JÍZDNÍ ZÁŽITKY

DOBRODRUŽSTVÍ ČEKÁ.

Technologie MINI TwinPower Turbo je zárukou výkonu, hospodárnosti a pocitu suverenity za volantem nového MINI Countryman.

MINI Countryman - jízdní zážitky

VÝKON A DYNAMIKA NA SILNICI I MIMO NI.

Ať už jste na parkovišti nebo v národním parku, nové MINI Countryman má výkon, spontánnost a citlivé řízení k tomu, aby každá jízda byla speciální zkušeností. Každé zatočení a každá zatáčka jsou adrenalinovým zážitkem, ať už jde o jízdu na horské silnici nebo kolem kruhového objezdu ve městě. Když zvolíte pohon všech kol ALL4, můžete se vydat na ty nejzapadlejší cesty s nejlepším výhledem.

JÍZDNÍ VÝKONY.

MINI Countryman C MINI Countryman JCW ALL4

Výkon

125 kW*
280 Nm
221 kW*
400 Nm

0–100 km/h

8,3 s 5,4 s

Maximální rychlost

212 km/h 250 km/h
Počet válců
4 4

*Skládá se z pohonu spalovacího motoru 115 kW.

PŘEPLŇOVANÉ MOTORY MINI TWINPOWER TURBO.

MINI Countryman přichází s výkonem a hospodárností motorů MINI TwinPower Turbo. Nejen, že se vyčleňují z davu, ale dav nechávají daleko za sebou. Zvolte si takovou úroveň výkonu, která odpovídá Vašemu způsobu používání, jízdnímu stylu a prostředí, v němž se obvykle pohybujete.

MINI Countryman - digitální zážitky - pohled zezadu
MINI Countryman - digitální zážitky - pohled zepředu

ALL4 POHON VŠECH KOL.

Pohon všech kol ALL4 rozděluje hnací sílu dynamicky mezi všechna kola, takže na každém povrchu máte dostatek trakce a přilnavosti. Jakmile systém rozpozná třeba na mokrém nebo zledovatělém povrchu ztrátu trakce, okamžitě přesune hnací sílu tam, kde se nejefektivněji využije. Tím se podtrhne robustní a dobrodružná povaha Vašeho MINI Countryman. Ať už Vás čeká jakákoli předpověď počasí, budete mít vždy vše pod kontrolou a budete ve svém živlu.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Volitelně dostupný Driving Assistant je Vaším dalším párem očí. Varuje Vás, když máte nějaký vůz v mrtvém úhlu a když je potřeba, tak pomocí zásahu do řízení udrží Vaše MINI v jízdním pruhu. Když budete se svým MINI vycouvávat, pomůže Vám zpozorovat dopravní prostředky přijíždějící vzadu ze stran. Výbava Driving Assistant Plus přináší systémy využívající ke své činnosti kameru a radar. Do cíle své cesty dojedete méně unavení, protože tento systém automaticky udržuje rychlost, jízdní pruh, a také vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. 

Driving Assistant Professional jde v asistenci při řízení ještě dál. Pomáhá v různých jízdních situacích, ale vždy přitom zajistí, že máte plnou kontrolu nad vozem.

MINI Countryman - digitální zážitky - pohled z boku

SILNIČNÍ REŽIMY MINI EXPERIENCE.

Standardní výbavou je trojice režimů MINI Experience umožňujících vybírat různá nastavení Vašeho MINI Countryman tak, abyste jej využili na maximum a přizpůsobili se aktuálním podmínkám a požadavkům. Každý z nich má svůj vlastní vzhled.

MINI Countryman - jízdní zážitky - režim green MINI Countryman - jízdní zážitky - režim green

Režim Green.

Graficky jednoduchý a zaměřený na udržitelnost a mimořádnou hospodárnost pohonu, díky tomu vydrží palivo v nádrži neobyčejně dlouho.
MINI Countryman - jízdní zážitky - režim core MINI Countryman - jízdní zážitky - režim core

Režim Core.

Klasický jízdní režim MINI zaměřený na komfort zaujme propracovaným a moderním vzhledem.

MINI Countryman - jízdní zážitky - režim go-kart MINI Countryman - jízdní zážitky - režim go-kart

Režim Go-Kart.

Tento režim, inspirovaný legendárním John Cooper Works, je navržen pro podmanivé svezení s designem, který vychází ze světa motorsportu.