnací sílu dynamicky mezi všechna kola, takže na každém povrchu máte dostatek trakce a přilnavosti. Jakmile systém rozpozná třeba na mokrém nebo zledovatělém povrchu ztrátu trakce, okamžitě přesune hnací sílu tam, kde se nejefektivněji využije. Tím se podtrhne robustní a dobrodružná povaha Vašeho elektrického MINI Countryman. Ať už Vás čeká jakákoli předpověď počasí, budete mít vždy vše pod kontrolou a budete ve svém živlu. 

ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Volitelně dostupný Driving Assistant je Vaším dalším párem očí. Varuje Vás, když máte nějaký vůz v mrtvém úhlu a když je potřeba, tak pomocí zásahu do řízení udrží Vaše MINI v jízdním pruhu. Když budete se svým MINI vycouvávat, pomůže Vám zpozorovat dopravní prostředky přijíždějící vzadu ze stran. Výbava Driving Assistant Plus přináší systémy využívající ke své činnosti kameru a radar. Do cíle své cesty dojedete méně unavení, protože tento systém automaticky udržuje rychlost, jízdní pruh, a také vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. 

Driving Assistant Professional jde v asistenci při řízení ještě dál. Pomáhá v různých jízdních situacích, ale vždy přitom zajistí, že máte plnou kontrolu nad vozem.

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – asistenční systémy Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – asistenční systémy

SILNIČNÍ REŽIMY MINI.

Standardní výbavou je trojice jízdních režimů MINI, která zajistí, že se elektrické MINI Countryman přizpůsobí jak dopravní situaci, tak Vašim aktuálním požadavkům. Každý z nich má svůj vlastní vzhled.
Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim green Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim green

Režim Green.

Tento udržitelný, graficky jednoduchý a zcela tichý režim zajistí ultra hospodárný pohon, takže elektřina v baterii vydrží neobyčejně dlouho. 

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim core Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim core

Režim Core.

Klasický jízdní režim MINI zaměřený na komfort zaujme propracovaným a moderním vzhledem.

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim go-kart Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim go-kart

Režim Go-Kart.

Tento režim, inspirovaný legendárním John Cooper Works, je navržen pro podmanivé svezení. Zajistí jej pomocí adrenalin burcující grafiky inspirované světem motorsportu, preciznějšího pocitu z řízení a rychlejších reakcí na pohyby akcelerátoru.