mini connected – ikona konektivity mini connected – ikona konektivity

VIDEA JAK NA TO.

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY.

REGISTRACE A PŘIHLÁŠENÍ.

Chcete-li používat MINI Connected, musíte si vytvořit uživatelský účet/MINI ID buď pomocí aplikace MINI, nebo portálu MINI Connected. Pokud jste si již vytvořili své MINI ID pomocí aplikace MINI, můžete jej použít i pro přihlášení do portálu MINI Connected. Pokud ještě nemáte žádné přístupové údaje do portálu MINI Connected, klikněte na odkaz „Registrace“ na domovské stránce portálu MINI Connected. Do níže uvedeného registračního formuláře zadejte všechny požadované údaje a potvrďte je. Poté obdržíte potvrzovací odkaz, který vám bude zaslán na zadanou e-mailovou adresu. Po kliknutí na tento aktivační odkaz budete mít přístup k portálu.

Vaše VIN je identifikační číslo vašeho vozidla, které je pro vaše vozidlo jedinečné. Obvykle ho najdete na několika místech. VIN najdete v dokladech nebo předávacím protokolu MINI, nebo je vyraženo na B-sloupku na řidičově straně nebo umístěno na předním skle. V některých zemích jej lze najít na B-sloupku na straně spolujezdce. Je také napsáno v technickém průkazu vozu a smlouvě na povinné ručení. Obsahuje konkrétní informace o vašem MINI, včetně výkonu (kW), typu převodovky, barvy, data výroby a dalších prvků výbavy.

Telematická data MINI CarData vám umožňují uchovat přehled o základních telematických datech, která vaše vozidlo jako součást služeb MINI Connected odesílá BMW Group, jež je poté ukládá do svého archivu. Pokud chcete tato aktuální telematická data znát, můžete o ně archiv telematických dat MINI CarData kdykoliv požádat. Přístup k vybraným telematickým datům MINI CarData můžete také kdykoliv poskytnout třetím stranám. K poskytnutí přístupu k datům pro třetí stranu, k odmítnutí takového požadavku nebo ke zrušení dříve poskytnutého přístupu k datům stačí jedno kliknutí myší. To znamená, že společnost, která obdrží vaše telematická data, si vybíráte pouze vy.

Mnoho elektronických součástek ve vašem vozidle je vybaveno pamětí, do níž se dočasně ukládají informace o stavu vozidla a potenciálních poruchách.

Tato data jsou technického rázu a slouží k identifikaci poruch, jejich opravě a zlepšení funkcí vozidla.

Abychom vám mohli poskytovat služby MINI Connected, jsou některá data uložená ve vozidle zasílána na server BMW Group v podobě telematických dat prostřednictvím trvale nainstalované SIM karty.

BMW Group telematická data přenášená na servery BMW Group shromažďuje, ukládá a používá pouze v rámci platných zákonů.

Telematická data jsou zpracovávána a používána pouze tam, kde je to nutné k doložení, návrhu obsahu nebo změně smluvního vztahu (údaje o skladových zásobách) a k využití nebo fakturaci různých služeb (údaje o používání).

Telematická data potřebná pro příslušnou fakturaci služeb (fakturační data) mohou být společností BMW Group uložena a použita i po skončení období používání, a to do té doby, než bude faktura zaplacena.

Některá data mohou být také uložena delší dobu v anonymizované podobě.

Uživatelské jméno a heslo můžete změnit na portálu MINI Connected v menu „Nastavení“ („Moje údaje“).

OBECNÉ INFORMACE O MINI CONNECTED.

MINI Connected je skupina „propojených“ produktů nabízených v různých paketech , které využívají mobilní a internetové technologie pro propojení s vozidlem uvnitř i vně.

Výbava MINI Connected Media obsahuje ve voze předinstalovanou SIM kartu 4G a zahrnuje následující funkce a digitální služby:

 • 6,5" dotykový displej
 • Rádio MINI Visual Boost
 • MINI Connected
 • Služby vzdálené obsluhy Remote Services (vč. aktuálních informací o stavu vozu)
 • Služby ConnectedDrive (vč. aplikací)
 • TeleServices
 • Inteligentní tísňové volání
 • 2 doplňkové středové reproduktory

 

Výbava MINI Connected Navigace obsahuje následující digitální služby:

 • 6,5" dotykový displej
 • Rádio MINI Visual Boost
 • TeleServices
 • Inteligentní tísňové volání
 • Navigační systém MINI
 • Dopravní informace v reálném čase
 • Aktualizace navigačních map (vzdálená)
 • Služby ConnectedDrive (vč. aplikací)
 • Služby vzdálené obsluhy Remote Services (vč. aktuálních informací o stavu vozu)
 • Příprava pro Apple CarPlay
 • 2 doplňkové středové reproduktory

 

Výbava MINI Connected Navigace Plus obsahuje následující digitální služby, které vám ve vašem MINI poskytnou bezkonkurenční konektivitu a zajistí, že si vy i vaši cestující ještě více užijete cestu a zůstanete ve spojení se světem.

 • 8,8" dotykový displej
 • Rádio MINI Visual Boost
 • Dotykový ovladač MINI
 • Rozšířené Bluetooth s bezdrátovým nabíjením
 • TeleServices
 • Inteligentní tísňové volání
 • Navigační systém MINI
 • Dopravní informace v reálném čase
 • Aktualizace navigačních map (vzdálená)
 • Služby ConnectedDrive (vč. aplikací)
 • Služby vzdálené obsluhy Remote Services (vč. aktuálních informací o stavu vozu)
 • Příprava pro Apple CarPlay
 • Integrace Amazon Alexa Car
 • 2 doplňkové středové reproduktory
 • 2x USB rozhraní

MINI Connected Navigace Plus je náš nejnovější a nejkomplexnější infotainment a multimediální systém. Vyznačuje se moderním a svěžím grafickým rozhraním na působivém 8palcovém dotykovém displeji a intuitivním ovládáním dotykem a posunem. Tento systém je řídicím centrem pro celou řadu funkcí, které jsou navrženy tak, aby vaše jízda byla zábavnější a bezpečnější. Nabízí také rozsáhlou a automatickou konektivitu, která vám i vašim cestujícím zajistí příjemné cestování se spojením se světem. Můžete využívat výhod kombinace aplikací a služeb vzdálené obsluhy.

Pokud balíček MINI Connected, za který jste zaplatili, nevidíte, můžete si pomoci aktualizací služeb ve voze. Toho docílíte následovně: nejdříve přejděte do menu „MINI Connected“ a stiskněte tlačítko „Option“ vpravo pod ovladačem. Na obrazovce kontrolního displeje MINI se objeví položka menu „Aktualizovat služby MINI“. Vyberte tuto možnost a počkejte, až se aktualizace dokončí. Poté se balíček MINI Connected, za který jste zaplatili, zobrazí.

APLIKACE MINI.

Ano. Pokud je vaše zařízení vybaveno jinými metodami ověřování (např. Touch ID nebo Face ID v zařízeních Apple), můžete tuto funkci použít k odemknutí aplikace namísto zadávání kódu PIN. Vzhledem k citlivé povaze informací dostupných v aplikaci, jako je například poloha vašeho vozidla, je funkce PIN nebo ID otisku prstu důležitým bezpečnostním opatřením, které zajišťuje bezpečnost vás a vašich informací.

Pokud není aplikace připojena k Wi-Fi, bude u některých funkcí využívat mobilních dat. Zejména při používání mapy v záložce „Cíle“ lze mobilní data použít ke stažení dalších mapových podkladů a informací. Aby se snížil objem spotřebovaných mobilních dat, je mapa, pokud je to možné, ukládána do vyrovnávací paměti.

OBECNÉ ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ.

Integrovaná SIM karta je trvale zabudována ve vašem MINI jako součást volitelné výbavy MINI. Umožňuje využívat mnoho funkcí a možností výbavy MINI Connected, jako jsou dopravní informace v reálném čase, služby Concierge Services nebo funkce vzdálené obsluhy Remote Services, aniž byste potřebovali další zařízení. Především však znamená, že vám vaše MINI dokáže pomoci v obtížných situacích. MINI TeleServices je součástí základních služeb MINI Connected a inteligentního tísňového volání, které jsou základem pro využívání mnoha dalších funkcí.

Podle dostupnosti na trhu je Amazon Alexa součástí výbavy MINI Connected Navigace Plus pro modely MINI vyrobené od listopadu 2018. Služba je integrována do vašeho MINI a není potřeba žádné další zařízení. Jediné, co potřebujete, je účet Amazon.

Jak používat Amazon Alexa ve vašem MINI:

 • Nejprve se ujistěte, že máte ve svém chytrém telefonu nejnovější verzi aplikace MINI Connected (brzy bude k dispozici také v nové aplikaci MINI) a že je telefon připojen přes Bluetooth.
 • Propojte svůj účet Amazon s účtem MINI Connected prostřednictvím sekce „Hub“.
 • V sekci „Hub“ vyberte aplikaci Alexa. Poté budete na obrazovce provedeni řadou kroků k dokončení nastavení.

Pokud se vám Alexa nezobrazuje, zkontrolujte, zda jsou služby MINI aktualizovány. To provedete tak, že v menu na dotykovém displeji MINI vyberete možnost MINI Connected. Stisknete tlačítko „Option“ vedle otočného ovladače a poté kliknete na „Aktualizovat služby MINI“.

Chcete-li aktivovat Alexu, stačí po dobu tří sekund stisknout na volantu tlačítko push-to-talk (PTT) a říct „Alexa“. Pak jednoduše oslovte Alexu jako u vás doma. Alexa je schopna provádět běžné úkony, umí ovládat zařízení a také vám sdělí informace o počasí nebo dokáže aktualizovat váš kalendář.

Upozorňujeme, že Alexa neumí aktivovat ani řídit žádné funkce vašeho MINI, takže nemůžete Alexu požádat, aby otevřela okna nebo změnila jízdní režim.

Pokud jste si pro své MINI objednali výbavu MINI Connected „USB aktualizace mapových podkladů“, musíte přejít na portál MINI Connected a pomocí „Download Manageru“ si je stáhnout. Po jeho spuštění a výběru vašeho vozu se pak zobrazí, zda je nová verze mapových podkladů k dispozici ke stažení. Žádná další upozornění týkající se nejnovějších mapových podkladů již nedostanete.

Siri, osobní hlasovou asistentku pro iPhone a iPad, můžete nyní ovládat také prostřednictvím svého MINI pomocí Apple CarPlay. Siri odpoví všechny vaše otázky jako obvykle a vy se můžete po celou dobu soustředit na řízení.

Pro ovládání Siri stačí aktivovat hlasové ovládání stisknutím příslušného tlačítka na volantu. Pomocí Siri můžete telefonovat, vybírat skladby k přehrání, nechat si předčítat textové zprávy, načítat záznamy z diáře, přidávat upomínky a vyvolávat další užitečné funkce. Abyste se mohli soustředit na cestu, zůstává displej zařízení iOS během jízdy vypnutý.

Při výpadku USB spojení mezi telefonem a vaším MINI můžete vyzkoušet následující postupy:

 • Zkontrolujte, zda je kabel USB řádně připojen jak k vozu, tak k telefonu
 • Zkontrolujte, zda nemáte zapnuto párování přes Bluetooth; pokud ano, vypněte jej ve voze i v telefonu
 • Pokud spojení stále nefunguje, úplně zavřete aplikaci MINI Connected a spusťte ji znovu
 • Pokud se i tak nemůžete připojit, odpojte kabel USB od telefonu, vypněte telefon, znovu jej zapněte a poté znovu připojte kabel USB
 • Pokud potíže s připojením přetrvávají, požádejte telefonicky o pomoc místní centrum zákaznických služeb MINI Customer Service

Bylo-li vaše MINI vyrobeno v březnu 2018 nebo později a máte-li výbavu Connected Media, Connected Navigation, nebo Connected Navigation Plus, můžete aplikaci s vozem spojit též přes Bluetooth. Pokud spojení ani tak nefunguje, zkuste tyto kroky:

 • Na displeji vozu otevřete menu MINI Connected > Správa mobilních zařízení. Zde podle názvu vyberte příslušné zařízení a připojte jej
 • Pokud se vám stále nedaří připojit, zrušte párování Bluetooth ve voze i v telefonu – na displeji vozu vyberte podle názvu příslušné zařízení a odstraňte jej, v telefonu otevřete nastavení Bluetooth, vyberte název svého vozu (obvykle označený slovem „MINI“ následovaným řetězcem čísel) a zvolte možnost „zrušit párování“ nebo „zapomenout“
 • Znovu nastavte Bluetooth párování mezi vozem a telefonem
 • Pokud se vám stále nedaří připojit, úplně zavřete aplikaci MINI Connected a spusťte ji znovu
 • Pokud se ani tak nemůžete připojit, vypněte telefon a znovu jej zapněte, poté znovu nastavte Bluetooth párování
 • Pokud potíže s připojením stále přetrvávají, zkuste telefon a vůz spojit přes USB, nebo požádejte telefonicky o pomoc místní zákaznickou linku MINI

JSME TU ZDE, ABYCHOM VÁM POMOHLI.

V případě dalších dotazů na téma MINI Connected, prosíme, kontaktujte mini-infomini.cz@mini.com

Nebo volejte na podporu MINI Connected na čísle Tel.: 296 330 868

Pondělí–neděle 08:00–20:00 (vč. prázdnin)

MINI Connected – centrum pomoci MINI Connected – centrum pomoci

VÍCE O MINI CONNECTED.

MINI Connected – MINI a ikona konektivity s chytrým telefonem MINI Connected – MINI a ikona konektivity s chytrým telefonem

PROZKOUMEJTE PŘÍNOSY AUTOMATICKÉ KONEKTIVITY.

CO VÁM PŘINESE?

MINI Connected je soubor inteligentních funkcí, aplikací a služeb, které vás a vaše spolucestující spojí s vaším MINI a propojí vás bezpečně a automaticky s vaším okolním světem. Usnadní váš každodenní život a současně dodá vašemu cestování více bezpečí a také zábavy.

MINI Connected – MINI kokpit – rozpoznávání hlasu MINI Connected – MINI kokpit – rozpoznávání hlasu
MINI Connected – Výbava a pakety – dotykový displej MINI Connected – Výbava a pakety – dotykový displej
MINI Connected – Výbava a pakety – ikona MINI Connected – Výbava a pakety – ikona

SOUBOR PLNÉ KONEKTIVITY.

VÝBAVA & PAKETY.

S MINI Connected poznáte možnosti prémiových technologií. Připraveny jsou služby vzdálené obsluhy, funkce zasílání cílů do vozu či tísňové volání, které vás spolu s dalšími vzrušujícími službami propojí s vaším MINI. Seskupili jsme je do tří různých paketů. Najděte si ten, který vyhovuje právě vám.

MINI Connected – Aplikace MINI – Ikona MINI Connected – Aplikace MINI – Ikona

DOTKNĚTE SE SVÉHO MINI.

APLIKACE MINI.

S aplikací MINI budete mít k vašemu MINI blíže než kdy před tím. Pomocí chytrého telefonu vstoupíte do světa připojení a komfortu odkudkoliv a kdykoliv.

mini connected – navigace – aktualizace dopravy mini connected – navigace – aktualizace dopravy
MINI Connected – pomoc – otázky a odpovědi MINI Connected – pomoc – otázky a odpovědi
POMOC A PODPORA.

ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY.

VAŠE DALŠÍ KROKY.