JÍZDNÍ ZÁŽITKY

ZINTENZIVNĚNÁ SÍLA MĚSTA.

Připravit! Pozor! Teď! Když se rozsvítí zelená, stane se z něj motokára. Elektrické MINI Cooper předčí všechna očekávání.
Elektrické MINI – jízdní zážitky – jízdní dynamika

JÍZDNÍ DYNAMIKA. AŽ TAK MOC COOPER.

Abychom dosáhli maximálního pocitu jízdy jako v motokáře, aplikovali jsme již do základního konceptu elektrického MINI Cooper odpovídající konstrukční principy. Jízdní dynamiku jsme zlepšili například snížením těžiště, které zajistilo kromě jiného i uložení baterie v podlaze.
Vzrušující ovladatelnosti typické pro MINI jsme dosáhli ideálním rozložením hmotnosti, ostrým převodem řízení a použitím malého volantu.
Širší pneumatiky umožňují dosáhnout většího příčného zrychlení a poskytují více přilnavosti. Zejména v režimu Go-Kart se projeví dokonalé sladění nejnovějšího hardwaru a softwaru, jejichž výsledkem je ještě více hravosti.

JÍZDNÍ VÝKONY.

MINI Cooper E

MINI Cooper SE

Výkon

135 kW
290 Nm
160 kW
330 Nm

0–100 km/h

7,2 s 6,7 s

Maximální rychlost

170 km/h 180 km/h

Dojezd

WLTP

305 km 402 km

 

 

EXCELENTNÍ AERODYNAMIKA.

Elektrický MINI Cooper byl od samého počátku navržen tak, aby si s aerodynamickými silami poradil co možná nejefektivněji. Jeho zcela zakrytovaná podlaha a maska, stejně jako hladké a minimalistické povrchy karoserie významně přispívají ke snížení aerodynamického odporu. Aerodynamičtější tvar mají také všechna nabízená kola. Díky tak nízkému odporu vzduchu je mimořádně hospodárné, takže na jedno nabití dojedete ještě dál.
Elektrické MINI – jízdní zážitky – aerodynamika
Elektrické MINI – jízdní zážitky – asistenční systémy

KRYJEME VÁM ZÁDA, I PŘEDEK.

Zbavili jsme Vás starostí s řízením ve městě. Hustý provoz je hračka, protože jediné, co musíte udělat, je zapnout adaptivní systém udržování rychlosti, který je součástí volitelné výbavy Driving Assistant Plus. Vaše MINI pak bude automaticky a s bezpečnou vzdáleností následovat vozidlo vpředu. Parkovací asistent, který je součástí standardní výbavy, rozpoznává všechna potenciálně dostupná parkovací místa a když stisknete tlačítko, plynulým manévrem do vybraného místa bezchybně zaparkuje.

VÍCE BEZPEČÍ. VÍCE KOMFORTU. VÍCE STANDARDNÍ VÝBAVY.

Maximální zábava vyžaduje maximální bezpečí. Elektrické MINI Cooper je vybaveno inovativními systémy, které při jízdě zajistí více bezpečí pro Vás i ostatní účastníky silničního provozu. Aktivní systém udržování rychlosti hlídá vzdálenost od vozidla vpředu a přitom neustále monitoruje silnici, aby rozpoznal potenciálně nebezpečné situace. Další systém Vás upozorní, pokud nechtěně vybočíte z jízdního pruhu. V případě, že Vaše MINI rozpozná riziko nárazu do zadní části, automaticky zapne varovná světla s dvojitou rychlostí blikání. Dynamický systém udržování rychlosti zajistí Vašemu MINI rychlost, jakou mu určíte.

Elektrické MINI – jízdní zážitky – aerodynamika

SILNIČNÍ REŽIMY MINI.

Vybírat lze z trojice režimů MINI, které zajistí, že se elektrické MINI Cooper přizpůsobí jak dopravní situaci, tak Vašim aktuálním požadavkům. Každý z nich má svůj vlastní vzhled.

Elektrické MINI – jízdní zážitky – režim green Elektrické MINI – jízdní zážitky – režim green

Režim Green.

Tento udržitelný, graficky jednoduchý a zcela tichý režim zajistí ultra hospodárný pohon, takže elektřina v baterii vydrží neobyčejně dlouho.
Elektrické MINI – jízdní zážitky – režim core Elektrické MINI – jízdní zážitky – režim core

Režim Core.

Klasický jízdní režim MINI zaměřený na komfort zaujme propracovaným a moderním vzhledem.
Elektrické MINI – jízdní zážitky – režim gokart Elektrické MINI – jízdní zážitky – režim gokart

Režim Go-Kart.

Tento režim, inspirovaný legendárním John Cooper Works, je navržen pro podmanivé svezení s designem, který vychází ze světa motorsportu.