Vaš preferovaný dealer

Kola dělají auto. MINI Originální kola a pneumatiky.

MINI Wheel Configuration, Rims
MINI Complete Wheel and Tyre Configurator

Trefte se do černého.

Konfigurátor kompletních kol MINI

Aby vaše dobrodružství za volantem neskončilo někde v příkopu plném ledu a sněhu, potřebujete to správné vybavení. Žádná jiná část auta nemá větší vliv na ovladatelnost a vaši bezpečnost jako kola a pneumatiky. Originální kompletní zimní kola MINI mají přesné rozměry a specifikace pro modely MINI a kromě dokonalé přilnavosti vám také nabídnout notnou dávku stylu. Elegantní, cool nebo sportovní – vyzkoušejte si, které se vám na vašem MINI budou líbit nejvíc.

dam Image

Evropská směrnice o pneumatikách

V listopadu 2012 vstoupilo v platnost evropské nařízení o pneumatikách. Tzv. EU nálepka obsahuje piktogram, který hodnotí tři základní charakteristiky pneumatiky: vliv na spotřebu paliva, přilnavost na mokru a valivý odpor.

  • Vliv na spotřebu paliva: Hodnotí se na stupnici A (nejmenší vliv) až G (největší vliv). V rámci tohoto hodnocení je rozdíl mezi jednotlivými třídami přibližně 0,1 l/100 km.
  • Přilnavost na mokru: Tento údaj definuje vliv pneumatiky na chování vozu na mokré silnici. Opět se k hodnocení používají třídy od A (nejkratší brzdná dráha) až F (nejdelší brzdná dráha). Rozdíl mezi jednotlivými třídami z hlediska délky brzdné dráhy je 18 metrů.
  • Valivý odpor: Valivý odpor je uváděn v decibelech. Každá další černá čárka na piktogramu znamená zvýšený hluk vznikající v důsledku valivého odporu. Je nutné si uvědomit, že vnější hluk vznikající odvalováním kol ne vždy odpovídá úrovni hluku uvnitř vozu.


Originální pneumatiky MINI s hvězdami splňují nejen všechny 3 kritéria evropské směrnice, ale navíc splňují ještě dalších 12 kritérií, díky nimž dorazíte do cíle vaší cesty vždy v pořádku. Nezapomínejte však na to, že míra úspory paliva a vaše bezpečnost na silnici je vždy závislá na způsobu jízdy a následujících okolnostech: Ekologický způsob jízdy zásadně přispívá ke snížení spotřeby paliva. Pravidelná kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách zlepšuje přilnavost pneumatik na mokru a snižuje spotřebu paliva. V provozu vždy udržujte bezpečný odstup od vozidel jedoucích vpředu. Odstup musí být takový, abyste v případě potřeby dokázali bezpečně zastavit.