Vaš preferovaný dealer

Palubní počítač. Nechte své MINI, aby vás vedlo.

servis

Váš vestavěný anděl strážný.

Vaše MINI instinktivně ví, kdy je čas zajet do servisu, díky integrovanému systému údržby. Zdraví vašeho MINI monitoruje funkce CBS (servis podle stavu vozu), kdy vás informuje o nutnosti návštěvy servisu jen v těch případech, kdy je to opravdu nutné. Systém vás také samozřejmě upozorní na běžnou servisní prohlídku nebo povinnou technickou prohlídku. Má to jedno velké plus. S vaším MINI musíte do servisu opravdu jen v těch nejnutnějších případech.

servis

Jak to funguje?

 

Servisní interval vašeho MINI je závislý na stavu vašeho vozu a vašem jízdním stylu. Zabudované senzory monitorují důležité součásti, jako např. brzdové destičky, motorový olej nebo hladinu brzdové kapaliny. Informace se ukládají na váš klíček MINI a váš dealer tak při příjmu auta okamžitě ví, jaké úkony je zapotřebí udělat. A servis může začít okamžitě.

 

 

 

MINI Connected.

Právě tady začíná revoluce v oblasti automobilového infotainmentu: užijte si perfektního propojení MINI s vnějším světem díky inovativní technologii MINI Connected.

 

Monitorování nejdůležitějších komponentů.

Motorový olej.

Na displeji se zobrazuje informace o tom, kolik času zbývá do příští pravidelné výměny motorového oleje, případně vzdálenost, kterou ještě můžete na stávající olejovou náplň ujet. V závislosti na jízdním stylu vás systém většinou vyzve k první výměně oleje po ujetí 20 000 km a poté vždy po ujetí 30 000 km. Ale olejový servis MINI není jen pouhou výměnou oleje. Postaráme se o ekologickou likvidaci vyjetého oleje a váš miláček dostane ten nejkvalitnější a nejmodernější olej, který byl vyroben dle specifických požadavků motoru vašeho MINI. V průběhu výměny motorového oleje se v neposlední řadě také mění mikrofiltr v klimatizaci tak, abyste vždy dýchali jen čerstvý a čistý vzduch.

 

Brzdové destičky.

Systém CBS ve vašem MINI monitoruje data ze senzorů jak na předních, tak na zadních brzdových destičkách a upozorní vás na potřebu jejich výměny.

 

Komplexní prohlídka.

MINI palubní počítač vás také upozorní ve chvíli, kdy je nutné provést kompletní prohlídku auta, včetně přezkoušení brzd, řízení, převodovky a dalších důležitých komponentů. Namísto použití běžných pevných intervalů vaše MINI vypočítává termín další servisní prohlídky s ohledem na to, jak často se svým MINI jezdíte a jakým stylem s ním jezdíte. Takže do servisu pojedete, jen když je to nezbytně nutné.

 

Brzdová kapalina.

Pouhým stisknutím tlačítka vám MINI prozradí, kdy je potřeba vyměnit brzdovou kapalinu. Většinou se mění po dvou letech.