UDRŽITELNOST

UŽ SE NELZE OHLÍŽET ZPĚT.

MINI již učinilo značný pokrok v otázkách udržitelnosti výroby, uvědomujeme si ale, že stále ještě před sebou máme dlouhou cestu.
Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – závazek Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – závazek

NÁŠ ZÁVAZEK.

V MINI se snažíme být průkopníky vyváženosti mezi výkonností s ikonickým designem vozů MINI a šetrným přístupem k životnímu prostředí. Naše činy vycházejí právě z tohoto závazku. Nyní například nabízíme interiéry nevyužívající materiály pocházející ze zvířat, například kůži, a vyrobené z udržitelných, částečně recyklovaných materiálů. Náš 2D plochý úplet pro palubní desky, výplně dveří a kryty schránek je z více než 90 % vyroben z recyklovaných polyesterových vláken. Na naše kola nové generace se nově používá až 70 % druhotného hliníku. 

K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ PŘÁTELSKÉ ALTERNATIVNÍ MATERIÁLY.

Pro MINI jsou nyní k dispozici interiéry bez použití materiálů pocházejících ze zvířat, můžeme nabídnout zajímavé alternativy kůže. Inovativní čalounění sedadel vyrobené z pletených 100% recyklovaných textilií, které poskytují stejnou prvotřídní kvalitu a komfort sezení jako kůže, zajišťují, že pokud jde o vzhled, pocit při dotyku a funkčnost, nedochází ke kompromisům. Naše nové volanty splňují všechna náročná kritéria z pohledu vzhledu, opotřebení a odolnosti.

Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – alternativní materiály Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – alternativní materiály
Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – recyklované tkaniny Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – recyklované tkaniny

RECYKLOVANÉ TKANINY A TEXTILIE.

Palubní deska a loketní opěrky ve dveřích jsou nyní čalouněné tkanou textilií vyrobenou z recyklovaného polyesteru. Po inovativním procesu výroby, při kterém se z více než 90 % recyklovaných polyesterových vláken vytvoří 2D plochá tkanina, tuto textilii použijeme na pletených částech palubní desky a výplní dveří. Tento proces spotřebuje o přibližně 98 % méně vody než bavlna a ve srovnání s běžným zpracováním polyesteru snižuje emise CO2 přibližně o 80 %.

NA PRVNÍM MÍSTĚ JE ZNOVUPOUŽITÝ HLINÍK.

Naší hlavní zásadou při navrhování a vývoji produktů je „recyklované na prvním místě“. Kola nové generace našich vozů MINI mají podíl až 70 % znovupoužitého hliníku pocházejícího z hliníkového šrotu. Ve spojení s používáním zelené elektřiny tím ve srovnání s výrobou využívající výhradně nový hliník ušetříme přibližně 90 % energie. Výroba sekundárního hliníku je spojena s o 95 % nižšími emisemi skleníkových plynů.

Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – druhotný hliník Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – druhotný hliník
Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – bez vzácných materiálů Elektrické MINI Countryman – udržitelnost – bez vzácných materiálů

ELEKTRICKÉ MINI COUNTRYMAN BEZ VZÁCNÝCH MATERIÁLŮ.

MINI se nyní zcela zbavilo „vzácných materiálů“ v hnacím ústrojí elektrického modelu MINI Countryman. Jde o výsledek aplikace nového konstrukčního přístupu, v němž elektrická magnetická pole nahrazují konvenční magnety, tím se eliminuje nutnost jejich použití. Tento významný vývojový krok umožňuje, aby se výrobní proces čistě elektrických vozů MINI stal ještě udržitelnějším a pomohl dále snižovat zátěž životního prostředí.