mini connected – konektivita ikona mini connected – konektivita ikona
MINI CONNECTED.

VŠECHNY FUNKCE.

mini connected – šedá oddělovací linka mini connected – šedá oddělovací linka

ZÁBAVA & INFOTAINMENT.

mini connected - dab tuner mini connected - dab tuner

DIGITÁLNÍ RÁDIO DAB.

Digitální rádio DAB (Digital Audio Broadcasting) umožňuje, kdekoliv je digitální příjem, snadno přepínat mezi vašimi oblíbenými stanicemi s vynikající kvalitou zvuku. Pro ještě větší výběr a lepší kvalitu zvuku je k dispozici také digitální tuner DAB+. Dále lze přijímat informace, například o provozu či počasí, stejně jako o názvu skladeb a podrobnostech o interpretech.

mini connected – rádio visual boost mini connected – rádio visual boost

RÁDIO MINI VISUAL BOOST.

Rádio MINI Visual Boost je vybaveno poutavým, snadno ovladatelným dotykovým displejem s vysokým rozlišením. Obsahuje dvojitý tuner a čtyři středové reproduktory a dva centrální basové reproduktory. Součástí výbavy je také rozhraní Bluetooth a LED prstenec kolem středového přístroje. Snadno se ovládá pomocí ovladače MINI na středové konzole.

PŘÍPRAVA PRO APPLE CARPLAY®.

Příprava na Apple CarPlay® je rychlý a pohodlný způsob, jak bezpečně a bezdrátově používat váš iPhone a oblíbené aplikace při jízdě s vaším MINI. Jedná se o multimediální centrum ve voze, které „věci“ používané během jízdy vkládá na dotykový displej. Můžete tak dostávat pokyny navigace, telefonovat, přijímat a odesílat zprávy nebo poslouchat hudbu, a přitom se plně soustředit na jízdu. Umožňuje také ovládat Spotify a vybrané aplikace třetích stran. Hlavní funkce lze obsluhovat pomocí dotykového displeje, ovladače MINI nebo hlasovými příkazy přes Siri. Právě asistentku Siri na iPhonu můžete aktivovat dlouhým stisknutím tlačítka hlasového ovládání na volantu.

Podrobné informace o podporovaných aplikacích najdete na adrese http://www.apple.com/ios/carplay/ – a zjistěte, jak se díky nim váš každodenní život stane lepším, jednodušším a propojenějším.

mini connected - služby počasí mini connected - služby počasí

MINI Online.

MINI Online vám umožní dělat, co chcete, a spojit se se vším, co je pro vás důležité. Užívejte si celé řady inteligentních služeb a aplikací, které vám během cest poskytnou informace a zábavu. MINI Online vám také umožní používat novou aplikaci MINI.

mini connected – online parkovací informace mini connected – online parkovací informace

MINI ONLINE.

MINI Online kombinuje množství služeb a aplikací do jednoho elegantního paketu, díky němuž budete držet krok se vším, co se kolem vás děje. Je neustále aktualizováno o nové aplikace, protože se snažíme našim uživatelům poskytovat další funkce a výhody*.

NOVINKY.

Zůstaňte v obraze s nejnovějšími zprávami, které jsou neustále aktualizovány společnostmi Thomson Reuters/CBC/AFP a dalšími poskytovateli zpráv. Obsah, který obdržíte, je vybírán podle vašich preferovaných kategorií, jako je průmysl nebo sport, svět či panorama (může se lišit podle trhu a jazyka). Aby bylo zajištěno, že se během jízdy budete soustředit na silnici a provoz před vámi, můžete v případě potřeby vybrané zprávy číst prostřednictvím funkce předčítání textu. Můžete rovněž uložit své jednotlivé RSS kanály.

POČASÍ.

Budeme vás informovat o počasí, které můžete očekávat v cíli vaší cesty. Pokud se ve svém voze podíváte do MINI Online, nabídne vám podrobnou denní předpověď i výhled na příštích pět dní. Zobrazí se ráno, poledne, večer, noc, pravděpodobnost deště, rychlost a směr větru, vlhkost a „pocitová“ teplota. V některých zemích nabízí i index kvality ovzduší.

INFORMACE O ZEMI.

Přečtěte si o omezeních jízdy a pravidlech jednotlivých zemí. Získejte informace o rychlostních limitech, povinné výbavě a zvláštních pravidlech.

INFORMACE O PARKOVÁNÍ.

Najděte možnosti parkování na místech v okolí nebo na určitých místech. Zjistěte více o otevírací době, dostupnosti a cenách (pokud jsou údaje k dispozici).

DEŠŤOVÝ RADAR.

V rámci aplikace o počasí je zobrazována překrývající mapa se srážkami pro vybraná místa, řekne vám například, kdy se déšť blíží vaší aktuální poloze nebo cíli.

ONLINE VYHLEDÁVÁNÍ.

Vyhledejte a najděte jakékoliv zajímavé místo během několika sekund. Můžete také vyhledat služby podle polohy. Výsledky jsou zobrazeny s adresou, telefonními čísly a vzdálenostmi od konkrétních míst. Pokud je to možné, poskytujeme také další informace, jako jsou hodnocení a recenze (pokud jsou k dispozici), otevírací doba a fotky.

WIKI LOCAL.

Vyhledejte a přečtěte si články z Wikipedie týkající se míst v okolí nebo jiných konkrétních míst. Můžete se rozhodnout, co chcete vědět. Aplikace ve vašem MINI jsou tu pro vás se všemi odpověďmi.

*Některé aplikace a služby jsou specifické pro jednotlivé země.

mini connected – spotify mini connected – spotify

SPOTIFY.

MINI a Spotify vám prostřednictvím audiosystému MINI umožní přístup k veškeré hudbě, na kterou si vzpomenete. Stačí propojit bezplatnou aplikaci Spotify v telefonu iPhone® se systémem MINI Connected a užít si 30 milionů skladeb a rádio Spotify. Můžete si také vytvořit vlastní seznamy skladeb, takže odteď máte ideální hudbu pro každou cestu. Ovládejte svou Spotify hudbu prostřednictvím MINI Connected a nenechte se rozptylovat telefonem.
mini connected – středový reproduktor mini connected – středový reproduktor

DODATEČNÉ STŘEDOVÉ REPRODUKTORY.

Kromě již tak působivého systému reproduktorů, který je ve vašem voze součástí standardní výbavy, vám paket MINI Connected Media a vyšší nabízí dva další středové reproduktory. Ty jsou zabudovány do panelů předních dveří a poskytují jemnější a jasnější zvuk, vaše jízda bude tak bezpečná a pohodlná, jak jen může být, a to díky snadnému ovládání hlasitosti a hlasovým povelům.
mini connected – šedá oddělovací linka mini connected – šedá oddělovací linka

cestování

mini connected – remote services mini connected – remote services

REMOTE SERVICES.

Služby vzdálené obsluhy Remote Services umožňují přístup k vašemu MINI a aktivaci některých jeho funkcí na dálku pomocí aplikace MINI v telefonu. Můžete tak své MINI snadno lokalizovat, na dálku zamykat či odemykat nebo aktivovat jeho klimatizaci či ventilaci, abyste se před odjezdem ujistili, že je přesně podle vašich představ. Pomocí aplikace MINI toho s vaším vozem můžete dělat na dálku ještě mnohem více.

mini connected – navigační systém mini connected – navigační systém

MINI NAVIGAČNÍ SYSTÉM.

MINI Navigační systém vás dovede do cíle pomocí kombinace hlasových příkazů, zobrazení mapy a šipek na vysoce kvalitním a jasně čitelném dotykovém displeji s vysokým rozlišením. Umožňuje pohyby prstů jednoduše zoomovat a nabídnout třeba detailní přehled trasy. Systém také nabízí noční režim, dopravní informace v reálném čase RTTI (volitelně) a funkci vyhledávání bodů zájmu, která vás rychle a bezpečně dovede do cíle. Systém se obsluhuje ovladačem MINI a aktualizace map jsou k dispozici online nebo přes USB. Celkově se tak rádio MINI Visual Boost promění ve vašeho nenahraditelného průvodce.

mini connected – dopravní informace mini connected – dopravní informace

REAL-TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Buďte o krok napřed před provozem a vyhněte se zpožděním díky dopravním informacím v reálném čase (RTTI) a navigačnímu systému MINI Connected. Upozorní vás na nehody, dopravní zácpy a práce na silnici před vámi. RTTI vám pomůže najít nejrychlejší trasy a vyhnout se všem zdržením. Poskytne vám aktuální informace o dopravní situaci na všech klíčových silnicích a dálnicích. Vypočítá, jaké zpoždění lze očekávat, a navrhne objížďky tak, abyste mohli včas reagovat.

V hlavním menu vyberte „Navigace“ a poté „Mapa“. Dopravní situace se zobrazuje barevně. Zelená znamená žádné komplikace, žlutá pomalu jedoucí provoz, oranžová provoz stop-and-go a červená signalizuje stojící dopravu. Ve chvíli, kdy jsou k dispozici zprávy o konkrétní trase, se v části „Dopravní informace“ zobrazí žluté nebo červené varování. Podrobnosti o zdržení a možných objížďkách jsou uvedeny po kliknutí na „Dopravní informace“.

mini connected – automatické aktualizace map mini connected – automatické aktualizace map

AUTOMATICKÁ DÁLKOVÁ AKTUALIZACE MAPOVÝCH PODKLADŮ.

Abyste ze svého navigačního systému MINI vytěžili maximum, doporučujeme mapy pravidelně aktualizovat. Silniční sítě se rychle mění, od uzavírek, důležitých oprav až po zcela nové ulice. Proto neustále aktualizujeme naše mapové podklady, abychom zajistili, že řidiči MINI budou mít k dispozici účinnou navigaci. Aktualizace mapy navigace vaší země se do vašeho MINI zasílají až čtyřikrát ročně a instalují se automaticky a bezdrátově.

Nové aktualizace se v systému zobrazí, jakmile budou k dispozici. Musíte je jen potvrdit. Úplné aktualizace map získáte u svého preferovaného prodejce.

mini connected – šedá oddělovací linka mini connected – šedá oddělovací linka

ASISTENCE.

mini connected – inteligentní tísňové volání mini connected – inteligentní tísňové volání

INTELIGENTNÍ TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ.

Pokud nejste při nehodě schopni si sami zavolat pomoc, je dobré vědět, že MINI ano. S volitelným inteligentním systémem nouzového volání vaše MINI automaticky provádí tísňové volání lokálně dostupným mobilním službám. SIM karta a integrovaná telematická jednotka přenášejí relevantní data, jako jsou přesné GPS souřadnice vašeho MINI, číslo karoserie (VIN), typ nehody (např. místo nárazu), stav airbagů a bezpečnostních pásů, počet cestujících a směr jízdy. Speciálně vyškolený personál s vámi poté naváže kontakt a informuje příslušné pohotovostní služby, aby se pomoc mohla dostat na místo co nejrychleji. Telefonicky vám poskytnou podporu – ve vašem rodném jazyce, kdykoliv je to možné. Tuto funkci lze aktivovat také ručně.

mini connected – automatické povinné tísňové volání mini connected – automatické povinné tísňové volání

AUTOMATICKÉ POVINNÉ TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ.

Všechny nové modely MINI v EU mají nyní integrovaný eCall – povinný automatizovaný systém tísňového volání, který informuje pohotovostní služby v případě nehody. Systém eCall v případě vážné dopravní nehody automaticky vytočí jednotné evropské číslo tísňového volání – 112 – a pohotovostním službám sdělí polohu vozu a další údaje nutné pro záchranu. Se zákazníky je komunikováno v jejich rodném jazyce, bez ohledu na to, kde je tísňové volání spuštěno. Měli bychom dodat, že tato služba není černá skříňka a nezaznamenává nepřetržitě polohu vašeho MINI. Je ve voze pro lepší ochranu a zaznamenává pouze minimum dat v době nehody – například číslo karoserie (VIN), přesnou polohu (pomocí GPS) a další data, jako je typ kolize. Systém eCall nelze použít k monitorování pohybů motoristů.

MINI – Teleservices – Informační obrazovka MINI – Teleservices – Informační obrazovka

MINI TELESERVICES.

Pokoušet se zapamatovat si termín návštěvy servisu je minulostí. Zásluhou služby Teleservices vaše MINI automaticky ví, kdy potřebuje pravidelnou údržbu nebo neplánovaný servis. Současně vám i vámi vybranému MINI Servisu poskytne všechny důležité informace.

mini connected – rozpoznávání mluveného slova mini connected – rozpoznávání mluveného slova

ROZPOZNÁVÁNÍ MLUVENÉHO SLOVA.

S vaším MINI můžete mluvit vaším přirozeným hlasem. Tato funkce je schopna rozpoznat váš přirozený hlas během několika sekund. Můžete tedy s MINI komunikovat hlasem a přerušit ho, pokud chcete. Můžete jej dokonce požádat, aby provedl úkony jako: „Ukaž mi nejrychlejší cestu domů.“ Je to ideální způsob, jak ovládat mnoho funkcí vašeho telefonu, takže vy můžete mít ruce na volantu a oči bezpečně upřené na silnici.
mini connected – šedá oddělovací linka mini connected – šedá oddělovací linka

KOMFORT.

mini connected – concierge services mini connected – concierge services

CONCIERGE SERVICES.

Je pozdě večer a vy hledáte lékárnu, konkrétní restauraci, bankomat, nebo si potřebujete rezervovat hotel. Stačí stisknout „Concierge Services“ v menu MINI Connected a tím pomocí ve voze nainstalované SIM karty zdarma kontaktujete jednoho z vašich „osobních asistentů“. Nemusíte k tomu používat svůj telefon. Náš tým Concierge Services poskytuje rychlé služby vycházející z vaší aktuální polohy. Osobně pro vás vyhledá a ověří všechny body zájmu, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Adresy a další údaje asistent zašle přímo do navigačního systému vašeho MINI.

mini connected – hands-free telefonování mini connected – hands-free telefonování

HANDS-FREE TELEFONOVÁNÍ.

Standardně dodávaný systém Bluetooth umožňuje telefonování bez držení telefonu v ruce. Svůj telefon k MINI připojíte přes Bluetooth a můžete začít volat a přijímat hovory, aniž byste museli sundat ruce z volantu. Pro obsluhu se používají tlačítka na volantu nebo hlasové ovládání. Druhý integrovaný mikrofon na straně spolujezdce zajišťuje v celém interiéru vašeho MINI větší čistotu zvuku. Indukční spojení s vnější anténou zajišťuje minimálně stejně dobrý příjem signálu, jako když jste mimo vozidlo.

mini connected – přední loketní opěrka mini connected – přední loketní opěrka

PŘEDNÍ LOKETNÍ OPĚRKA.

Přední loketní opěrka (s úložným prostorem) je nejen praktická, ale také pohodlná. Je ergonomicky navržená a usnadňuje přístup k ovladači MINI. Loketní opěrka se sklápí a lze ji zafixovat v několika polohách. Kromě toho je v ní umístěn volitelně dodávaný robustní bezdrátový dokovací systém, který pomocí na míru navržených adaptérů do vozu dokonale integruje chytré telefony podporující nabíjecí standard QI a umožňuje jejich bezpečné uložení a rychlé nabíjení.

mini connected – bezdrátové nabíjení mini connected – bezdrátové nabíjení

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ.

Přihrádka pro bezdrátové nabíjení MINI, umístěná ve středové loketní opěrce, umožní během jízdy bezpečně uložit a nabíjet jakýkoliv chytrý telefon se standardem QI. Váš interiér tak bude bez kabelů. Jakmile umístíte telefon do nabíjecí přihrádky, baterie se začne automaticky nabízet. Po umístění bude LED kontrolka indikovat, že je váš telefon připojen a nabíjí se. Nabíjecí přihrádka vašemu telefonu rovněž dovoluje dosáhnout nejlepšího možného příjmu, protože jej bezdrátově připojuje k externí anténě. Podrobnosti o kompatibilitě získáte u autorizovaného prodejce MINI. Pamatujte také, že tuto nabíjecí přihrádku by měl instalovat pouze vyškolený technik ve specializované dílně. S instalací vám pomůže vaše místní MINI centrum.

mini connected – integrace amazon alexa mini connected – integrace amazon alexa

INTEGRACE AMAZON ALEXA.

Možná ji znáte z domova, ale zanedlouho se k vám digitální asistentka Alexa bude moci připojit i na cestách. Stačí na tři sekundy stisknout tlačítko hlasového ovládání na volantu a můžete si ještě více zpříjemnit jízdu s MINI. Na cestách tak získáte snadný přístup ke službám a zábavě, a dokonce budete moci i nakupovat na Amazonu. Lze ji také použít k hlasovému ovládání některých funkcí ve vaší chytré domácnosti – můžete třeba zvýšit teplotu před příjezdem domů.

Vezměte prosím na vědomí, že Amazon Alexa je k dispozici na vybraných trzích pouze jako součást paketu MINI Connected Navigation Plus.

mini connected – rozhraní mini connected – rozhraní

USB ROZHRANÍ.

USB připojení na středové konzole je současně vstupem pro externí zařízení (a jejich nabíjení), který umožňuje přímé ovládání a přehrávání hudby z přehrávačů, souborů na paměťových zařízeních a v chytrých telefonech. Připojení zařízení k USB rozhraní je v závislosti na vybavení jednoduché a přímé a lze jej provést pomocí originálních USB kabelů nebo kabelového adaptéru MINI, který je k dispozici jako příslušenství.

Výbava Connected Navigation Plus nabízí na středové konzole dva USB porty/rozhraní vedle sebe: typ A/1,5 A a port typu C/3 A pro extra rychlé nabíjení mobilních zařízení, což vám dovolí používat a nabíjet dva telefony (nebo jiná zařízení) současně.

mini connected – ovladač mini connected – ovladač

MINI OVLADAČ.

Ovladač MINI umístěný na středové konzole umožňuje snadno procházet všemi vašimi funkcemi a funkcemi MINI Connected jeho otáčením, stiskem a nakláněním. Na dotykovém displeji se zobrazí malý obrázek ovladače, takže můžete snadno zjistit, kde v rámci MINI Connected jste a co děláte. K dispozici jsou také tlačítka pro přímou volbu médií, komunikace, hlavního menu, rádia a navigace. Tlačítko Option otevře stránku se souvisejícím nastavením a stisknutím Back se dostanete na předchozí stránku.

mini connected – bluetooth hands free rozhraní mini connected – bluetooth hands free rozhraní

BLUETOOTH HANDS-FREE ROZHRANÍ.

Rozhraní Bluetooth používané pro handsfree telefonování umožňuje také do audiosystému vašeho MINI bezdrátově přenášet hudební data. Tato funkce je k dispozici s rádiem MINI Visual Boost a všemi volitelnými pakety MINI Connected. V závislosti na instalované výbavě lze mobilní telefon ovládat pomocí ovladače MINI, tlačítek na multifunkčním volantu nebo hlasovým ovládáním.

mini connected – bluetooth audio streaming mini connected – bluetooth audio streaming

BLUETOOTH AUDIO STREAMING.

Bluetooth hands-free rozhraní bezdrátově přenáší hudební data do audiosystému vašeho MINI. To je možné díky rádiu MINI Visual Boost a všem možnostem výbavy MINI Connected. Funkce převodu textu na řeč vám umožní poslouchat obsah prostřednictvím audiosystému. V závislosti na použité výbavě lze mobilní telefon obsluhovat ovladačem MINI, tlačítky na multifunkčním volantu nebo hlasem.

mini connected – kožený sportovní volant mini connected – kožený sportovní volant

KOŽENÝ SPORTOVNÍ VOLANT.

Ergonomicky tvarovaný sportovní volant s kontrastním prošíváním v barvě benzinu je jemný na dotek, ale zároveň nabízí výjimečně pevný úchop. Navíc propůjčuje interiéru sebevědomý a sportovní charakter. Volitelná multifunkční tlačítka nabízejí celou řadu funkcí, které lze ovládat konečky prstů – například hlasové ovládání, audiosystém či tempomat.

mini connected – šedá oddělovací linka mini connected – šedá oddělovací linka

EDRIVE.

mini connected – služby edrive – plug-in elektrický hybrid mini connected – služby edrive – plug-in elektrický hybrid
mini connected – služby edrive – elektrické mini connected – služby edrive – elektrické

EDRIVE SERVICES.

Volitelná služba eDrive od MINI Connected maximalizuje komfort a hospodárnost vašeho elektrického MINI Cooper SE a plug-in hybridního MINI Countryman. Během jízdy průběžně vypočítává vaši „Green Route“, což je energeticky nejúspornější trasa. Na centrálním displeji nebo v aplikaci MINI si můžete zobrazit nejbližší nabíjecí stanici, aktuální dojezd, stav nabití nebo zbývající čas nabíjení. Služby eDrive nabízejí i rozšířené možnosti nastavení pro baterii. Prostřednictvím vašeho chytrého telefonu můžete také vzdáleně obsluhovat různé funkce vozidla. Kromě odemykání a zamykání se jedná o nastavení nabíjení, teploty ve voze a klimatizace v nastaveném čase odjezdu. Služby eDrive současně pomáhají zlepšit hospodárnost tím, že vyhodnocují údaje z poslední jízdy a přinášejí další statistiky.

mini connected – šedá oddělovací linka mini connected – šedá oddělovací linka

VÍCE O MINI CONNECTED.

MINI Connected – MINI a ikona konektivity s chytrým telefonem MINI Connected – MINI a ikona konektivity s chytrým telefonem

PROZKOUMEJTE PŘÍNOSY AUTOMATICKÉ KONEKTIVITY.

CO VÁM PŘINESE?

MINI Connected je soubor inteligentních funkcí, aplikací a služeb, které vás a vaše spolucestující spojí s vaším MINI a propojí vás bezpečně a automaticky s vaším okolním světem. Usnadní váš každodenní život a současně dodá vašemu cestování více bezpečí a také zábavy.

mini connected – konektivita mobilního telefonu mini connected – konektivita mobilního telefonu
MINI Connected – dotykový displej – multimedia MINI Connected – dotykový displej – multimedia
MINI Connected – Výbava a pakety – ikona MINI Connected – Výbava a pakety – ikona

SOUBOR PLNÉ KONEKTIVITY.

VÝBAVA & PAKETY.

S MINI Connected poznáte možnosti prémiových technologií. Připraveny jsou služby vzdálené obsluhy, funkce zasílání cílů do vozu či tísňové volání, které vás spolu s dalšími vzrušujícími službami propojí s vaším MINI. Seskupili jsme je do tří různých paketů. Najděte si ten, který vyhovuje právě vám.

MINI Connected – Aplikace MINI – Ikona MINI Connected – Aplikace MINI – Ikona

NASKOČTE DO VAŠEHO MINI.

APLIKACE MINI.

S aplikací MINI budete mít k vašemu MINI blíže než kdy před tím. Pomocí chytrého telefonu vstoupíte do světa připojení a komfortu odkudkoliv a kdykoliv.
mini connected – navigace – aktualizace dopravy mini connected – navigace – aktualizace dopravy
MINI Connected – pomoc – otázky a odpovědi MINI Connected – pomoc – otázky a odpovědi
POMOC A PODPORA.

ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY.

VAŠE DALŠÍ KROKY.