Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

VAŠE UNIKÁTNÍ MINI, připravené pro vás.

Your MINI - exterior Your MINI - interior

ŽÁDOST O NABÍDKU.

TESTOVACÍ JÍZDA.

ČISTĚ ELEKTRICKÉ MINI SE PŘIZPŮSOBÍ VAŠEMU STYLU.

Budoucnost je jasná a elektrická. Pokud však stále nejste přesvědčeni, zde je několik přesvědčivých způsobů, jak se čistě elektrické MINI přizpůsobí vaší rutině a způsobu řízení. Přijměte elektrickou budoucnost.
The all-electric MINI The all-electric MINI

232 km

Dojezd (WLTP)

2.5 hodiny na

80% SOC (11kW, AC)

32,6 kWh

Kapacita baterie (nominální, 28,9 kWh)

35 minut na

80% 50 kW, DC**)

50 kW

vhodné pro rychlonabíjení pomocí CCS konektoru

3,7 kW

standardní nabíjecí kabel je dodáván s vozem.

The all-electric MINI The all-electric MINI

ZAČNĚTE KAŽDÝ DEN NABITÍ NAPLNO.

The all-electric MINI The all-electric MINI

1

jedno noční nabití

1

celý týden ježdění.

The all-electric MINI The all-electric MINI

NOVÝ RYTMUS ŽIVOTA.

V okamžiku, kdy začnete jezdit s čistě elektrickým MINI, budete si užívat nejen zábavu při jízdě, plynulé, silné zrychlení a tiché svezení. Zcela elektrické MINI vám otevírá zcela novou rutinu a životní styl. Nakonec můžete „natankovat“ palivo, které potřebujete, kdykoli budete chtít - doma.
Elektrické MINI - nabíjení - Domácí zásuvka

NABIJTE DOMA.

K domácímu nabíjení ve skutečnosti nepotřebujete žádnou složitou instalaci ani jednotku. Vše, co stačí udělat, je zapojit do jakékoli běžné domácí zásuvky 230 V (SchuKo) - a odpočívat.

Naše průzkumy ukazují, že průměrný dojíždějící denně použije méně než 20% baterie MINI Cooper SE. I když používáte běžnou domácí elektrickou zásuvku, těchto 20% se nabije přibližně za 3 hodiny.

NABÍJEJTE ZATÍMCO SPÍTE.

Konečně můžete mít všechno. Probuďte se ráno plně odpočatí s „plnou nádrží“, a začněte den plný energie.

Stejně jako mobilní telefon můžete přes noc zapojit i své plně elektrické MINI do domácí zásuvky a zcela se nabije (přibližně 15 hodin).

Pokud náhodou parkujete na parkovišti v suterénu, můžete se zeptat svého pronajímatele, zda by bylo možné nainstalovat jednoduchou zásuvku SchuKo pro vaše parkovací místo.

Elektrické MINI - nabíjení - kabel a zásuvka

DOBRÉ VĚDĚT.

Jedním zajímavým faktem je, že jelikož je elektrická energie v domácnosti účtována za kilowatt / hodinu, finančně tedy nezáleží na tom, zda si své MINI nabijete rychleji nebo pomaleji.
Elektrické MINI - MINI Wallbox - nabíjení doma

ZEĎ PLNÁ ENERGIE.

Nabíjecí kabel můžete kdykoli použít doma nebo na dovolené, navíc si můžete svůj kabel připevnit na zeď na parkovacím místě a použít jej jako alternativu wallboxu. V tomto případě je nutná vyhrazená 3fázová instalace 11kW, což povede k až 3krát rychlejší době nabíjení. Vaše plně elektrické MINI může být plně nabité do 3,5 hodiny.

K instalaci 3fázového 11kW zdroje energie budete potřebovat odbornou pomoc schváleného elektrikáře. Pokud máte zájem o instalaci MINI Wallboxu, rádi vám pomůžeme najít takového specialistu ve vaší oblasti.


Pokročilá domácí nabíjecí stanice NewMotion

Chytré, bezpečné a několikrát oceněné nabíjecí stanice od NewMotion vám až do domu přinášejí ultimativní možnost nabíjení. Nabíjecí stanice lze připevnit na zeď nebo sloupek a jsou dostupné v široké paletě barev, takže se vždy budou dokonale hodit k vaší příjezdové cestě nebo do garáže.

Přehled vašich výhod:

 • Rychlost: své elektrické MINI můžete s nabíjecí stanicí nabíjet až o 60 % rychleji než při použití normální 230 V domácí zásuvky.
 • Ušetřený čas: pokud si pořídíte domácí nabíjecí stanici, ušetříte si všechny cesty k veřejným nabíjecím stanicím. Místo toho můžete své elektrické MINI nabíjet jednoduše z domova.
 • Bezpečnost: stejně, jako je tomu u standardní domácí zásuvky 230 V, také nabíjecí stanice má ochranu proti přehřátí a je přímo navržena pro množství elektřiny potřebné pro nabíjení elektrických vozů.
 • Udržitelnost: nabíjení doma s pomocí vlastní nabíjecí stanice je nejen rychlejší a bezpečnější, ale zároveň může být přívětivější k životnímu prostředí, pokud si vyberete tarif elektřiny z obnovitelných zdrojů.
 • Nezávislost: mít svou vlastní nabíjecí stanici znamená, že už nebudete závislí na dostupnosti veřejných nabíjecích stanic ve svém okolí.

Nyní za atraktivních podmínek dostupné u vašeho prodejce MINI.

ZAPARKUJ. NABIJ.

The all-electric MINI The all-electric MINI

Až 20x rychleji

(s 50 kW DC nabíječkou).

0 minut

promarněných.

The all-electric MINI The all-electric MINI

NABÍJENÍ MIMO DOMOV.

Jak moc rádi řídíme naše MINI, občas je však musíme zaparkovat - a to obvykle po většinu dne.
Elektrické MINI - veřejné nabíjení - v práci

Využijte čas parkování nadvakrít.

Pokud chcete s vaším elektrickým MINI vhodně využít čas, využívejte výhod stále rostoucího počtu nabíjecích stanic na veřejných parkovištích.

Stále více a více supermarketů, obchodních center či obchodů s nábytkem nabízí na svých parkovištích zdarma své AC a DC nabíjecí stanice nebo trojité nabíječky. Stále vzrůstající počet hotelů chce být také vnímáno pro svou zodpovědnost k životnímu prostředí a snaží se víc přilákat hosty s elektrickými vozidly. A některé vícepatrové parkovací domy taktéž nabízejí bez příplatku parkovací místa pro elektromobily.

Flexibilní a čisté

Své elektrické MINI můžete nabíjet s volitelným kabelem Mode 3 z veřejných nabíjecích stanic výkonem 11 kW.

Některé veřejné nabíjecí stanice jsou vybaveny konektorem Type 2 pro nabíjení střídavým proudem (AC) a přípojkou CCS pro nabíjení stejnosměrným proudem, dodávajícím výkon až 50 kW.

Věděli jste, že síť veřejných nabíjecích stanic v Německu je 100% zásobována zelenou nebo obnovitelnou energií?

Elektrické MINI - veřejné nabíjení - CCS
Elektrické MINI - veřejné nabíjení - SchuKo

SÍLA = PRÁCE / ČAS.

Pokud máte v práci parkovací místo, může váš zaměstnavatel zvážit zřízení dobíjecího zařízení pro vás a vaše kolegy. Platí stejné podmínky jako pro nabíjení doma. Pokud zaparkujete na delší dobu, připojení vysokého napětí není nutné. Vše, co potřebujete, je standardní zásuvka SchuKo - takže můžete vyrazit na cestu domů s plně nabitou baterií.

Vysoký nabíjecí výkon poskytovaný systémem kombinovaného nabíjení (CCS) vstupuje do hry pro nabíjení na delších vzdálenostech.

NEJVĚTŠÍ SÍŤ NABÍJENÍ NA SVĚTĚ VE VAŠICH RUKÁCH.

The all-electric MINI The all-electric MINI

Jedna karta

a to je vše.

12,000+

nabíječek a tato síť se rychle rozrůstá.

The all-electric MINI The all-electric MINI

JEDEN ZA VŠECHNY. VŠICHNI ZA JEDNOHO.

MINI ELECTRIC se spojilo s MINI Charging, aby vám poskytli přístup k největší síti kompatibilních rychlých nabíječek na světě. Potřebujete pouze jednu nabíjecí kartu RFID.
Elektrické MINI - ChargeNow - MINI Connected

NABIJTE KDYKOLI.

MINI Charging vám poskytuje přístup k více než 100 000 nabíjecích míst v celé Evropě. Jen v Německu je jich téměř 20 000.

Proces nabíjení můžete pohodlně aktivovat pomocí smartphonu nebo karty RFID. Fakturace je za minutu a budete dostávat měsíční podrobný výpis jednotlivých poplatků a odpovídajících nákladů.

Více informací o nabíjení MINI a interaktivní mapu všech nabíjecích stanic naleznete kliknutím na odkaz níže.

KAMKOLI POJEDETE.

The all-electric MINI The all-electric MINI

100%

Přehled.

nabíjecích možností.

The all-electric MINI The all-electric MINI

ELEKTŘINA JE VŠUDE.

Ať už jedete na víkendovou přestávku nebo navštěvujete přátele v jiném městě, vaše plně elektrické MINI nemůže být lépe vybaveno.
Elektrické MINI - nabíjení - kompatibilita

KOMPATIBILITA = CELKOVÁ FLEXIBILITA.

Díky konektorům kompatibilním s Type 2 a CCS máte úplnou flexibilitu a můžete využívat výhod každé nabíjecí stanice.

Kombinace praktické nabíjecí kapacity a stabilního nabíjecího výkonu vašeho MINI zajišťuje, že se můžete dostat mnoha způsoby, jak dosáhnout svého cíle - a vždy máte na dosah několik možností nabíjení.

VŽDY NA OČÍCH.

Vaše plně elektrické MINI vám díky integraci MINI Charging pomůže s itinerářem a živým plánováním trasy každou minutu cesty.
Elektrické MINI - nabíjení - plánování trasy
Elektrické MINI - ideální trasy - komunita e-mobility

KAŽDÝ VÝLET JE OBJEVOVÁNÍ.

Pokud dáváte přednost podrobnějšímu itineráři, nabízí neustále se rozvíjející komunita e-mobility řadu dalších nástrojů, které vám pomohou s výpočty - například ideální cestovní rychlosti nebo nejrychlejší trasa.

ÚSPORA V TOLIKA PODOBÁCH.

The all-electric MINI The all-electric MINI

0 údržba

8letá záruka na hnací ústrojí.

0 CO2

emise lokálně.

The all-electric MINI The all-electric MINI

POMOCI ZACHRÁNIT PLANETU VÁM MŮŽE UŠETŘIT.

Elektrická mobilita může být přínosem pro životní prostředí a mít pozitivní dopad na vaši peněženku - je-li provedena správným způsobem.
Elektrické MINI - hnací ústrojí - úspory

MÁLO OPOTŘEBENÍ A PORUCH.

Plně elektrický pohon MINI se skládá z mnohem méně pracovních částí než spalovací motor. To znamená, že v důsledku toho je třeba časem opravit nebo vyměnit méně dílů.

REGENERACE BRZDNÉ SÍLY.

Vaše plně elektrické MINI převádí brzdnou energii na elektřinu pomocí svého motoru jako generátoru a při každém zpomalení vrací určitou energii zpět do vaší baterie.

Toto takzvané rekuperační brzdění také šetří kotoučové brzdy a zabraňuje tvorbě jemných prachových částic způsobených opotřebením brzdových kotoučů.

Elektrické MINI - brzdy - regenerativní brždění

DOBRÉ PRO VAŠI PENĚŽENKU. SKVĚLÉ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ.

Ve vzorových výpočtech vidíte, kolik CO2, paliva a nákladů na služby můžete ušetřit při ročním najetých kilometrech 15 000 km ve srovnání s benzínovým motorem.

Podmínky:

 1. Za aktuální ceny benzinu a kWh
 2. Elektromobily získávají daňové výhody
 3. Plně elektrické MINI nabíjené na veřejnosti nebo doma 100% obnovitelnou energií - benzín vypouští kolem 2,32 kg CO2 na litr

 

The all-electric MINI The all-electric MINI

BENZÍNOVÉ MOTORY:

780 litrů / rok

16 plných tanků

Cca. 31 284,- Kč 1

+ cca 6 779,- Kč dodatečné náklady

38 062,- Kč / rok

1 800 kg3 CO2

ALL-ELECTRIC MINI:

2150 kWh / rok

58 nabíjecích cyklů

Cca.  14 599,- Kč 1

+ cca 3 129,- Kč 2 další náklady

17 728,- Kč / rok

0 kg3 CO2

The all-electric MINI The all-electric MINI
Elektrické MINI - udržitelnost - úspory

BOD ZLOMU.

První Mini, které bylo kdy vyrobeno v roce 1959, bylo již hospodárné. Dnes platí stejné obecné principy pro naši řadu elektrické mobility. Díky technologii pohonu na baterie vedou plně elektrické MINI Cooper SE a MINI Countryman Plug-in Hybrid k udržitelnější budoucnosti. Pokud je MINI Cooper SE nabíjeno pomocí elektrického mixu EU, rozbije se nebo se stane zelenějším než benzínový MINI Cooper S po přibližně 30 000 km.

Pokud je MINI Cooper SE nabíjeno pomocí obnovitelné energetické směsi, stává se přibližně 19 000 km čistší nebo zelenější než srovnatelné auto s benzínovým pohonem. Během svého celého životního cyklu vykazuje MINI Cooper SE o 40% (směs EU) a 70% (směs z obnovitelných zdrojů) nižší potenciál globálního oteplování. *

A tím se nezastavíme. Všechny závody BMW Group v Evropě jsou od roku 2017 zásobovány stoprocentně zelenou elektřinou. Rovněž neustále rozšiřujeme druhy dopravy s uhlíkovou účinností a více než polovina našich vozidel opouští závody vlakem. V prosinci 2019 se společnost BMW Group připojila k „Getting to Zero Coalition“ s cílem dosáhnout dekarbonizace mezinárodní námořní dopravy.

* Analýza životního cyklu od listopadu 2019.

Program MINI Electrify

ELEKTRIFIKUJTE SE S FINANČNÍMI SLUŽBAMI MINI FINANCIAL SERVICES.

Vzrušující jízdní zážitek, šetrné ke klimatu a zároveň dostupné: díky MINI je elektromobilita ještě dostupnější a atraktivnější než kdy předtím.


NASTAVTE HODNOTY.


Jednoduše upravte níže uvedené vstupní hodnoty a získejte nejaktuálnější srovnání.

Elektrické MINI
Srovnatelné vozidlo poháněné benzinovým motorem
Potenciální roční úspory

Změny hodnot ovlivňují výpočty a uložené částky. Výchozí hodnoty jsou stanoveny na základě průměrných cen zaznamenaných za posledních 12 měsíců. Všechny zde uvedené informace se mohou změnit.

KALKULAČKA NABÍJECÍHO CYKLU.

Pokud tuto vzdálenost ujedete každý den
km
0 km 200 km
Tolikrát týdně budete muset nabíjet.
x
Každý den potřebujete tento zlomek plné kapacity baterie.
%
V porovnání se srovnatelným vozidlem poháněným benzinovým motorem byste mohli potenciálně ušetřit

POHODLNÉ NABÍJENÍ DOMA

RYCHLÉ NABÍJENÍ NA CESTÁCH

The range on a single charge is calculated on the basis of a customer-oriented test cycle. The actual range depends on a variety of factors, especially: wheel and tyre sizes selected, personal driving behaviour, route selected, weather conditions, usage of heating/cooling and preconditioning. Depending on external factors, such as the mains voltage or the outside temperature, the real charging times might deviate from the charging times shown in this tool. The charging times have been measured on the basis of an outside temperature of 25°C. 

JAK DALEKO DOJEDETE?

Vytvořili jsme chytrou kalkulačku, která vám prozradí, jak daleko na jedno nabití dojedete.

 

FAQS.

DOMÁCÍ NABÍJENÍ

Abyste správně nainstalovali váš MINI WALLBOX, doporučujeme využít naší instalační služby. Jednoduše si službu společně s MINI Wallboxem Essential objednejte u vašeho MINI Autorizovaného Dealera. Náš oficiální instalační partner (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) se vám následně ozve kvůli konzultaci, instalaci a uvedení do provozu.

Přehled vašich výhod:

 • Kontrola požadavků na elektrické připojení ve vašem domě.
 • Doporučení vhodných míst pro umístění na základě vaší osobní parkovací situace.
 • Instalace, připojení a spuštění ve vámi zvoleném místě (včetně pokládky až 2 m povrchové kabeláže).
 • Stručné vysvětlení procesu nabíjení
 • Záruka 24 měsíců.

Doporučujeme třífázové připojení s pojistkovou ochranou minimálně 16 A - to umožní dodávat do vozidla 11 kW. Třífázové připojení s pojistkou 32 A bude chráněno do budoucna. Všechna vozidla PHEV lze nabíjet max. Jednofázové napájení 3,7 kW pomocí MINI Wallbox Essential.

Kratší doba nabíjení: Až 7,4 kW (jednofázové) nebo 11 kW (třífázové), délka kabelu 5,0 m, jednoduchá manipulace s kabelem, integrovaná detekce poruchového proudu („únik stejnosměrného proudu“).

Ano, pokud používáte nabíjecí zástrčku se standardem „Type 2“ nebo zástrčku CCS (kombinovaná zástrčka).

5 metrů, bezpečně připevněný k Wallboxu.

Ne.

Ano, MINI Wallbox Essential je certifikován pro vnější použití podle třídy ochrany IP 54. To znamená, že ochrana před povětrnostními vlivy není absolutně nutná. Wallbox byl vyvinut a certifikován pro externí použití. Doporučujeme jej však instalovat do interiéru z důvodu pohodlí; to navíc zabraňuje tvorbě sněhu a ledu na Wallboxu v zimě a udrží váš Wallbox déle bez nečistot a vlhkosti.

Ne - komplexní testy elektromagnetické tolerance potvrdily, že MINI Wallbox Essential nevyzařuje žádné záření.

Během procesu nabíjení je nabíjecí kabel uzamčen, což vozidlo uzamkne. BMW i Wallbox Connect lze uzamknout, i když se nepoužívá.

Ano - to však znamená, že energie bude neustále spotřebovávána, ale nízkou rychlostí.

Pokud po instalaci Wallboxu nastanou neočekávané problémy nebo pokud je váš Wallbox vadný, můžete nás kdykoli kontaktovat na horké lince pro poruchy a nehody MINI: XXXXXXXXX.

MINI NABÍJENÍ.

Navigační systém MINI vám poskytuje přímý přístup ke všem nabíjecím stanicím v nabíjecí síti MINI.

Můžete také vyhledat nabíjecí stanice: Když ve svém navigačním systému nastavíte jako speciální cíl „nabíjecí stanice“, zobrazí se vám seznam nabíjecích stanic ve vašem okolí.

Aplikace MINI Charging vám nabízí další možnost, protože vám umožňuje přístup k seznamu všech dostupných nabíjecích stanic na vašem smartphonu.

K odemčení nabíjecích stanic a zahájení procesu nabíjení můžete použít mapu MINI Charging nebo aplikaci MINI Charging.

Některé nabíjecí sloupce lze ovládat pomocí aplikace MINI Charging. Aplikace s integrovaným skenerem QR kódů se snadno používá i instaluje. Chcete-li tak učinit, jednoduše si stáhněte aplikaci, zadejte číslo smlouvy MINI Charging a váš PIN.

Vaše vozidlo je účtováno pomocí bezhotovostních plateb - můžete platit pohodlně prostřednictvím měsíčního inkasa z vašeho platebního účtu. Váš účet MINI Charging online vám poskytuje neustálý přehled o vašich procesech nabíjení a nákladech.

 1. Vypněte motor a zatáhněte ruční brzdu.
 2. V případě potřeby nastavte proud před nabíjením.
 3. Nepoužívejte žádné prodlužovací kabely.
 4. Nabíjecí kabel vždy připojujte a odpojujte v tomto pořadí:

  Zapojení:

  1. Připojte do zásuvky.
  2. Připojte se k vozidlu.

   

  Odpojení:

  1. Odpojte se od vozidla.
  2. Odpojte ze zásuvky.

   

  Led světla:

  • Bílé světlo: Signální světlo
  • Červené světlo: Chyba nabíjení
  • Oranžové světlo: inicializuje se
  • Modré světlo: Nabíjení aktivní
  • Zelené světlo: Nabíjení dokončeno

   

 5. Zamkněte vozidlo. Proces nabíjení začne až poté, co je vaše vozidlo uzamčeno. 

Normální nabíjení střídavým proudem (AC):

Tento způsob nabíjí vaše vozidlo efektivně primárně přes noc, ale také během dne. Ve srovnání s domácí zásuvkou poskytuje nabíjecí stanice střídavého proudu více energie a baterii dokáže nabít během několika málo hodin. Tento typ nabíjecí stanice se zkráceně nazývá AC nabíjecí stanice, případně Wallbox.

Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC**):

Nabíjecí stanice DC** jsou lepší volbou v případech, kdy potřebujete vozidlo nabít rychle. Baterii vašeho vozidla umí nabít velmi rychle – například když jdete nakoupit nebo si někde dáte něco k jídlu. Proces nabíjení trvá od 30 do 40 minut. Tento typ nabíjecí stanice se nazývá DC nabíjecí stanice**.

Další informace najdete na minicharging.chargemasterplc.com/

Poznámka: Pokud narazíte na problém s nabíjecím sloupem, kontaktujte provozovatele nabíjecího sloupce. Jejich kontaktní číslo lze obvykle najít na nabíjecím sloupku.

MINI Charging telefonní číslo.: XXXXXXXXX
E-mail: XXXXXXXXX
Otevírací doba: 09:00 až 18:00, pondělí až pátek

MINI zákaznická linka telefonní číslo.: XXXXXXXXX
E-mail: XXXXXXXXX
Otevírací doba: 09:00 až 18:00, Pondělí až pátek

ENVIRONMENTÁLNÍ A SOCIÁLNÍ NORMY V SÍTI DODAVATELE.

Klíčovými surovinami vysokonapěťového úložiště jsou kobalt, lithium, grafit a nikl. Plášť vysokonapěťové baterie je vyroben z hliníku. MINI (BMW Group) se zavázala rozvíjet dodavatelský řetězec, který je odpovědný, udržitelný a ten, který splňuje naše vysoké etické standardy a standardy v oblasti lidských práv. Každý nominovaný dodavatel musí poskytnout informace o implementaci environmentálních, sociálních a správních standardů, včetně dodržování lidských práv a zákazu nucené práce.

Úzce spolupracujeme s klíčovými dodavateli surovin, abychom zajistili, že všechny materiály budou zodpovědně získávány, a to jak k ochraně a zlepšování životního prostředí, tak k zajištění bezpečnosti a dobrých životních podmínek zaměstnanců v kterémkoli bodě dodavatelského řetězce. Rovněž pokračujeme v racionalizaci logistických operací, abychom snížili dopady z přepravy komponentů do našich závodů.

MINI (BMW Group) velmi pečlivě a kriticky zkoumá původ našich surovin. Při výběru dodavatelů se řídíme pokyny OECD pro náležitou péči o odpovědném obchodním chování. Dále se zavazujeme, že naši přímí dodavatelé splní naše požadavky na udržitelnost se svými vlastními dodavateli. Transparentnost dodavatelských sítí je základem pro zajištění našich požadavků na udržitelnost pro naše dodavatele.

Společně se společnostmi BASF, Samsung SDI a Samsung Electronics se zavazujeme k udržitelné těžbě kobaltu. Ve společném projektu v Konžské demokratické republice chceme pochopit, jak lze zlepšit životní a pracovní podmínky místních lidí. abychom předešli nebo zmírnili nepříznivé dopady a nenechali obyvatele Konga na dně, pověřili jsme také Německou společnost pro mezinárodní spolupráci (GIZ) GmbH, aby zlepšila pracovní podmínky při řemeslné těžbě kobaltu v pilotním projektu v DR Kongo. vědomi si své odpovědnosti za to, že suroviny jsou těženy a zpracovávány za normálních podmínek. Jsme pravidelně na místě, známe doly a pracovní metody našich partnerů a zajišťujeme čisté využití.

Kromě toho sleduje společnost BMW Group za účelem obecného omezení potřeby kritických surovin, jako je kobalt, cíl zvýšit podíl recyklovaného kobaltu v bateriových článcích.

V procesu nákupu hliníku nakupujeme nejen pro vlastní potřebu, ale také tento materiál spolehlivě a za kalkulovatelné ceny dodáváme našim dodavatelům. To vytváří větší bezpečnost plánování na obou stranách. Abychom mohli splnit naše dlouhé Vzhledem k dlouhodobým požadavkům na udržitelně vyráběný hliník se skupina BMW Group stala prvním výrobcem automobilů, který se připojil k iniciativě Aluminium Stewardship Initiative - aktivně požadující ekologickou a sociální udržitelnost certifikovaného hliníku v celém hodnotovém řetězci hliníku - od těžby po recyklační proces.
 Ve výrobních procesech se také snažíme získávat více recyklovaného hliníku. Využívání druhotných materiálů má pozitivní účinek, zejména na tyto aspekty udržitelnosti: biologická rozmanitost, emise CO2 (zejména u surovin s energeticky náročnou výrobou, jako je hliník, ocel a měď) a snižování odpadu. Průměrný podíl sekundárního hliníku v našich vozidlech je 20%. U slitin pro odlévání hliníku je to 40%. Spolupracujeme s iniciativou Aluminium Stewardship Initiative na certifikaci našich hliníkových partnerů v souladu s nastíněným standardem udržitelnosti. Pro více informací navštivte aluminium-stewardship.org

Lithium použité v součástech Mini Cooper SE pochází z Austrálie. Těžba pochází z ložisek tvrdých hornin, které podléhají nejvyšším standardům z hlediska udržitelnosti. BMW Group pokračuje v průzkumu toho, jak lze materiály jako lithium recyklovat pomocí recyklace baterií - například re-výrobou nebo konceptem „uzavřené smyčky“.

Získání maximální viditelnosti našeho dodavatelského řetězce nám pomáhá identifikovat problémy na místě a efektivně je řešit, často ve spolupráci s našimi dodavateli a dalšími zúčastněnými stranami. Zvyšování transparentnosti a efektivity zdrojů v našich dodavatelských řetězcích je založeno na dodržování environmentálních a sociálních standardů, jak jsou definovány ve standardu udržitelnosti BMW Group pro síť dodavatelů. Každý dodavatel musí ve své nabídce zohlednit požadavky na udržitelnost skupiny BMW. Dále se řídíme mezinárodními standardy, jako jsou pokyny Globální kompaktní iniciativy OSN (Davos, 01/99) a „Deklarace o základních zásadách a právech při práci“ (Ženeva, 06/98), Mezinárodní organizace práce ( ILO) a jejich proces náležité péče s požadavky „hlavních zásad OSN v oblasti podnikání a lidských práv“.

Zelenost jakéhokoli elektrického automobilu nakonec závisí na zdroji elektrické energie ze sítě, která napájí baterii. Dalším aspektem celoživotní stopy CO2 je energie použitá k výrobě akumulátoru. S ohledem na tuto skutečnost testy ukázaly, že pokud je MINI Cooper SE nabíjeno pomocí obnovitelné směsi elektřiny, rozbíjí se nebo „vypracovalo“ CO2 uvolněný při výrobě po přibližně 19 000 km. Během celého životního cyklu jsou emise MINI Cooper SE 40% (směs EU) a 70% (směs obnovitelných zdrojů) ve srovnání s emisemi MINI Cooper S. poháněnými benzínem. To znamená, že při použití obvyklých denních jízdních vzdáleností pouhých dvanáct měsíců jízdy pro MINI Cooper SE k vyrovnání mimořádných emisí globálního oteplování z jejich výroby.

Elektrické MINI - černobílé - pohled zepředu

NAVRHNĚTE SI VLASTNÍ ČÍSTĚ ELEKTRICKÉ MINI.

The all-electric MINI side view
MINI Electric