ROZMĚRY

MINI STATUT, VELKÁ DOBRODRUŽSTVÍ.

Vaše dokonalé MINI je vzdálené jen několik kliknutí, ale my Vám chceme pomoci vybrat model, který nejlépe vyhovuje Vašim potřebám. Klíčovým faktorem, který je při rozhodování o výběru nového vozu často opomíjen, jsou jeho rozměry. Znalost přesných rozměrů je klíčová a velmi praktická. Rozhodně se vyplatí je znát. Tento průvodce byl navržen tak, aby Vám umožnil zjistit o novém MINI Countryman co nejvíce a poskytl Vám důvody, proč je dobré tyto věci znát.
MINI Countryman – rozměry – tříčtvrteční
MINI Countryman – rozměry – pohled z boku

PARKOVIŠTĚ A GARÁŽE.

Pokud vlastníte garáž, chcete se ujistit, že se Vaše MINI do prostoru, který máte k dispozici, bez problémů vejde. Ne všechny garáže jsou stejně velké. Nové MINI Countryman je dlouhé 4433 mm, široké 2069 mm (s bočními zrcátky) a vysoké 1656 mm. Mělo by se tedy vejít do většiny parkovacích míst a díky přímému řízení, vynikající ovladatelnosti a zadním parkovacím senzorům je manévrování s ním v městských ulicích a na parkovištích hračkou.

POLOMĚR OTÁČENÍ 11,6M.

Poloměr otáčení je minimální prostor, který automobil potřebuje k provedení kruhové otáčky (nebo také otočení do protisměru). MINI Countryman má malý poloměr otáčení 11,6M, který Vám na vozidlo této velikosti zajistí překvapivou agilitu. To je ideální vlastnost při pohybu v městských ulicích, hustém provozu a v úzkých prostorech, a to jak při jízdě dopředu, tak při couvání. Stejně jistě zvládá i klikatý terén mimo silnice.
MINI Countryman – rozměry – poloměr otáčení
MINI Countryman – rozměry – kola a ráfky

17–20" KOLA Z LEHKÉ SLITINY.

Naše nabídka elegantních nebo sportovních kol z lehké slitiny o průměru 17 až 20" (až 21" z nabídky příslušenství) výrazně zlepší Vaši jízdu a dodá Vašemu MINI Countryman velmi odvážný a individuální vzhled. Stačí si zvolit výkon motoru, a poté si vybrat z nabídky odpovídajících sezónních letních a zimních kol. Jako univerzální kompromis se jeví kola s průměrem 17 palců. Velikost kol je subjektivní volbou, protože velmi závisí na Vašem vkusu v oblasti designu a Vašich prioritách. Další informace získáte u svého MINI Autorizovaného Dealera; abyste pocítili rozdíl mezi koly s různými průměry, doporučujeme absolvovat testovací jízdy.