Vaš preferovaný dealer

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

DRIVING HOME FOR CHRISTMAS (Chris Rea).

Toto je příběh jedné z nejlepších moderních vánočních písní. Všichni ho okamžitě poznáme, ale ne vždy o něm nebo o jeho velmi úzkém spojení s MINI mnoho víme. Tak jsme se rozhodli to změnit a poctít tuto skladbu a jejího tvůrce Chrise Reu něčím speciálním.
Ale také víme, že ne každý může strávit Vánoce doma se svými blízkými, a proto jsme se rozhodli podpořit SOS dětské vesničky.
V letošním roce bychom rádi věnovali organizaci 500 000 EUR, abychom tímto mohli poskytnout prázdninovou náladu těm dětem, které to nejvíce potřebují. A přispět můžete i vy.
PŘIPOJTE SE K NÁM A POJĎME ŠÍŘIT BIG LOVE.
driving home
„Byla noc před Vánoci, když mladý Chris Rea před Abby Road stál, bez smlouvy, nadějí a vidiny pomoci. Jeho punčocha pečlivě zavěšena doma nad krbem byla, Ale to bylo v Middlesbrough, a pozdě bylo včera. Bez peněz neměl ale jak zaplatit dopravu, a tak jeho žena Joan skočila do MINI svého, a jako s větrem o závod, plynem až na podlahu, směr Londýn vyrazila, Chrise přivézt do večera štědrého."
driving home
„Nebyl to ale žádný závod, úprk ani spěch, spíš mnoho kolon, psí počasí, zima, a ostatních řidičů hněv. Všichni tak ve stresu - podotkl Chris, usmál se stroze a vytáhl spis. Venku padal sníh, bylo bílo, domů to chvilka nebude, a tak počal své dílo."
driving home
Pokud jste někdy v prosinci zapnuli rádio, určitě jste slyšeli píseň „Driving Home for Christmas“. Klasický prázdninový hit napsal v roce 1978 Chris Rea, ale po téměř deset let se nestal písní, natož moderní klasikou. Mysleli jsme, že píseň a svátek uctíme vlastní malou básničkou, ale celý příběh je ještě více slavnostní. Začíná to, jako ty nejlepší příběhy, z docela bezvýchodné situace. Chris Rea byl ještě mladý a poměrně neznámý písničkář, když ho v zimě roku 1978 čekala vyhlídka na poněkud smutné Vánoce: téměř mu vypršela nahrávací smlouva a jeho manažer ho opouštěl. Když stál před Abbey Road Studios, uvízl v Londýně, nemohl se dostat zpět do svého domova v Middlesbrough, protože nahrávací společnost by mu nezaplatila lístek na vlak.
Tehdy přišla na pomoc jeho žena Joan, která se vydala na více než 400 km jízdy dolů do Londýna v jejich Austin Mini, aby přivedla svého manžela zpět domů. Na zpáteční cestě začal padat sníh a neustále vázli v kolonách. Rea se začal dívat na ostatní řidiče a všichni mu připadali nešťastní, takže téměř žertem začal skládat slova, která se stala součástí jeho písně. Psaní písní může být opravdu tak spontánní, i když bychom si rádi mysleli, že fakt, že Rea byl v útulném Austin Mini pomohlo. Po příjezdu domů a s pouhými několika stovkami liber v kapsách se Chris a Joan připravovali na skromné Vánoce. Čekal na ně však dopis z PRS America, ve kterém stálo, že Chrisova píseň Fool (If You Think It’s Over) se stala hitem v USA. V dopise byl také šek na 15 000 liber, který jim zachránil Vánoce.
Píseň ležela na poličce roky, než jednoho dne Chris Rea a jeho kapela testovali nová piana, když narazili na melodii, která se perfektně hodil k textu „Driving Home for Christmas“. Později přidali známé jazzové intro a aranžmá ve stylu vánočních koled a píseň, kterou známe dnes, byla na světě. Píseň byla vždy jen doplňující k jiném singlu, protože si nikdo nemyslel, že z toho bude mnohem víc. Ale po pár letech a bez jakékoli marketingové kampaně se píseň pomalu stávala větším a větším hitem a každým rokem se znovu dostávala do hitparád. Dnes je považována za skutečnou prázdninovou stálici. Chris Rea však nikdy neměl v úmyslu napsat vánoční hit, a tak píseň nikdy nevyšla jako singl a nevznikl k ní ani videoklip. Což je škoda, protože si myslíme, že takhle dobrá píseň si zaslouží hudební video a její spojení s MINI znamenalo, že jsme museli video přivést k životu. Požádali jsme tedy vás, komunitu MINI, abyste nám pomohli vytvořit hudební video, vhodnou poctu jedné z nejlepších vánočních písní, vše s Chrisovým požehnáním.