JÍZDNÍ ZÁŽITKY

DOBRODRUŽSTVÍ ČEKÁ.

První elektrické MINI Countryman je neohrožený společník pro ekologicky smýšlející průzkumníky. 

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky

ELEKTRICKÉ VZRUŠENÍ JE PŘED VÁMI.

Abychom dosáhli maximálního pocitu jízdy jako v motokáře, aplikovali jsme již do základního konceptu elektrického MINI Countryman odpovídající konstrukční principy. Jízdní dynamiku jsme zlepšili například snížením těžiště, které zajistilo kromě jiného i uložení baterie v podlaze. Vzrušující ovladatelnosti typické pro MINI jsme dosáhli ideálním rozložením hmotnosti, ostrým převodem řízení a použitím malého volantu. Příčné zrychlení a přilnavost jsme vylepšili zvětšením šířky pneumatik. Zejména v režimu Go-Kart se projeví dokonalé sladění nejnovějšího hardwaru a softwaru, jejichž výsledkem je ještě více hravosti.

JÍZDNÍ VÝKONY.

MINI Countryman E MINI Countryman SE ALL4

Výkon

150 kW
250 Nm
230 kW
294 Nm*

0-100 km/h

8,6 s 5,6 s
Maximální rychlost
170 km/h 180 km/h

Dojezd

WLTP

462 km

 

433 km

 

* s krátkodobým zvýšením výkonu (funkce boost)

AGILITA A AERODYNAMIKA.

Efektivní fúzí designu a funkce s aerodynamicky efektivními tvary a konturami elektrické MINI Countryman zaujme vynikající kombinací výkonnosti a hospodárnosti. Jeho pokročilé technologie jsou také symbolem našeho důsledného zaměření na nízkou spotřebu a udržitelnost.
Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – agilita
Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – All4

POHON VŠECH KOL ALL4.

Pohon všech kol ALL4 rozděluje hnací sílu dynamicky mezi všechna kola, takže na každém povrchu máte dostatek trakce a přilnavosti. Jakmile systém
rozpozná třeba na mokrém nebo zledovatělém povrchu ztrátu trakce, okamžitě přesune hnací sílu tam, kde se nejefektivněji využije. Tím se podtrhne robustní a dobrodružná povaha Vašeho elektrického MINI Countryman. Ať už Vás čeká jakákoli předpověď počasí, budete mít vždy vše pod kontrolou a budete ve svém živlu. 

ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Volitelně dostupný Driving Assistant je Vaším dalším párem očí. Varuje Vás, když máte nějaký vůz v mrtvém úhlu a když je potřeba, tak pomocí zásahu do řízení udrží Vaše MINI v jízdním pruhu. Když budete se svým MINI vycouvávat, pomůže Vám zpozorovat dopravní prostředky přijíždějící vzadu ze stran. Výbava Driving Assistant Plus přináší systémy využívající ke své činnosti kameru a radar. Do cíle své cesty dojede méně unavení, protože tento systém automaticky udržuje rychlost, jízdní pruh, a také vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. 

Driving Assistant Professional jde v asistenci při řízení ještě dál. Pomáhá v různých jízdních situacích, ale vždy přitom zajistí, že máte plnou kontrolu nad vozem.

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – asistenční systémy

SILNIČNÍ REŽIMY MINI.

Standardní výbavou je trojice režimů MINI, které zajistí, že se elektrické MINI Countryman přizpůsobí jak dopravní situaci, tak Vašim aktuálním požadavkům. Každý z nich má svůj vlastní vzhled.
Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim green Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim green

Režim Green.

Tento udržitelný, graficky jednoduchý a zcela tichý režim zajistí ultra hospodárný pohon, takže elektřina v baterii vydrží neobyčejně dlouho. 

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim core Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim core

Režim Core.

Klasický jízdní režim MINI zaměřený na komfort zaujme propracovaným a moderním vzhledem.

Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim go-kart Elektrické MINI Countryman – jízdní zážitky – režim go-kart

Režim Go-Kart.

Tento režim, inspirovaný legendárním John Cooper Works, je navržen pro podmanivé svezení. Zajistí jej pomocí adrenalin burcující grafiky inspirované světem motorsportu, preciznějšího pocitu z řízení a rychlejších reakcí na pohyby akcelerátoru.